RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

PCčkáři a konzolisté se nemůžou dočkat střílečky Rage, která slibuje posunout grafickou stránku na novou úroveň. Mobilní verzi hry se to už povedlo.
RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

Když světlo světa spatřila akční řežba RAGE, nemohli jsme najít ani patřičný výčet všech superlativů, jak velkou radost jsme měli. Přeci jen se John Carmack na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého, takže veškeré předsudky jsme mohli odložit. Až později jsme zjistili, jak šeredně jsme se spletli!

rage mutant bash tv 01.jpg

Po uvedení hry na App Store nás dostala i pohádková cena 99 centů (HD verze o pár centů víc) a očekávali jsme pořádné orgie.

John Carmack se na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého

Velikost hry přes 700 mb napovídala o nečem skutečně velkém. O to větší překvapení nastalo po spuštění. V RAGE hrajete za nejmenovaného účastníka televizní show Mutant Bash TV, neboli post-apokalyptické „reality show“. Ve všech třech (!) úrovních vás poté nečeká nic jiného než akce á la pouťová střílečka.

Veškerý pohyb za vás totiž obstarává samotná hra (podobně jako v Doom: Resurrection) a vaším úkolem je pouze zneškodnit co nejvíce mutantů, trefit pár barevných terčíků kolem a do toho se pokusit ještě sbírat munici a Bash Bux – herní peníze, za které si bohužel nic nekoupíte, protože fungují jako bodová odměna. K čemu to všechno ale je, když hra postrádá online žebříček?

rage mutant bash tv 02.jpg

Po celou show brouzdáte skvěle vymodelovanými levely a nakláněním přístroje do stran nebo pohybem prstu se snažíte zamířit na veškerou zmutovanou havěť okolo. Ať do nich pálíte ze samopalu, nebo z brokovnice, vždy budete mít nedostatek nábojů a zřídkakdy si užijete zbraňový arzenál naplno. Zbraně se ještě k tomu omezují jen na samopal, brokovnici a pistoli, takže se velmi rychle dostanete do stereotypu a ze střílení se stane ryze bezduchá záležitost, která časem rychle omrzí. Autorům budiž k dobru, že hra není tak dlouhá.

Autoři si nedali práci ani s nepřáteli a ve hře najdete jen tři základní druhy – jedni na vás z povzdálí hází kameny, další mají dýky a jiní se vás zase snaží sejmout obrovským kladivem. Jelikož nikdo by takovým obuškem nechtěl dostat po hlavě, je zde k dispozici speciální tlačítko sloužící pro úskok a sprint.

Jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail

Hratelnost tak trochu zachraňuje neuvěřitelná grafika, zejména pokud máte možnost vyzkoušet HD verzi. Jak bylo psáno výše, jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail.

rage mutant bash tv 03.jpg

Modely samotných mutantů jako by z oka vypadly svým PC předlohám a to platí i o vzhledu zbraní a jejich celkovému chování. Určitě nelze opomenout ani skvělé zvukové zpracování. RAGE je svým způsobem vcelku povedenou hrou, za předpokladu, že nejste nároční maniaci. Dokonale vás vtáhne do svého světa a jednoduše vyplní dvacet minut čekání na autobus, což se jí daří na výbornou.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | On-rail střílečka
Výrobce: iD Software | Webové stránky hry
  • nenáročná hratelnost
  • dechberoucí grafické zpracování
  • příliš krátké
  • žádný příběh
  • malá různorodost nepřátel a okolí

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A