Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

O titulu Doom III se mluví dnes a denně. Každý nový obrázek, doplňující informace o hře samotné či jakékoliv další materiály jsou hráčskou veřejností hltány velkými doušky. My vám dnes přinášíme jedinečnou možnost stát tím, kdo bude pokládat otázky tvůrcům této hry v našem připravovaném rozhovoru! Ptejte se na vše, co vás zajímá o titulu Doom III studia id Software!
Ptejte se tvůrců hry DOOM III!

Zvláštní pozornost je v posledních týdnech věnována titulu Doom III. Poslední hra vývojářského týmu id Software je pravidelně zařazována do žebříčku nejočekávanějších her roku 2003, přestože není stoprocentně jisté, zda-li se ji dočkáme ještě v průběhu nadcházejících 10 měsíců. Toužili jste se někdy zeptat tvůrců tohoto titulu na cokoliv, co vás o jejich dítku zajímá? Kdy hra konečně vyjde? Jaké budou systémové požadavky? Díky našemu plánovanému rozhovoru máte dnes jedinečnou šanci!

Doom 3 Doom 3

Historie společnosti id Software sahá do doby před dvanácti lety, kdy se firma veřejnosti představila svou ve své době nesmírně populární sérií Commander Keen a její hvězdička se ještě více rozzářila po stvoření titulu Wolfenstein 3D, který stanovil první hranice žánru first-person stříleček. Bylo tomu právě 10. prosince roku 1993, kdy firma id Software odhalila celému světu první díl série Doom. Stejně jako Wolfenstein 3D, i tato hra je považována za průkopníka svého žánru. Krom dalších her série Doom můžeme najít v historii tohoto vývojářského týmu najít ještě nespočet stejně významných momentů - ať se již jedný o stvoření značky Quake či znovuzrození hry Wolfenstein 3D v podání titulu Return to Castle Wolfenstein. id Software se navíc proslavili také díky svým v mnoha ohledech revolučním grafickým enginům, na nichž byly mimo jiné postaveny tituly Jedi Knight II: Jedi Outcast, Soldier of Fortune, Half-Life, Half-Life: Counter-Strike, Medal of Honor: Allied Assault, Star Trek: Elite Force či Anachronox.

To vše je však dnes pouhou historií. Budoucnost této firmy a její připravované tituly slibují, že se máme opravdu nač těšit. Vždyť považte - v nejbližší budoucnosti bychom se měli dočkat dalšího pokračování úspěšné hry Quake, o kterém je však známo minimum informací. Nejinak je tomu také v případě titulu Doom III. Přestože je tento výtvor id Software pečlivě střežen, známé již některé podrobností týkajících se tohoto titulu. Doom III by měl navázat na své starší bratříčky, narozdíl od nich však nabídne více hororových prvků. Samotná hra se bude odehrávat na měsíci Phobos okolo roku 2145, konkrétně pak v útrobách vesmírné výzkumné stanici. Jak tomu však bývá, celý výzkum se vědcům vymknul z ruky a nevinné testování kdo ví čeho přerostlo v invazi nebezpečných monster do útrob stanice. Jste tu ale vy - neohrožený hrdina, který se nebojí podívat svému strachu do tváře!

Doom 3 Doom 3

Jak tomu konec konců bývá, i Doom III se bude pyšnit zajímavou nabídkou zbraní, byť se v této oblasti nedočkáme žádných novinek - chybět tak nebude oblíbená motorová pila, raketomet či účinné BFG. A pak je tu samozřejmě také nový engine, na kterém je Doom III postaven. Podle mnohých je revoluční, podle jiných pouze dalším evolučním krokem. Až samotná hra ukáže, který z obou názorů je pravdivých.

Přestože kolem titulu Doom III panuje spousta záhad a nejasností, máte dnes jedinečnou šanci položit tvůrců jakoukoliv otázku týkající se jejich výtvoru. Až do 25. února můžete do diskuse přidávat své dotazy týkající se této hry, případně pak také vývojářského týmu id Software. Ze všech otázek poté vybereme 10-15 nejzajímavějších, doplníme je několika vlastními a zašleme tvůrcům. Článek obsahující veškeré odpovědi by pak měl s největší pravděpodobností vyjít v průběhu měsíce března!

Související odkazy:

http://www.idsoftware.com/

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A