Quadnet – v hlavní roli trojúhelník!

Dnešní plná hra se zajímavým názvem Quadnet klade na hráče poměrně slušné nároky – budete potřebovat rychlé prsty při přeskakování mezi jednotlivými klávesami a bezpochyby pak také dobrou prostorovou orientaci, protože zvolený pohled značně ztěžuje přehlednost celé scény. Je vám to málo? Tak titul Quadnet vyzkoušejte a podělte se s námi o své nejlepšími výsledky!
Quadnet – v hlavní roli trojúhelník!

Samotná hra má co do velikosti pouhých 300 kB a to je opravdu slušná sumička. Stáhnutý soubor stačí rozbalit, žádná instalace se v tomto případě nekoná a tak můžete v klidu začít rovnou hrát. Jak jistě postřehnete už z počátku (a speciálně pak majitelé větších monitorů), hra je omezená použitým grafickým rozlišením – maximum (a vlastně jediná volba) je 640x400 a to není na dnešní poměry nic extra. Grafika tak musí být roztáhnutá po celém monitoru a to jí značně deformuje.

V menu hry máte kromě položky pro samotné hraní také možnost předefinovat si klávesy, které budete při hře používat. Doporučuji toho využít hned při prvním spuštění, klasicky nastavené rozložení kláves není zrovna ideální, i když samozřejmě záleží na vkusu každého z vás. Faktem je, že využívat budete celkem osm kláves – čtyři pro pohyb a čtyři pro střelbu, takže byste si měli z rozvahou vybrat, kde že vám bude jejich umístění na klávesnici vyhovovat.

  

V menu je pak také k dispozici výpis instrukcí, ty, jak sám osobně doufám, ale nebudete donuceni použít, protože krátce seznámit s principem hry se vás pokusím pochopitelně i já. Pod své velení dostanete malou vesmírnou loď ve tvaru dvou spojených trojúhelníku v tmavě zelené barvě (popravdě jsem si tu podobnost s lodí spíše sám vymyslel – těleso, které ovládáte, se opravdu spíše podobá onu zmiňovanému trojúhelníku, ale sám se nějak pořád nemůžu rozhodnout, co že to vlastně je :-). Celá hra se pak odehrává na čtvercovém poli o velikosti 9x9 políček, na kterých však v postatě příliš nesejde. Vaším úkolem je pohybovat se se svou lodí po poli a ničit přilétající bomby, které mají v úmyslu pochopitelně to samé, cílem jste však tentokráte vy sami. Očekával jsem, že ono zmiňované síťové pole bude mít ve hře nějaký význam, v zásadě se však jedná jen o grafické zpestření a jakési celkem nevhodně zvolené pozadí.

  

Pohled na celou scénu je doopravdy zajímavý. Když se nacházíte s lodí zhruba ve středu celé mapy, je zcela přímý. Pohybem do stran a rohů se však pohled všelijak nahýbá a bezpochyby vám chvíli potrvá si na něj zvyknout. O grafické stránce hry už jsem se konec konců zmiňoval výše. A co zvuky a hudba? Odpověď je celkem jednoduchá – do hry sice byli nějaké implantovány, ale o žádný zázrak se jedná. Konec řečí a hurá do hraní!

P.S.: Pokud budete mít náladu a čas, zkuste nám napsat do diskuse své nejlepší výsledky. Nepochybuji o tom, že můj nejlepší výkon 125 tisíc bodů hravě překonáte.

Download hry (300 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

dnes | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |