Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Dnešní plnou hrou je závodní simulace s výstižným názvem Racer. Titul Racer s sebou přináší kromě slušné hratelnosti také více než vynikající grafiku (nelze ji popsat, tu musíte vidět!), multiplayer a v neposlední řadě také několik editorů, které vám umožní vytvořit si mimo jiné vlastní tratě a vozy. Konec konců se ale pojďte přesvědčit sami!
Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Na tuto hru jsme dostali tip od jednoho z našich čtenářů, takže pochopitelně díky za něj. Soubor hry, který musíte stáhnout, má co do velikosti nějakých 6,5MB. Někomu se může jevit toto číslo poměrně veliké, obratem však za něj dostanete hodně muziky. Před samotným hraním osobně doporučuji navštívit přiložený soubor Config.exe - zde si můžete zvolit vhodné grafické rozlišení, stejně jako změnit přednastavené ovládání. V mém případě byla jako defaultní použita myška, lepší je však v každém případě zvolit nějaký ten joyistick, eventuelně gamepad (pro tyto periferní zařízení je hra primárně určena), případě obyčejnou klávesnici (s tou si ale moc "neužijete").

 

Před startem samotného závodu si musíte vybrat, s jakým vozem pojedete. Standardně jsou zde tři - Mitsubishi Lancer EVO, Ferrari P4 ´67 a Ferrari 312. Také nabídka tratí je chudá, najdete zde pouho pouhý jeden okruh, který vám na dlouhou dobu nevystačí. Naštěstí dali autoři k dispozici editor automobilů i závodních okruhů a tak si můžete vytvořit a později se i svést třeba ve svém oblíbeném vozu. Jistě však bude existovat mnoho z vás, kteří se i přes snahu s těmito editory nedohodnou a nevytvoří tak zhola nic. I pro ty mám řešení - na Internetu lze stáhnout takřka vše, na co si jenom vzpomenete. Skvělým rozcestníkem je pak homepage autora titulu Racer (konkrétně pak sekce Download), odkaz najdete na konci článku.

 

A hratelnost? Je na slušné úrovni, i když ani zdaleka není perfektní. Závodní vozy se podle mého názoru až příliš často dostávají do smyku, hra postrádá spád, po nárazu také nedochází k jakékoliv deformaci karoserie či jiných částí vozu (aneb, jak já rád všechno ničím a tady nemůžu). Naprosto fantastická je grafika a v tomto ohledu může titul Racer opravdu soupeřit i s mnoha komerčními tituly (i když by zatím zůstalo zřejmě jen u toho soupeření). Nepříjemnou zprávu mám pro ty z vás, kteří před závoděním se skutečnými hráči preferují počítačové protivníky. Autoři do hry žádné neimplantovali, na tratích tak budete jezdit zcela sami. Další možností je multiplayer. Celkově je Racer skvělou závodní hrou, na které je však ještě stále co vylepšovat. Rozhodně byste si ji ale neměli nechat ujít!

Download hry (6,5 MB) zde.

Homepage hry - http://www.racer.nl

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A