Quake 3 Arena: Zbraně

Zbraně... jsou jednou z věcí, které dělají Quake3 a všechny ostatní "doomovky" (first person shooters) tím čím jsou. Účinné využívání zbraní a jejich znalost je něco, co někteří lidé ignorují nebo podceňují. Je důležité znát účinnost zbraní a naučit se je efektivně měnit a využívat ve hře. Všem hráčům Q3A budiž nápomocen tento přehled.
Quake 3 Arena: Zbraně
Zbraně... jsou jednou z věcí, které dělají Quake3 a všechny ostatní "doomovky" (first person shooters) tím čím jsou. Účinné využívání zbraní a jejich znalost je něco, co někteří lidé ignorují nebo podceňují. Je důležité znát účinnost zbraní a naučit se je efektivně měnit a využívat ve hře. Všem hráčům Q3A budiž nápomocen tento přehled.

Zde jsou základní statistiky zbraní. Udělejte si o nich alespoň malý obrázek.

Obnovení zbraní (Weapon Spawn Times):
TDM: 30 vteřin

CTF/FFA/1on1: 5 vteřin

Statistiky zbraní:
Gauntlet Gauntlet
Zranění 50
Znovunabití 400 ms
Machine Gun Machine Gun
Zranění 7/1 kulka - 5/kulka/TDM
Znovunabití 100 ms
Shotgun Shotgun
Zranění 10/1 brok = až 110 (1 výstřel je 11 broků)
Znovunabití 1000 ms
Grenade Launcher Grenade Launcher
Zranění 100 (přímý zásah až 120)
Vlnové zranění 100
Znovunabití 800 ms
Rocket Launcher Rocket Launcher
Zranění 100
Vlnové zranění 100
Znovunabití 800 ms
Lighting Gun Lighting Gun
Zranění 8/1 náboj
Znovunabití 50 ms
Rail Gun Rail Gun
Zranění 100
Znovunabití 1500 ms
Plasma Gun Plasma Gun
Zranění 20/1 náboj
Vlnové zranění 15
Znovunabití 100 ms
BFG BFG
Zranění 100
Vlnové zranění 100
Znovunabití 200 ms
Poznámka: Vlnové zranění je udáváno v max. počtu bodů, záleží na vzdálenosti od výbuchu.

Použití zbraní:
Gauntlet - Jedna ze dvou zbraní, kterou máte po každém respawnu. Je to neprávem podceňovaná zbraň. Má malý dosah (víceméně žádný), ale je to smrtící zbraň, pokud se ji naučíte správně využívat. Např. v dm13, když jde protivník pro red armor a pak se teleportuje, stačí stát těsně u místa kde se objeví a žhavit Gauntlet. Na jisto ho zasáhnete!

Machine Gun - Druhá zbraň, kterou máte ihned po respawnu. I přes to, že je docela slabý, stačí mít dobrou mušku a stává se z něj smrtící zbraň. Je rychlý a je velmi dobrý na dorážení protivníka i na větší vzdálenost.

Shotgun - Má devastující účinky na blízké vzdálenosti. Je vynikající na dorážení na krátké a střední vzdálenosti. Velmi dobrá zbraň.

Grenade Launcher - Taktéž podceňovaná zbraň. Na přímý zásah je smrtící. Je dobrá pro udržení si protivníka od určitého místa (dm13 megahealth).

Rocket Launcher - Velmi oblíbená, rychlá a silná zbraň použitelná na jakoukoliv vzdálenost. Ve zkušených rukách nadělá hodně nepříjemností. Umožňuje dělat tzv. rocket jumpy (střelíte si raketu pod nohy a vyskočíte). Nejlepší je s ním střílet do běhu a pod nohy nebo do zdi u protivníka, pokud nemáte jistotu, že ho trefíte přímo. Dobře se s ní dá také protivník udržet od těla, třeba pokud čekáte na respawn armoru.

Lighting Gun - Také velmi dobrá a silná zbraň, pokud ji umíte dobře používat. Blesk je trochu zpomalený, takže musíte mířit lehce před protivníka. Dobrá na střední vzdálenosti.

Rail Gun - Vynikající a velmi oblíbená zbraň mnoha hráčů. Chce to hodně tréninku a zkušenosti, ale poté se ní stává velmi nebezpečný nástroj smrti. Pokud dobře ovládnete používání této zbraně, máte velkou výhodu nad protivníkem. Je dobrá na střední a velkou vzdálenost.

Plasma Gun - Na menší vzdálenosti smrtící zbraň. Střílí velmi rychle a přesně. Je dobrá také na dorážení. Snadno si s ní také udržíte protivníka od těla a to i v případech, kdy má rail.

BFG (Big Fucking Gun) - Je to nejničivější zbraň z celé hry, je rychlá, silná a způsobuje také velké vlnové zranění. Není většinou moc k dispozici, takže na ni nespoléhejte, ale pokud ano, tak se postarejte o to, aby byla vaše!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 7 N/A