PSVR 2 se dočkáme o Vánocích příštího roku, brýle využijí OLED panely

Na nové VR brýle Sony si ještě nějaký ten pátek počkáme.

O brýlích virtuální reality nové generace ze stáje Sony se mluví už delší dobu. Máme tu předpokládané specifikace, vzhled i technologie, vše je ale zatím spíše spekulativního charakteru. Díky novému zpravodajství webu Bloomberg se nyní dozvídáme další střípky informací, a sice, že se brýlí pravděpodobně dočkáme až na Vánoce roku 2022. 

Ačkoliv se zdroje nezmiňují pouze o PSVR 2 brýlích, kromě předpokládaného data vydání se mluví také o využití OLED panelů jako v případě první generace brýlí. Stále více výrobců se přitom přesouvají k technologii LCD, která je levnější a nabízí lepší kvalitu obrazu i vyšší o obnovovací frekvenci, která je pro VR brýle stěžejní. 

Přesné specifikace zatím stále neznáme, ale výrobce potvrdil vyšší rozlišení. Kromě toho se rozšíří zorné pole, takže se obraz bude jevit větší. Brýle se navíc budou připojovat pouze jedním konektorem bez externí výpočetní jednotky (jako měl předchůdce). Zpřesní se také snímání pohybu, avšak nevíme, jestli výrobce zůstane u externí kamery, nebo naopak integruje kamery a senzory přímo do brýlí.

Váš názor Další článek: Cyberpunk 2077 se příští týden vrací na Playstation Store

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,