Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

O titulu Doom III se mluví dnes a denně. Každý nový obrázek, doplňující informace o hře samotné či jakékoliv další materiály jsou hráčskou veřejností hltány velkými doušky. My vám dnes přinášíme jedinečnou možnost stát tím, kdo bude pokládat otázky tvůrcům této hry v našem připravovaném rozhovoru! Ptejte se na vše, co vás zajímá o titulu Doom III studia id Software!
Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

Zvláštní pozornost je v posledních týdnech věnována titulu Doom III. Poslední hra vývojářského týmu id Software je pravidelně zařazována do žebříčku nejočekávanějších her roku 2003, přestože není stoprocentně jisté, zda-li se ji dočkáme ještě v průběhu nadcházejících 10 měsíců. Toužili jste se někdy zeptat tvůrců tohoto titulu na cokoliv, co vás o jejich dítku zajímá? Kdy hra konečně vyjde? Jaké budou systémové požadavky? Díky našemu plánovanému rozhovoru máte dnes jedinečnou šanci!

Doom 3 Doom 3

Historie společnosti id Software sahá do doby před dvanácti lety, kdy se firma veřejnosti představila svou ve své době nesmírně populární sérií Commander Keen a její hvězdička se ještě více rozzářila po stvoření titulu Wolfenstein 3D, který stanovil první hranice žánru first-person stříleček. Bylo tomu právě 10. prosince roku 1993, kdy firma id Software odhalila celému světu první díl série Doom. Stejně jako Wolfenstein 3D, i tato hra je považována za průkopníka svého žánru. Krom dalších her série Doom můžeme najít v historii tohoto vývojářského týmu najít ještě nespočet stejně významných momentů - ať se již jedný o stvoření značky Quake či znovuzrození hry Wolfenstein 3D v podání titulu Return to Castle Wolfenstein. id Software se navíc proslavili také díky svým v mnoha ohledech revolučním grafickým enginům, na nichž byly mimo jiné postaveny tituly Jedi Knight II: Jedi Outcast, Soldier of Fortune, Half-Life, Half-Life: Counter-Strike, Medal of Honor: Allied Assault, Star Trek: Elite Force či Anachronox.

To vše je však dnes pouhou historií. Budoucnost této firmy a její připravované tituly slibují, že se máme opravdu nač těšit. Vždyť považte - v nejbližší budoucnosti bychom se měli dočkat dalšího pokračování úspěšné hry Quake, o kterém je však známo minimum informací. Nejinak je tomu také v případě titulu Doom III. Přestože je tento výtvor id Software pečlivě střežen, známé již některé podrobností týkajících se tohoto titulu. Doom III by měl navázat na své starší bratříčky, narozdíl od nich však nabídne více hororových prvků. Samotná hra se bude odehrávat na měsíci Phobos okolo roku 2145, konkrétně pak v útrobách vesmírné výzkumné stanici. Jak tomu však bývá, celý výzkum se vědcům vymknul z ruky a nevinné testování kdo ví čeho přerostlo v invazi nebezpečných monster do útrob stanice. Jste tu ale vy - neohrožený hrdina, který se nebojí podívat svému strachu do tváře!

Doom 3 Doom 3

Jak tomu konec konců bývá, i Doom III se bude pyšnit zajímavou nabídkou zbraní, byť se v této oblasti nedočkáme žádných novinek - chybět tak nebude oblíbená motorová pila, raketomet či účinné BFG. A pak je tu samozřejmě také nový engine, na kterém je Doom III postaven. Podle mnohých je revoluční, podle jiných pouze dalším evolučním krokem. Až samotná hra ukáže, který z obou názorů je pravdivých.

Přestože kolem titulu Doom III panuje spousta záhad a nejasností, máte dnes jedinečnou šanci položit tvůrců jakoukoliv otázku týkající se jejich výtvoru. Až do 25. února můžete do diskuse přidávat své dotazy týkající se této hry, případně pak také vývojářského týmu id Software. Ze všech otázek poté vybereme 10-15 nejzajímavějších, doplníme je několika vlastními a zašleme tvůrcům. Článek obsahující veškeré odpovědi by pak měl s největší pravděpodobností vyjít v průběhu měsíce března!

Související odkazy:

http://www.idsoftware.com/

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A