Quake 3 – něco konkrétnějšího

Redaktoři Threshovy popravčí čety (www.firingsquad.com) dostali příležitost si blíže přičichnout k betaverzi Q3A. Co zajímavého zjistili?

V singleplayerové hře najdete jednak standardní mapy nazývané “Free For All” (FFA) a pak mapy 1 na 1. Hra pro jednoho hráče je v Q3A rozdělena na 6 epizod, kterým se zde říká “tiers” (vrstvy). Každá vrstva obsahuje čtyři mapy – tři standardní a jednu 1 na 1 – s výjimkou šesté vrstvy, která obsahuje čtyři standardní mapy. Poslední mapa každé vrstvy je typu 1 na 1 a bojujete v ní s botem, který je specializován na určité strategie a zbraně. Standardní mapy mají názvy q3dm1, Q3dm2 atd., a mapy 1 na 1 q3tourney1, q3tourney2 až q3tourney6 atd. Dohromady máme k dispozici jednu tréninkovou mapu, 19 standardních map FFA, 6 map 1 na 1 a 4 mapy CTF (Capture the Flag).

Stejně jako u jeho předchůdců najdeme i v Q3A několik stupňů obtížnosti, které zde ovlivňují především chování a přesnost míření botů. Prozatímní názvy jsou “I can win”, “Bring it on”, “Hurt me plenty”, “Hardcore” a “Nightmare”.

Vybrat si budeme moci z osmi stylizovaných zaměřovacích křížů – k tomu slouží příkazy konzole cg_crosshair 1–8. Všechny kříže jsou bílé, buď poloprůhledné nebo neprůhledné.

“Totální” zbraně (blesková puška (lightning gun) a BFG) se ve hře objevují až poměrně pozdě. Vrstva 6 se celá skládá z map typu “platformy ve vesmíru” (včetně proslulé q3test2). Poslední mapa 1 na 1, q3tourney6, se nazývá “Fun Map” (zábavná mapa) a vytvořil ji Tim Willits. Proč zábavná? Tim byl kdysi vyzván, aby zkusil vytvořit “zábavnou a hratelnou mapu” za méně než 45 minut. Zvládl to, a výsledná mapa se nejen dostala do hry (s malými estetickými úpravami), ale dokonce slouží jako finální deathmatch.

Výbornou zprávou pro milovníky bojů o vlajku je, že CTF bude v Q3A obsažen už od začátku; tedy žádné 50MB downloady tři týdny po uveřejnění hry. Další, poněkud rozporuplně přijímanou novinkou z oblasti CTF, je absence háku (grappling hook).

Ve finální verzi hry by měl být účinek lightning gun o cca 30 % nižší než v Q3Testu 1.08. Umožněno zůstane i skákání do strany (strafe-jumping), které mnoho hráčů používá, protože je významné rychlejší než normální běh. Carmackovi se vynález tohoto podivného manévru příliš nelíbil, a proto strafe-jumping v kódu omezil jen na dva po sobě jdoucí skoky. V poslední betaverzi bylo však toto omezení odstraněno.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A