Racenze: Blazing Fists – do posledních sil

Staňte se mocnou gorilou a zlikvidujte protivníka hrubou sílou. A nebo byste raději byli robotem? Záleží na vás. Blazing Fists je zdařilá bojová hra, která chytne a nepustí. Vytáhněte mobil a pusťte se se vší vervou do nepřítele.
Racenze: Blazing Fists – do posledních sil

Žánr: Bojový
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Je převeliká škoda, že v současné době přešly bojové hry do ústraní. Nikde jinde se nedá tak dokonale vybít zlost, jako právě v nich. Jenže doba je jiná, trendy směřují na opačnou stranu a hry se stávají dokonalejší a dokonalejší. Libových mlátiček značně ubylo a to málo, které zbývá a přežívá, se spíše usídlilo u freeware scény či mobilních telefonů.

  

Kdo chce kam, pěst mu dejte tam

Přitom největší výhodou mobilů je jejich relativní „zastaralost“. Jinými slovy, hry, které se na současném trhu nachází, se dají z valné většiny přirovnat k titulům ze začátku devadesátých let. Otrlí bojovníci ze staré školy proto rádi investují nemalý peníz, aby si je mohli vyzkoušet a se slzou v oku nostalgicky zavzpomínat. Blazing Fists již podle názvu vypovídá, že o nic jiného, než o čistou rubanici nepůjde. Pro utvrzení svého domnění mi jen stačilo shlédnout pár obrázků a poté si hru na živo zkusit.

Začátek je tradiční. Ohraná básnička s výběrem postav ale i za ta léta nenudí. A že je z čeho vybírat. Je libo kostlivec? Nebo máte spíše v oblibě zvířátka a chcete si pořádně zahulákat jako gorila? Popřípadě se chcete nechat unést současnými trendy a zvolíte raději robota? Rozlišnosti mezi nimi jsou samozřejmě zřetelné, každý ať si vybere podle svého uvážení. V bojích se to totiž značně projeví a občas přijde na řadu i taktizování. Holt každý protivník bojuje mírně odlišným způsobem.

Ale samozřejmě raději ještě před započetím navolte obtížnost. Začátečníci by stěží porazili nepřítele s největší zátěží. Nikterak nezvládnutelná sice není, ovšem proč nezačít od píky a raději si nejprve pořádně procvičit veškerá komba. Zrovna po této stránce autoři nešetřili a snažili se maximálně využít klávesnici mobilního telefonu. Lze využít všech číslic a jednotlivě je mezi sebou kombinovat. Ovšem trvá nějakou dobu, než se vše dostane pod ruku. Chce to zkrátka trpělivost.

  

Grafika... ó... jéééé!
 
Co se týče komb, jsou pestrá, v porovnání s ostatními podobnými hrami ale běžná. Mocné skoky a údery, speciální turbulence nebo nadpřirozené nálety. Samozřejmě záleží na zvoleném protivníkovi a vaší postavě, jejich schopnostech a právě zmáčknuté kombinaci číslic. S nutnou dávkou cviku však za nedlouhou dobu dostanete sebemenší bojový kousek pod vlastní ruku.

Za zmínku stojí, že na mobilech se stává ze sledování Blazing Fists náramná podívaná. Postavy jsou bravurně animované, veškeré doprovodné efekty taktéž a atmosféru podtrhuje okolní prostředí. S postupem kol dochází k jeho proměně, aby hra nepůsobila nudným a stereotypním dojmem. Možná bych vytknul místy nedotaženou grafiku a velké rozlišnosti v pozadí jednotlivých úrovní (jedno je hezké, druhé působí naopak hůře), ovšem nepovažuji to za výrazné mínus.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost
  • Variabilita bojovníků
  • Variabilita bojových komb
  • Grafika
Temné stránky hry
  • Někomu může vadit absence „inovací“
  • Někdy příliš jednoduché, jindy až moc obtížné

Blazing Fists je v součtu normální, určitě však hezkým bojovým titulem. Na dnešní dobu sice nenabízí žádné inovace, ale kdo by to také chtěl. Naopak se jedná o možnost, v níž můžete zavzpomínat na dobu 16ti bitových počítačů. Grafika jako by z oka vypadla tehdejším počinům, nemluvě o hratelnosti, obtížnosti a variabilitě bojovníků. Myslím, že se jedná o jasnou volbu.   

Grafika: 8/10
Originalita: 0/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 8/10

Chcete zažít pravou, nefalšovanou bitku? Blazing Fists vám to se vším všudy umožní, a přitom nepřijdete k žádné úhoně. Škoda, že není více podobných kvalitních her.

Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole