RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

PCčkáři a konzolisté se nemůžou dočkat střílečky Rage, která slibuje posunout grafickou stránku na novou úroveň. Mobilní verzi hry se to už povedlo.
RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

Když světlo světa spatřila akční řežba RAGE, nemohli jsme najít ani patřičný výčet všech superlativů, jak velkou radost jsme měli. Přeci jen se John Carmack na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého, takže veškeré předsudky jsme mohli odložit. Až později jsme zjistili, jak šeredně jsme se spletli!

rage mutant bash tv 01.jpg

Po uvedení hry na App Store nás dostala i pohádková cena 99 centů (HD verze o pár centů víc) a očekávali jsme pořádné orgie.

John Carmack se na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého

Velikost hry přes 700 mb napovídala o nečem skutečně velkém. O to větší překvapení nastalo po spuštění. V RAGE hrajete za nejmenovaného účastníka televizní show Mutant Bash TV, neboli post-apokalyptické „reality show“. Ve všech třech (!) úrovních vás poté nečeká nic jiného než akce á la pouťová střílečka.

Veškerý pohyb za vás totiž obstarává samotná hra (podobně jako v Doom: Resurrection) a vaším úkolem je pouze zneškodnit co nejvíce mutantů, trefit pár barevných terčíků kolem a do toho se pokusit ještě sbírat munici a Bash Bux – herní peníze, za které si bohužel nic nekoupíte, protože fungují jako bodová odměna. K čemu to všechno ale je, když hra postrádá online žebříček?

rage mutant bash tv 02.jpg

Po celou show brouzdáte skvěle vymodelovanými levely a nakláněním přístroje do stran nebo pohybem prstu se snažíte zamířit na veškerou zmutovanou havěť okolo. Ať do nich pálíte ze samopalu, nebo z brokovnice, vždy budete mít nedostatek nábojů a zřídkakdy si užijete zbraňový arzenál naplno. Zbraně se ještě k tomu omezují jen na samopal, brokovnici a pistoli, takže se velmi rychle dostanete do stereotypu a ze střílení se stane ryze bezduchá záležitost, která časem rychle omrzí. Autorům budiž k dobru, že hra není tak dlouhá.

Autoři si nedali práci ani s nepřáteli a ve hře najdete jen tři základní druhy – jedni na vás z povzdálí hází kameny, další mají dýky a jiní se vás zase snaží sejmout obrovským kladivem. Jelikož nikdo by takovým obuškem nechtěl dostat po hlavě, je zde k dispozici speciální tlačítko sloužící pro úskok a sprint.

Jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail

Hratelnost tak trochu zachraňuje neuvěřitelná grafika, zejména pokud máte možnost vyzkoušet HD verzi. Jak bylo psáno výše, jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail.

rage mutant bash tv 03.jpg

Modely samotných mutantů jako by z oka vypadly svým PC předlohám a to platí i o vzhledu zbraní a jejich celkovému chování. Určitě nelze opomenout ani skvělé zvukové zpracování. RAGE je svým způsobem vcelku povedenou hrou, za předpokladu, že nejste nároční maniaci. Dokonale vás vtáhne do svého světa a jednoduše vyplní dvacet minut čekání na autobus, což se jí daří na výbornou.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | On-rail střílečka
Výrobce: iD Software | Webové stránky hry
  • nenáročná hratelnost
  • dechberoucí grafické zpracování
  • příliš krátké
  • žádný příběh
  • malá různorodost nepřátel a okolí

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A