Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Dnešní plnou hrou je závodní simulace s výstižným názvem Racer. Titul Racer s sebou přináší kromě slušné hratelnosti také více než vynikající grafiku (nelze ji popsat, tu musíte vidět!), multiplayer a v neposlední řadě také několik editorů, které vám umožní vytvořit si mimo jiné vlastní tratě a vozy. Konec konců se ale pojďte přesvědčit sami!
Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Na tuto hru jsme dostali tip od jednoho z našich čtenářů, takže pochopitelně díky za něj. Soubor hry, který musíte stáhnout, má co do velikosti nějakých 6,5MB. Někomu se může jevit toto číslo poměrně veliké, obratem však za něj dostanete hodně muziky. Před samotným hraním osobně doporučuji navštívit přiložený soubor Config.exe - zde si můžete zvolit vhodné grafické rozlišení, stejně jako změnit přednastavené ovládání. V mém případě byla jako defaultní použita myška, lepší je však v každém případě zvolit nějaký ten joyistick, eventuelně gamepad (pro tyto periferní zařízení je hra primárně určena), případě obyčejnou klávesnici (s tou si ale moc "neužijete").

 

Před startem samotného závodu si musíte vybrat, s jakým vozem pojedete. Standardně jsou zde tři - Mitsubishi Lancer EVO, Ferrari P4 ´67 a Ferrari 312. Také nabídka tratí je chudá, najdete zde pouho pouhý jeden okruh, který vám na dlouhou dobu nevystačí. Naštěstí dali autoři k dispozici editor automobilů i závodních okruhů a tak si můžete vytvořit a později se i svést třeba ve svém oblíbeném vozu. Jistě však bude existovat mnoho z vás, kteří se i přes snahu s těmito editory nedohodnou a nevytvoří tak zhola nic. I pro ty mám řešení - na Internetu lze stáhnout takřka vše, na co si jenom vzpomenete. Skvělým rozcestníkem je pak homepage autora titulu Racer (konkrétně pak sekce Download), odkaz najdete na konci článku.

 

A hratelnost? Je na slušné úrovni, i když ani zdaleka není perfektní. Závodní vozy se podle mého názoru až příliš často dostávají do smyku, hra postrádá spád, po nárazu také nedochází k jakékoliv deformaci karoserie či jiných částí vozu (aneb, jak já rád všechno ničím a tady nemůžu). Naprosto fantastická je grafika a v tomto ohledu může titul Racer opravdu soupeřit i s mnoha komerčními tituly (i když by zatím zůstalo zřejmě jen u toho soupeření). Nepříjemnou zprávu mám pro ty z vás, kteří před závoděním se skutečnými hráči preferují počítačové protivníky. Autoři do hry žádné neimplantovali, na tratích tak budete jezdit zcela sami. Další možností je multiplayer. Celkově je Racer skvělou závodní hrou, na které je však ještě stále co vylepšovat. Rozhodně byste si ji ale neměli nechat ujít!

Download hry (6,5 MB) zde.

Homepage hry - http://www.racer.nl

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A