Quadnet – v hlavní roli trojúhelník!

Dnešní plná hra se zajímavým názvem Quadnet klade na hráče poměrně slušné nároky – budete potřebovat rychlé prsty při přeskakování mezi jednotlivými klávesami a bezpochyby pak také dobrou prostorovou orientaci, protože zvolený pohled značně ztěžuje přehlednost celé scény. Je vám to málo? Tak titul Quadnet vyzkoušejte a podělte se s námi o své nejlepšími výsledky!
Quadnet – v hlavní roli trojúhelník!

Samotná hra má co do velikosti pouhých 300 kB a to je opravdu slušná sumička. Stáhnutý soubor stačí rozbalit, žádná instalace se v tomto případě nekoná a tak můžete v klidu začít rovnou hrát. Jak jistě postřehnete už z počátku (a speciálně pak majitelé větších monitorů), hra je omezená použitým grafickým rozlišením – maximum (a vlastně jediná volba) je 640x400 a to není na dnešní poměry nic extra. Grafika tak musí být roztáhnutá po celém monitoru a to jí značně deformuje.

V menu hry máte kromě položky pro samotné hraní také možnost předefinovat si klávesy, které budete při hře používat. Doporučuji toho využít hned při prvním spuštění, klasicky nastavené rozložení kláves není zrovna ideální, i když samozřejmě záleží na vkusu každého z vás. Faktem je, že využívat budete celkem osm kláves – čtyři pro pohyb a čtyři pro střelbu, takže byste si měli z rozvahou vybrat, kde že vám bude jejich umístění na klávesnici vyhovovat.

  

V menu je pak také k dispozici výpis instrukcí, ty, jak sám osobně doufám, ale nebudete donuceni použít, protože krátce seznámit s principem hry se vás pokusím pochopitelně i já. Pod své velení dostanete malou vesmírnou loď ve tvaru dvou spojených trojúhelníku v tmavě zelené barvě (popravdě jsem si tu podobnost s lodí spíše sám vymyslel – těleso, které ovládáte, se opravdu spíše podobá onu zmiňovanému trojúhelníku, ale sám se nějak pořád nemůžu rozhodnout, co že to vlastně je :-). Celá hra se pak odehrává na čtvercovém poli o velikosti 9x9 políček, na kterých však v postatě příliš nesejde. Vaším úkolem je pohybovat se se svou lodí po poli a ničit přilétající bomby, které mají v úmyslu pochopitelně to samé, cílem jste však tentokráte vy sami. Očekával jsem, že ono zmiňované síťové pole bude mít ve hře nějaký význam, v zásadě se však jedná jen o grafické zpestření a jakési celkem nevhodně zvolené pozadí.

  

Pohled na celou scénu je doopravdy zajímavý. Když se nacházíte s lodí zhruba ve středu celé mapy, je zcela přímý. Pohybem do stran a rohů se však pohled všelijak nahýbá a bezpochyby vám chvíli potrvá si na něj zvyknout. O grafické stránce hry už jsem se konec konců zmiňoval výše. A co zvuky a hudba? Odpověď je celkem jednoduchá – do hry sice byli nějaké implantovány, ale o žádný zázrak se jedná. Konec řečí a hurá do hraní!

P.S.: Pokud budete mít náladu a čas, zkuste nám napsat do diskuse své nejlepší výsledky. Nepochybuji o tom, že můj nejlepší výkon 125 tisíc bodů hravě překonáte.

Download hry (300 kB) zde.