Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

O titulu Doom III se mluví dnes a denně. Každý nový obrázek, doplňující informace o hře samotné či jakékoliv další materiály jsou hráčskou veřejností hltány velkými doušky. My vám dnes přinášíme jedinečnou možnost stát tím, kdo bude pokládat otázky tvůrcům této hry v našem připravovaném rozhovoru! Ptejte se na vše, co vás zajímá o titulu Doom III studia id Software!
Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

Zvláštní pozornost je v posledních týdnech věnována titulu Doom III. Poslední hra vývojářského týmu id Software je pravidelně zařazována do žebříčku nejočekávanějších her roku 2003, přestože není stoprocentně jisté, zda-li se ji dočkáme ještě v průběhu nadcházejících 10 měsíců. Toužili jste se někdy zeptat tvůrců tohoto titulu na cokoliv, co vás o jejich dítku zajímá? Kdy hra konečně vyjde? Jaké budou systémové požadavky? Díky našemu plánovanému rozhovoru máte dnes jedinečnou šanci!

Doom 3 Doom 3

Historie společnosti id Software sahá do doby před dvanácti lety, kdy se firma veřejnosti představila svou ve své době nesmírně populární sérií Commander Keen a její hvězdička se ještě více rozzářila po stvoření titulu Wolfenstein 3D, který stanovil první hranice žánru first-person stříleček. Bylo tomu právě 10. prosince roku 1993, kdy firma id Software odhalila celému světu první díl série Doom. Stejně jako Wolfenstein 3D, i tato hra je považována za průkopníka svého žánru. Krom dalších her série Doom můžeme najít v historii tohoto vývojářského týmu najít ještě nespočet stejně významných momentů - ať se již jedný o stvoření značky Quake či znovuzrození hry Wolfenstein 3D v podání titulu Return to Castle Wolfenstein. id Software se navíc proslavili také díky svým v mnoha ohledech revolučním grafickým enginům, na nichž byly mimo jiné postaveny tituly Jedi Knight II: Jedi Outcast, Soldier of Fortune, Half-Life, Half-Life: Counter-Strike, Medal of Honor: Allied Assault, Star Trek: Elite Force či Anachronox.

To vše je však dnes pouhou historií. Budoucnost této firmy a její připravované tituly slibují, že se máme opravdu nač těšit. Vždyť považte - v nejbližší budoucnosti bychom se měli dočkat dalšího pokračování úspěšné hry Quake, o kterém je však známo minimum informací. Nejinak je tomu také v případě titulu Doom III. Přestože je tento výtvor id Software pečlivě střežen, známé již některé podrobností týkajících se tohoto titulu. Doom III by měl navázat na své starší bratříčky, narozdíl od nich však nabídne více hororových prvků. Samotná hra se bude odehrávat na měsíci Phobos okolo roku 2145, konkrétně pak v útrobách vesmírné výzkumné stanici. Jak tomu však bývá, celý výzkum se vědcům vymknul z ruky a nevinné testování kdo ví čeho přerostlo v invazi nebezpečných monster do útrob stanice. Jste tu ale vy - neohrožený hrdina, který se nebojí podívat svému strachu do tváře!

Doom 3 Doom 3

Jak tomu konec konců bývá, i Doom III se bude pyšnit zajímavou nabídkou zbraní, byť se v této oblasti nedočkáme žádných novinek - chybět tak nebude oblíbená motorová pila, raketomet či účinné BFG. A pak je tu samozřejmě také nový engine, na kterém je Doom III postaven. Podle mnohých je revoluční, podle jiných pouze dalším evolučním krokem. Až samotná hra ukáže, který z obou názorů je pravdivých.

Přestože kolem titulu Doom III panuje spousta záhad a nejasností, máte dnes jedinečnou šanci položit tvůrců jakoukoliv otázku týkající se jejich výtvoru. Až do 25. února můžete do diskuse přidávat své dotazy týkající se této hry, případně pak také vývojářského týmu id Software. Ze všech otázek poté vybereme 10-15 nejzajímavějších, doplníme je několika vlastními a zašleme tvůrcům. Článek obsahující veškeré odpovědi by pak měl s největší pravděpodobností vyjít v průběhu měsíce března!

Související odkazy:

http://www.idsoftware.com/

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A