PSM2, srpnové číslo – smrt Internetu na PS2?

Sedmé číslo PlayStation 2 Magazínu je mezi námi, aby vás připravilo na trhák jménem Time Splitters 2 a aby otevřeně přiznalo smutnou situaci online hraní na konzolích v našich zeměpisných šířkách. Pokud chcete vědět víc o těchto tématech a obsahu PSM č.7, pak čtete správný článek.
PSM2, srpnové číslo – smrt Internetu na PS2?

Z obálky se na nechápavé čtenáře šklebí opice. Jaké opice? No přece ti smrtící zákeřní zabijáci z Time Splitters 2. Jak o nich můžete nevědět, to nechápu. Ale zpátky k PSM2. V úvodu časopisu si můžete přečíst článek o připravované „nadstavbě“ Metal Gear Solid 2, nazvané Substance. Osobně se mnohem více těším na ZOE 2, Substance mi připadne jako lehké vykrádání sebe sama, nicméně i tak jde o projekt, který si stejně všichni koupíme, tak proč to rozebírat. V sekci novinek se dále dočtete, že populární PC hra The Sims míří i na PS2, takže pozor na vaše lepší polovičky, aby vám nezablokovaly oblíbenou konzoli každodenním nakupováním virtuálního nábytku do virtuálního bytu.

Zajímavý je doplňující článek o E3, který svým uvolněným a příjemným stylem přibližuje atmosféru proběhlé výstavy mnohem lépe, než mnoho jiných před ním. Článek také nabízí přehlednou formou hitparádu nejslibnějších projektů z E3.

Absolutním trhákem sedmého PSM2 je ale článek o Internetu na PS2, který svojí otevřeností a upřímností dalece předčí cokoliv, co jsem na tohle téma doposud četl. Nejen, že se dozvíte, jak přesně Internet na PS2 funguje a co vlastně znamenají všechny ty pojmy okolo, ale především se dočkáte pravdivé analýzy situace s online konzolemi u nás, které rozhodně není nijak příznivé. Jinými slovy, v nejbližších letech nebude dost dobře možné připojit se v domácnostech ČR dostatečně rychle (a levně), aby tu online PS2 měla opravdový smysl.

Všichni jsme to nejspíš tušili, ale PSM2 to konečně vložil do správně zvolených slov.

Až rozdýcháte smutnou pravdu, můžete pokračovat ve čtení prvních informací o slibné akci podle Epizody 2 Hvězdných válek, nazvanou originálně Star Wars: Clone Wars. Zde budete řídit některé z těch strojů, které se utkaly na konci filmu, přičemž se zúčastníte oné velkolepé bitvy. Dále si připomenete práce na konverzi PC hitu Return To Castle Wolfenstein, nové Need For Speed: Hot Pursuit 2 a další.

Mohutným lze nazvat preview na nepopsatelně krásně vypadající plošinovku Ratchet and Clank, i pouhé obrázky z ní vám vyrazí dech – spolehlivě. Už jsem toho viděl hodně, ale jak se něco TAKOVÉHO může hýbat, to nechápu. Hlavním preview je však Time Splitters 2, což je 3D akce, která má pokořit všechny 3D akce od Half-Life po Quake 3. Možná kroutíte hlavou, ale až si článek přečtete, pochopíte lépe, že cokoliv je možné. Další preview se zabývají například Dino Stalkerem (třetí díl oblíbené Dino série z dílny Capcomu, tvůrců Resident Evila – mimochodem film RE má u nás premiéru 15.8.), Men In Black 2 a dalšími.

Recenze otevírá šílená sportovní/závodní/akční (?) hra Freekstyle, ve které řádíte na motorkách a která si překvapivě neodnesla právě vysoké hodnocení (63 ze 100). Hodně špatného je řečeno také v recenzi na Gran Turismo Concept (65) a lze říci, že obecně PSM2 č.7 nenabízí žádnou recenzi na skutečnou bombu – protože žádná na tento měsíc nevyšla. Recenze importované hry se zabývá japonským projektem Samurai, který jistě roztouží všechny pravověrné Otaku (fanoušky závislé na japonské kultuře). Vysokého hodnocení (89) se dočkalo DVD s filmem Barbar Conan, lehkou závist pocítíte při četbě o GameCube a její exkluzivní sérii Resident Evil nebo Sonicích. Návodová sekce nabízí různé cheaty, především však pokračování průvodce FF X, návod na Commandos 2 a tipy k LMA Manager 2002.

Dopisy jsou zajímavé a dobře volené (postrádal jsem ale zábavnou rubriku SMS vzkazů), lehce mne však namíchla pasáž jedné z odpovědí: „…jsme pochopitelně přesvědčeni, že my tomu (PS2) rozumíme víc (než redakce konkurenčního časopisu) a náš časopis je lepší…“ a o kousek dál: „…můžeme vám slíbit, že se nikdy nesnížíme ke konkurenčním válkám a ubohému pomlouvání. Nehodláme psát o tom, jak jsme dobří…“. Připadá mi to poněkud zvláštní, když na jednom místě najdu takový slib a jinde zase větičku o tom, že autoři jsou „lepší“, než konkurence. Být na jejich místě, nechal bych hodnocení zcela na čtenářích. Jelikož se pohybuji v podobné profesi, vím, že skutečnost je poněkud jiná, než že PSM 2, OPS2, Score, Level, Doupě nebo Bonusweb jsou lepší nebo horší. On je prostě každý jiný – a některým čtenářům lépe sedne styl jednoho magazínu, jiným zase druhého. Já si rád přečtu všechny zmiňované a v každém najdu něco, kvůli čemu stojí za to. Vůbec bych nepoužíval slůvka lepší a horší. Že do kina na Hvězdné války Epizodu 2 přišlo víc lidí, než na nezávislý evropský film ještě neznamená, že je Epizoda 2 „lepší“.

PSM2 č.7 je opět báječně čtivým pokrmem pro všechny PS2 fanoušky a zůstává tak pro jednoznačnou volbou v případě, že nechtějí investovat dvojnásobek ceny do oficiálního magazínu s DVD přílohou. Uvolněný a upřímný styl PSM2 v tomto čísle obzvlášť vynikl v článku o online PS2 a nevím jak vy, ale já jsem za něj vděčný. Příští číslo přinese další info o MGS2: Substance, dále o mnou naprosto bezkonkurenčně nejočekávanější hře The Thing a mnoho dalšího. Vychází 29. srpna 2002.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play