Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Dnešní plnou hrou je závodní simulace s výstižným názvem Racer. Titul Racer s sebou přináší kromě slušné hratelnosti také více než vynikající grafiku (nelze ji popsat, tu musíte vidět!), multiplayer a v neposlední řadě také několik editorů, které vám umožní vytvořit si mimo jiné vlastní tratě a vozy. Konec konců se ale pojďte přesvědčit sami!
Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Na tuto hru jsme dostali tip od jednoho z našich čtenářů, takže pochopitelně díky za něj. Soubor hry, který musíte stáhnout, má co do velikosti nějakých 6,5MB. Někomu se může jevit toto číslo poměrně veliké, obratem však za něj dostanete hodně muziky. Před samotným hraním osobně doporučuji navštívit přiložený soubor Config.exe - zde si můžete zvolit vhodné grafické rozlišení, stejně jako změnit přednastavené ovládání. V mém případě byla jako defaultní použita myška, lepší je však v každém případě zvolit nějaký ten joyistick, eventuelně gamepad (pro tyto periferní zařízení je hra primárně určena), případě obyčejnou klávesnici (s tou si ale moc "neužijete").

 

Před startem samotného závodu si musíte vybrat, s jakým vozem pojedete. Standardně jsou zde tři - Mitsubishi Lancer EVO, Ferrari P4 ´67 a Ferrari 312. Také nabídka tratí je chudá, najdete zde pouho pouhý jeden okruh, který vám na dlouhou dobu nevystačí. Naštěstí dali autoři k dispozici editor automobilů i závodních okruhů a tak si můžete vytvořit a později se i svést třeba ve svém oblíbeném vozu. Jistě však bude existovat mnoho z vás, kteří se i přes snahu s těmito editory nedohodnou a nevytvoří tak zhola nic. I pro ty mám řešení - na Internetu lze stáhnout takřka vše, na co si jenom vzpomenete. Skvělým rozcestníkem je pak homepage autora titulu Racer (konkrétně pak sekce Download), odkaz najdete na konci článku.

 

A hratelnost? Je na slušné úrovni, i když ani zdaleka není perfektní. Závodní vozy se podle mého názoru až příliš často dostávají do smyku, hra postrádá spád, po nárazu také nedochází k jakékoliv deformaci karoserie či jiných částí vozu (aneb, jak já rád všechno ničím a tady nemůžu). Naprosto fantastická je grafika a v tomto ohledu může titul Racer opravdu soupeřit i s mnoha komerčními tituly (i když by zatím zůstalo zřejmě jen u toho soupeření). Nepříjemnou zprávu mám pro ty z vás, kteří před závoděním se skutečnými hráči preferují počítačové protivníky. Autoři do hry žádné neimplantovali, na tratích tak budete jezdit zcela sami. Další možností je multiplayer. Celkově je Racer skvělou závodní hrou, na které je však ještě stále co vylepšovat. Rozhodně byste si ji ale neměli nechat ujít!

Download hry (6,5 MB) zde.

Homepage hry - http://www.racer.nl