Quake 3 – něco konkrétnějšího

Redaktoři Threshovy popravčí čety (www.firingsquad.com) dostali příležitost si blíže přičichnout k betaverzi Q3A. Co zajímavého zjistili?

V singleplayerové hře najdete jednak standardní mapy nazývané “Free For All” (FFA) a pak mapy 1 na 1. Hra pro jednoho hráče je v Q3A rozdělena na 6 epizod, kterým se zde říká “tiers” (vrstvy). Každá vrstva obsahuje čtyři mapy – tři standardní a jednu 1 na 1 – s výjimkou šesté vrstvy, která obsahuje čtyři standardní mapy. Poslední mapa každé vrstvy je typu 1 na 1 a bojujete v ní s botem, který je specializován na určité strategie a zbraně. Standardní mapy mají názvy q3dm1, Q3dm2 atd., a mapy 1 na 1 q3tourney1, q3tourney2 až q3tourney6 atd. Dohromady máme k dispozici jednu tréninkovou mapu, 19 standardních map FFA, 6 map 1 na 1 a 4 mapy CTF (Capture the Flag).

Stejně jako u jeho předchůdců najdeme i v Q3A několik stupňů obtížnosti, které zde ovlivňují především chování a přesnost míření botů. Prozatímní názvy jsou “I can win”, “Bring it on”, “Hurt me plenty”, “Hardcore” a “Nightmare”.

Vybrat si budeme moci z osmi stylizovaných zaměřovacích křížů – k tomu slouží příkazy konzole cg_crosshair 1–8. Všechny kříže jsou bílé, buď poloprůhledné nebo neprůhledné.

“Totální” zbraně (blesková puška (lightning gun) a BFG) se ve hře objevují až poměrně pozdě. Vrstva 6 se celá skládá z map typu “platformy ve vesmíru” (včetně proslulé q3test2). Poslední mapa 1 na 1, q3tourney6, se nazývá “Fun Map” (zábavná mapa) a vytvořil ji Tim Willits. Proč zábavná? Tim byl kdysi vyzván, aby zkusil vytvořit “zábavnou a hratelnou mapu” za méně než 45 minut. Zvládl to, a výsledná mapa se nejen dostala do hry (s malými estetickými úpravami), ale dokonce slouží jako finální deathmatch.

Výbornou zprávou pro milovníky bojů o vlajku je, že CTF bude v Q3A obsažen už od začátku; tedy žádné 50MB downloady tři týdny po uveřejnění hry. Další, poněkud rozporuplně přijímanou novinkou z oblasti CTF, je absence háku (grappling hook).

Ve finální verzi hry by měl být účinek lightning gun o cca 30 % nižší než v Q3Testu 1.08. Umožněno zůstane i skákání do strany (strafe-jumping), které mnoho hráčů používá, protože je významné rychlejší než normální běh. Carmackovi se vynález tohoto podivného manévru příliš nelíbil, a proto strafe-jumping v kódu omezil jen na dva po sobě jdoucí skoky. V poslední betaverzi bylo však toto omezení odstraněno.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A