Racenze: Blazing Fists – do posledních sil

Staňte se mocnou gorilou a zlikvidujte protivníka hrubou sílou. A nebo byste raději byli robotem? Záleží na vás. Blazing Fists je zdařilá bojová hra, která chytne a nepustí. Vytáhněte mobil a pusťte se se vší vervou do nepřítele.
Racenze: Blazing Fists – do posledních sil

Žánr: Bojový
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Je převeliká škoda, že v současné době přešly bojové hry do ústraní. Nikde jinde se nedá tak dokonale vybít zlost, jako právě v nich. Jenže doba je jiná, trendy směřují na opačnou stranu a hry se stávají dokonalejší a dokonalejší. Libových mlátiček značně ubylo a to málo, které zbývá a přežívá, se spíše usídlilo u freeware scény či mobilních telefonů.

  

Kdo chce kam, pěst mu dejte tam

Přitom největší výhodou mobilů je jejich relativní „zastaralost“. Jinými slovy, hry, které se na současném trhu nachází, se dají z valné většiny přirovnat k titulům ze začátku devadesátých let. Otrlí bojovníci ze staré školy proto rádi investují nemalý peníz, aby si je mohli vyzkoušet a se slzou v oku nostalgicky zavzpomínat. Blazing Fists již podle názvu vypovídá, že o nic jiného, než o čistou rubanici nepůjde. Pro utvrzení svého domnění mi jen stačilo shlédnout pár obrázků a poté si hru na živo zkusit.

Začátek je tradiční. Ohraná básnička s výběrem postav ale i za ta léta nenudí. A že je z čeho vybírat. Je libo kostlivec? Nebo máte spíše v oblibě zvířátka a chcete si pořádně zahulákat jako gorila? Popřípadě se chcete nechat unést současnými trendy a zvolíte raději robota? Rozlišnosti mezi nimi jsou samozřejmě zřetelné, každý ať si vybere podle svého uvážení. V bojích se to totiž značně projeví a občas přijde na řadu i taktizování. Holt každý protivník bojuje mírně odlišným způsobem.

Ale samozřejmě raději ještě před započetím navolte obtížnost. Začátečníci by stěží porazili nepřítele s největší zátěží. Nikterak nezvládnutelná sice není, ovšem proč nezačít od píky a raději si nejprve pořádně procvičit veškerá komba. Zrovna po této stránce autoři nešetřili a snažili se maximálně využít klávesnici mobilního telefonu. Lze využít všech číslic a jednotlivě je mezi sebou kombinovat. Ovšem trvá nějakou dobu, než se vše dostane pod ruku. Chce to zkrátka trpělivost.

  

Grafika... ó... jéééé!
 
Co se týče komb, jsou pestrá, v porovnání s ostatními podobnými hrami ale běžná. Mocné skoky a údery, speciální turbulence nebo nadpřirozené nálety. Samozřejmě záleží na zvoleném protivníkovi a vaší postavě, jejich schopnostech a právě zmáčknuté kombinaci číslic. S nutnou dávkou cviku však za nedlouhou dobu dostanete sebemenší bojový kousek pod vlastní ruku.

Za zmínku stojí, že na mobilech se stává ze sledování Blazing Fists náramná podívaná. Postavy jsou bravurně animované, veškeré doprovodné efekty taktéž a atmosféru podtrhuje okolní prostředí. S postupem kol dochází k jeho proměně, aby hra nepůsobila nudným a stereotypním dojmem. Možná bych vytknul místy nedotaženou grafiku a velké rozlišnosti v pozadí jednotlivých úrovní (jedno je hezké, druhé působí naopak hůře), ovšem nepovažuji to za výrazné mínus.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost
  • Variabilita bojovníků
  • Variabilita bojových komb
  • Grafika
Temné stránky hry
  • Někomu může vadit absence „inovací“
  • Někdy příliš jednoduché, jindy až moc obtížné

Blazing Fists je v součtu normální, určitě však hezkým bojovým titulem. Na dnešní dobu sice nenabízí žádné inovace, ale kdo by to také chtěl. Naopak se jedná o možnost, v níž můžete zavzpomínat na dobu 16ti bitových počítačů. Grafika jako by z oka vypadla tehdejším počinům, nemluvě o hratelnosti, obtížnosti a variabilitě bojovníků. Myslím, že se jedná o jasnou volbu.   

Grafika: 8/10
Originalita: 0/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 8/10

Chcete zažít pravou, nefalšovanou bitku? Blazing Fists vám to se vším všudy umožní, a přitom nepřijdete k žádné úhoně. Škoda, že není více podobných kvalitních her.

Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A