Quake 2 - tajná místa

1A – Outer Base – map...

1A – Outer Base – map base1
secrets: 3

Jděte do budovy, ve které můžete najít brokovnici (za tunýlkem), rozstřelte sudy v rohu a proražte popraskanou podlahu pod nimi. Proplazte se temnou chodbou až k vodě a plavte do druhého výklenku zprava. Podplavte zeď a našli jste první tajné místo (#1). Odtud plavte na nádvoří, nad kterým přelétávají lodě a vlezte pod schody vedoucí do budovy (#2). Jděte k výtahu z této části. Nechoďte ale nahoru po schodech. Schody spodem obejděte a uprostřed chodby najděte na stropě pulzující spínač. Střelte do něj a poblíž se otevře tajné místo (#3).

1B – Installation – map base2
secrets: 2

Od zničeného mostu jděte k tunelu vpravo. Před tunelem zahněte do díry vlevo. Drže se stále při pravé stěně. Na jednom místě je zeď popraskaná. Proražte ji (#1).

1C – Comm Center – map base3
secrets: 2

Od začátku jděte stále rovně až přijdete k vodě. Sejděte po schodech dolů do vody, ponořte se do díry před Vámi a vyplavte zpět na vzduch dírou druhou. Nadechněte se a opět se ponořte do díry. Blízko ní je pod vodou chodba vedoucí k tajnému místu (#1). Jděte dál a najdete výtah, kterým se dostanete do prvního tajného levelu (#2).

1D – Lost Station – map train
secrets: 6

Jděte až na první nástupiště. Za dveřmi zahněte do chodby vpravo. Vyskákejte na bedny, přeskočte na bedny, které se topí ve tmě a najděte Silencer (#1). Vraťte se na nástupiště, skočte do bahna, plavte vlevo a za schody se vynořte (#2). Až pojedete kabinkou dolu, opatrně z ní vyskočte do bahna a z vody potom vyjeďte výtahem nahoru (#3). Když půjdete pro červený klíč, udělejte to následovně: Stoupněte si tak, aby jste dokázali zespodu trefit pulzující spínač. Vystřelte do něj a uskočte rychle zpátky dolu. Zvednou se schody a pod nimi se odkryje další tajné místo (#4). Hned za dalšími dveřmi zahněte vpravo, abyste se dostali ke třem laserometům. Vystřelte do pulzujícího spínače nad nimi a otevřivším se otvorem seskočte do vody. Tady najděte Adrenaline (#5). V místnosti, kde potřebujete červený klíč na spuštění mostu, seskočte do bahna. Na vnitřní kruhové straně najděte obdelníkovou desku a střelte do ní. Vplavte dovnitř a vynořte se (#6).

1B – Installation
V místnosti s exitem sejděte po schodech dolů a jděte stále vpravo. Až najdete dvojhlavňovou brokovnici, najdete i poslední tajné místo tohoto levelu (#2).

2A – Ammo Depot – map bunk1
secrets: 3

Od začátku jděte ke dveřím vpravo. Otočte se a podívejte se vlevo nahoru od velkého znaku. Uvidíte pulzující spínač, střelte do něj a před Vámi se otevře malé skryté místo (#1). Až odstraníte žluté silové pole, stiskněte v místnosti, kterou uzavíralo, zelený spínač v levém vzdálenějším rohu (#2). Další tajné místo najdete, když na druhém konci mostu, který se nechá spouštět do lávy seskočíte dolu (#3).

2B – Supply Station – map ware1
secrets: 3

Od startu jděte rovně a seskočte dolu do zelené trávy. Jděte doleva na konec a na pravé straně najděte dveře hnědé barvy (#1). V místnosti s jezdící bednou, vyskočte právě na onu jezdící bednu, nechte se zavézt do její garáže a seskočte dozadu pro Quad Damage (#2). Ve velké místnosti se spoustou beden vyrovnaných až ke stropu, jděte vlevo za roh. Uvidíte hnědé bedny a mezi nimi jednu zelenou. Střelte do ní (#3).

2C – Warehouse – map ware2
secrets: 2

Když půjdete po schodech, které vytvoříte stiskem tlačítka, proskočte prvním oknem na bedny a střelte do pulzujícího spínače. Za Vámi se otevře tajné místo (#1). U spínače, který aktivuje dvě pojízdné lávky, které krouží kolem místnosti, se otočte vpravo a podívejte se nahoru. Střelte do pulzujícího spínače. Vedle Vás se vysune žebřík, pomocí kterého se dostanete do dalšího tajného místa (#2).

3A – Main Gate – map jail1
secrets: 2

Až projdete prvními dveřmi, skočte dolů do bahna, vynořte se a nad hladinou najděte tajnou chodbou (#1). Za třemi buchary jsou dveře a přímo rovně za nimi je spínač poplachu. Jděte k němu. Pokud dosud není poplach aktivován, udělejte tak. Vpravo od Vás bouchne stěna. Do takto vzniklého otvoru se dostanete tak, že ze schodů vyskočíte na podezdívku a z ní se pak přes počítače dostanete dovnitř (#2).

3B – Detention Center – map jail2
secrets: 2

V místnosti vpravo před vězením vyjděte po schodech nahoru, otočte se a uvidíte pulzující spínač. Střelte do něj, vyskočte vpravo do vězení a běžte rychle zpět do místnosti se schody. Pod nimi uvidíte nyní již přístupné tajné místo (#1). Za vězením narazíte ze všeho nejdříve na zelený spínač. Dobře si ho zapamatujte. Na druhé straně místnosti otevřete dveře, které stráží velký robot. Vlevo za dveřmi je pak další spínač, sepněte ho a jděte ven. Otevřeli jste si dveře vpravo od Vás. Teď běžte ke spínači, který jste si zapamatovali, stiskněte ho a běžte do dveří, které jste před chvílí otevřeli. Vlevo za rohem sjedou mříže a Vy najdete tajné místo (#2).

3C – Security Complex – map jail3
secrets: 1

Od startu jděte do levých dveří až ke žlutým paprskům. Před nimi vpravo pak střelte do zdi. Najdete schovaný granátomet (#1).

3D – The Torture Chambers – map jail4
secrets: 3

Až se zbavíte velkého robota, běžte doprava za roh a potom až na konec pro Hyperblaster (#1). V Cell blocku A otevřete pravou celu pod tímto nápisem a potom rozstřílejte kvádr při zemi přímo proti vchodu. Za ním najdete nesmrtelnost (#2). Ta ale slouží ke specifickému účelu, takže ji nepoužívejte. Vlevo před nápisem EXIT vidíte klec připravenou na spuštění do lávy. Seskočte dolů na stěnu nádrže s lávou, zapněte nesmrtelnost a skočte do lávy (#3).

3E – Guard House – map jail 5
secrets: 3

Za schody narazíte na první barely. Rozstřelte je. Jejich výbuch vyrazí hnědý kamenný kvádr a otevře tak tajné místo (#1). Až vejdete na prostranství vystavěné z bílých kvádrů, všimněte si hned za dveřmi jednoho povysazeného kvádru. Stiskněte ho a vlevo od Vás se objeví tajné místo (#2). Od tohoto prostranství jděte dál dveřmi. Za nimi pokračujte stále rovně, po lávce a do dveří. Když budete postupovat až na konec, najdete dvoje dveře. Těmi levými prolezte (#3).

3F – Grid Control – map security
secrets: 0

4A – Mine Entrance – map mintro
secrets: 1

U první lávky vedoucí přes lávu zničte vlevo počítače (#1).

4B – Upper Mines – map mine1
secrets: 2

Před lávkou vedoucí přes větrák zahněte vpravo a na rohu chodby v pravém tmavém rohu otevřete tajné místo (#1). Vpravo od červeného spínače, který aktivuje větrací systém odstřelte jeden z počítačů (#2).

4C – Borehole – map mine2
secrets: 3

Až sejdete po druhých schodech dolů (místnost s Hyperblasterem), střelte do sudů pod schody (#1). V té samé místnosti seskočte dolů rourou a potopte se do bahna pro Adrenaline (#2). V momentě, kdy spustíte větrák, za Vámi bouchne stěna a vyběhne robot. Místnůstka, odkud vyběhl, má ale otevírací zadní stěnu (#3).

4D – Drilling Area – map mine 3
secrets: 2

Až si spusíte dolů prostřední mříž, odstřelte hned pod ní pravý roh (#1).

4E – Lower Mines – map mine 4
secrets: 0

4D – Drilling Area

Těsně před exitem vyskákejte po bednách vpravo pro Adrenaline (#2). Neodstřelte si sud!

5A – Receiving Center – map fact1
secrets: 4

Za třemi malými výtahy otevřete stěnu v prostředním výklenku (#1). Až odstraníte červené paprsky, jděte ven na lávku, na kterou jste doposud kvůli nim nemohli a seskočte dolů do vody. Otočte se a vejděte do chodby (#2). Vraťte se na lávku. Stoupněte si tak, abyste s rozběhem mohli přeskočit na vodopád vytékající z jezírka. Až budete na vodopádu, skočte do jezírka a najdete druhý tajný level (#3).

5B – Sudden Death – map fact3
secrets: 0

5C – Processing Plant – map fact2
secrets: 3

Až vyjedete výtahem nad žíravinou, sledujte pozorně strop. Najdete na něm výklnek ve tvaru kosočtverce se světlem uprostřed. Střelte do světla a vpravo za Vámi se otevře tajné místo (#1). Hned za následujícmi dveřmi skočte vlevo do žíraviny a z ní hned vyskočte do tajné chodby (#2). Až zastavíte běžící pás, skrčte se a vlezte do otvoru, odkud pás vyjížděl (#3).

5A – Receiving Center

Vlevo od exitu je v jednom sloupu pulzující spínač. Střelte do něj a otevře se tajné místo vlevo za rohem (#4).

!! Level 6 !!

V tomto levelu bohužel nemohu v části 6E – Pumping Station 2 (map waste3) najít jedno z  tajných míst. Jediné v celém Quakeovi 2. Pokud někdo znáte všechna tajná místa v části Pumping Station 2, napište mi prosím na kovar.kovar@post.cz . Předem děkuji.

7A – Big Gun – map biggun
secrets: 0

8A – Outer Hangar – map hangar1
secrets: 3

Za prvními dveřmi skočte do bahna. Vynořte se na ostrůvek s dírou uprostřed a ponořte se dovnitř. Za tunelem pak vyplavete v tajném místě (#1). Jděte do budovy a na druhé straně sloupu najděte výtah do třetího tajného levelu (#2).

8B – Comm Space – map space
secrets: 2

Až půjdete kolem takového kruhového útvaru připomínajícímu reaktor, podívejte se přes okraj dolů do vesmíru. Uvidíte, jak od reaktoru vedou trubky. Po nich musíte přeskákat až úplně dozadu na poslední trubku. Na ní je totiž Adrenaline (#1). Před posledními dveřmi této části si posviťte na temnotu panující v pravém rohu. Najdete další Adrenaline (#2).

8A – Outer Hangar

Z bahna, do kterého jste na začátku této části skočili vylezte do dveří a hned vpravo za nimi přeskočte trubku (#3).

8C – Research Lab – map lab
secrets: 1

Na Maintenance bridge rozstřelte hned první mříže vpravo (#1).

8D – Innen Hangar – map hangar2
secrets: 5

Vyjděte ze dveří a hned vlevo odstřelte porouchaný automat (#1). Až projdete pomalu se otáčející turbínou, vyjděte na souš a střelte do trubek vlevo před chodbou (#2). U tří pohybujících se krychlí ve vodě jděte ke druhému zelenému spínači a ponořte se do vody pod ním. Ve vodě se držte po levé straně a vynořte se v tajném místě (#3). U spínače, který vysune lávku nad Vaší hlavou, skočte přímo za ním do vody. Otočte se a najdete další tajné místo (#4). Předtím, než odjedete pryč výtahem, střelte do zdi vlevo před vyplým žlutým silovým polem (#5).

8E – Launch Command – map command
secrets: 2

Ihned si vezměte raketomet. Jděte k podstavci, na kterém se otačí spirály. Postavte se k němu zády a raketometem se o zem vystřelte na podstavec. Za ním pak najdete pár užitečných věcí (#1). Před posledními dveřmi ještě rozstřelte levé okno (#2).

8F – Outlands – map strike
secrets: 0

9A – Outer Courts – map city1
secrets: 5

Od startu sejděte dolů a dejte se levou tmavou chodbou. V místnosti na jejím konci rozstřelte pravý roh (#1). Vylezte po skále nahoru, abyste si otevřeli mříž a potom pokračujte po skále dál až k zelenému spínači nad vchodem. Spínač sepněte a vraťte se na začátek. Vpravo od něj se otevřelo tajné místo (#2). Až spustíte poplach, vraťte se zpět k zelenému spínači a od něj vyskákejte vpravo do otvoru ve skále (#3). U Data spinneru střelte do stěny vpravo od něj. Sešlápněte spínač a za Vámi se otevře tajné místo (#4). Z této části vyjděte spodním východem (dole za bahnem)

9B – Lower Palace – map city2
secrets: 5

Udělejte několik kroků a otočte se vlevo. Vyjděte do poloviny schodů a odstraňte překážku ve zdi vpravo. Za ní je pod schody tajné místo (#1). Po žebřících se dostaňte na chodbu. Ocitnete se blízko horního vchodu. Jděte k modrému znaku na podlaze, který je přímo proti hornímu vchodu a vystřelte na obraz ďábla nad vchodem. Otočte se a skrz modré silové pole střelte do druhého ďábla (#2). Poté, co vypnete červená silová pole se vraťte do Outer Courts.

9A – Outer Courts

Jděte opět do bahna a plavte k místu, kde jste našli Data spinner. Ale před trubkou, kterou jste předtím proplavali se vynořte a rozhlédněte se. Za vyplým červeným silovým polem najdete další tajné místo (#5). Vraťte se do Lower Palace.

9B – Lower Palace

Jděte k hornímu východu a před posledním výtahem vpravo uvidíte černý monitor. Střelte do něj. Za ním se objeví tajný průchod (#3). Teď jděte k dolnímu východu a najděte místnost, kde se pomocí spínače otevírají žluté dveře. Deska na stěně proti vchodu do této místnosti se nechá stisknout a tím se otevře tajné místo za Vámi nad schody vlevo (#4).

9C – Uppper Palace – map city3
secrets: 7

Vyjeďte výtahem až nahoru. Projděte dvířky a vlevo za nimi střelte do hnědé zdi (#1). Výtah, který jste právě jeli, vede přes několik pater. Seskočte do prvního a sledujte žluté zářivky na stropě. Najdete místnost a v ní musíte zabít létající popelnici. Po její smrti se objeví bezpečností karta, kterou seberte. Vraťte se do Lower Palace.

9B – Lower Palace

Jděte horním východem do Upper Palace.

9C – Upper Palace

Jděte levým silovým polem. Seberte Data CD a seskočte vpravo dolů ke dveřím. Za nimi vypněte žlutá silová pole. Potom sejděte dolů po schodech, proběhněte kolem laserů, které po Vás střílejí a zaste se na rohu. Stoupněte si tak, aby Vás lasery netrefily a podívejte se dolů. Uvídíte plošinku, seskočte na ní (#2). Vraťte se ke vchodu do Lower Palace, ale těsně před červeným silovým polem zvedněte hlavu a střelte do čtverce na stopě. Vedle Vás se otevře tajné místo (#3).

9B – Lower Palace

U místnosti, ve které se vypínají červená silová pole, seskočte do vody za mřížemi a vylezte po žebřících až nahoru. Najdete vyplé žluté silové pole (#5). Přeprogramujte Data CD a vraťte se do Upper Palace dolním východem.

9C – Upper Palace

Když od vchodu půjdete stále po schodech nahoru, narazíte na jámu. Skočte do ní. Najdete vyplé žluté silové pole. V určíté chvíli bouchne před ním strop a objeví se létající popelnice. Zničte ji a podívejte se do díry, odkud přilétla. Uvidíte pulzující spínač. Střelte do něj (#4). Projděte žlutým silovým polem a jděte až k cihlové zdi. Střelte do hnědé stěny uprostřed cihel (#5). V místě, kde by měla stát čtvrtá lampa, je jen úlomek skály. Stoupněte na něj, skočte do kyseliny a cihlovou zeď podplavte (#6). Vraťte Data CD. Až komunikační laser zkolabuje, projděte modrým silovým polem, ale hned vlevo vyjděte druhým za dveře. Vlevo před lávkou, kterou hlídá velký robot je tmavý roh. Skočte do něj (#7).

9D – Inner Chamber – map boss1
secrets: 0

9E – Final Showdown – map boss2
secrets: 1

Až zabijete finálního bosse, vlezte dolů pod bojiště a v chodbě proti spínači rozstřelte naprasklou zeď (#1).

 

Martin Kovář

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce