Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Dnešní plnou hrou je závodní simulace s výstižným názvem Racer. Titul Racer s sebou přináší kromě slušné hratelnosti také více než vynikající grafiku (nelze ji popsat, tu musíte vidět!), multiplayer a v neposlední řadě také několik editorů, které vám umožní vytvořit si mimo jiné vlastní tratě a vozy. Konec konců se ale pojďte přesvědčit sami!
Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Na tuto hru jsme dostali tip od jednoho z našich čtenářů, takže pochopitelně díky za něj. Soubor hry, který musíte stáhnout, má co do velikosti nějakých 6,5MB. Někomu se může jevit toto číslo poměrně veliké, obratem však za něj dostanete hodně muziky. Před samotným hraním osobně doporučuji navštívit přiložený soubor Config.exe - zde si můžete zvolit vhodné grafické rozlišení, stejně jako změnit přednastavené ovládání. V mém případě byla jako defaultní použita myška, lepší je však v každém případě zvolit nějaký ten joyistick, eventuelně gamepad (pro tyto periferní zařízení je hra primárně určena), případě obyčejnou klávesnici (s tou si ale moc "neužijete").

 

Před startem samotného závodu si musíte vybrat, s jakým vozem pojedete. Standardně jsou zde tři - Mitsubishi Lancer EVO, Ferrari P4 ´67 a Ferrari 312. Také nabídka tratí je chudá, najdete zde pouho pouhý jeden okruh, který vám na dlouhou dobu nevystačí. Naštěstí dali autoři k dispozici editor automobilů i závodních okruhů a tak si můžete vytvořit a později se i svést třeba ve svém oblíbeném vozu. Jistě však bude existovat mnoho z vás, kteří se i přes snahu s těmito editory nedohodnou a nevytvoří tak zhola nic. I pro ty mám řešení - na Internetu lze stáhnout takřka vše, na co si jenom vzpomenete. Skvělým rozcestníkem je pak homepage autora titulu Racer (konkrétně pak sekce Download), odkaz najdete na konci článku.

 

A hratelnost? Je na slušné úrovni, i když ani zdaleka není perfektní. Závodní vozy se podle mého názoru až příliš často dostávají do smyku, hra postrádá spád, po nárazu také nedochází k jakékoliv deformaci karoserie či jiných částí vozu (aneb, jak já rád všechno ničím a tady nemůžu). Naprosto fantastická je grafika a v tomto ohledu může titul Racer opravdu soupeřit i s mnoha komerčními tituly (i když by zatím zůstalo zřejmě jen u toho soupeření). Nepříjemnou zprávu mám pro ty z vás, kteří před závoděním se skutečnými hráči preferují počítačové protivníky. Autoři do hry žádné neimplantovali, na tratích tak budete jezdit zcela sami. Další možností je multiplayer. Celkově je Racer skvělou závodní hrou, na které je však ještě stále co vylepšovat. Rozhodně byste si ji ale neměli nechat ujít!

Download hry (6,5 MB) zde.

Homepage hry - http://www.racer.nl

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A