Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Dnešní plnou hrou je závodní simulace s výstižným názvem Racer. Titul Racer s sebou přináší kromě slušné hratelnosti také více než vynikající grafiku (nelze ji popsat, tu musíte vidět!), multiplayer a v neposlední řadě také několik editorů, které vám umožní vytvořit si mimo jiné vlastní tratě a vozy. Konec konců se ale pojďte přesvědčit sami!
Racer – závodní hra se skvělou grafikou!

Na tuto hru jsme dostali tip od jednoho z našich čtenářů, takže pochopitelně díky za něj. Soubor hry, který musíte stáhnout, má co do velikosti nějakých 6,5MB. Někomu se může jevit toto číslo poměrně veliké, obratem však za něj dostanete hodně muziky. Před samotným hraním osobně doporučuji navštívit přiložený soubor Config.exe - zde si můžete zvolit vhodné grafické rozlišení, stejně jako změnit přednastavené ovládání. V mém případě byla jako defaultní použita myška, lepší je však v každém případě zvolit nějaký ten joyistick, eventuelně gamepad (pro tyto periferní zařízení je hra primárně určena), případě obyčejnou klávesnici (s tou si ale moc "neužijete").

 

Před startem samotného závodu si musíte vybrat, s jakým vozem pojedete. Standardně jsou zde tři - Mitsubishi Lancer EVO, Ferrari P4 ´67 a Ferrari 312. Také nabídka tratí je chudá, najdete zde pouho pouhý jeden okruh, který vám na dlouhou dobu nevystačí. Naštěstí dali autoři k dispozici editor automobilů i závodních okruhů a tak si můžete vytvořit a později se i svést třeba ve svém oblíbeném vozu. Jistě však bude existovat mnoho z vás, kteří se i přes snahu s těmito editory nedohodnou a nevytvoří tak zhola nic. I pro ty mám řešení - na Internetu lze stáhnout takřka vše, na co si jenom vzpomenete. Skvělým rozcestníkem je pak homepage autora titulu Racer (konkrétně pak sekce Download), odkaz najdete na konci článku.

 

A hratelnost? Je na slušné úrovni, i když ani zdaleka není perfektní. Závodní vozy se podle mého názoru až příliš často dostávají do smyku, hra postrádá spád, po nárazu také nedochází k jakékoliv deformaci karoserie či jiných částí vozu (aneb, jak já rád všechno ničím a tady nemůžu). Naprosto fantastická je grafika a v tomto ohledu může titul Racer opravdu soupeřit i s mnoha komerčními tituly (i když by zatím zůstalo zřejmě jen u toho soupeření). Nepříjemnou zprávu mám pro ty z vás, kteří před závoděním se skutečnými hráči preferují počítačové protivníky. Autoři do hry žádné neimplantovali, na tratích tak budete jezdit zcela sami. Další možností je multiplayer. Celkově je Racer skvělou závodní hrou, na které je však ještě stále co vylepšovat. Rozhodně byste si ji ale neměli nechat ujít!

Download hry (6,5 MB) zde.

Homepage hry - http://www.racer.nl


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |