RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

PCčkáři a konzolisté se nemůžou dočkat střílečky Rage, která slibuje posunout grafickou stránku na novou úroveň. Mobilní verzi hry se to už povedlo.
RAGE: Mutant Bash TV - nejhezčí hra na iPhone (recenze)

Když světlo světa spatřila akční řežba RAGE, nemohli jsme najít ani patřičný výčet všech superlativů, jak velkou radost jsme měli. Přeci jen se John Carmack na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého, takže veškeré předsudky jsme mohli odložit. Až později jsme zjistili, jak šeredně jsme se spletli!

rage mutant bash tv 01.jpg

Po uvedení hry na App Store nás dostala i pohádková cena 99 centů (HD verze o pár centů víc) a očekávali jsme pořádné orgie.

John Carmack se na iPhonu mnohokrát vyznamenal a vždy nám předvědl něco zajímavého

Velikost hry přes 700 mb napovídala o nečem skutečně velkém. O to větší překvapení nastalo po spuštění. V RAGE hrajete za nejmenovaného účastníka televizní show Mutant Bash TV, neboli post-apokalyptické „reality show“. Ve všech třech (!) úrovních vás poté nečeká nic jiného než akce á la pouťová střílečka.

Veškerý pohyb za vás totiž obstarává samotná hra (podobně jako v Doom: Resurrection) a vaším úkolem je pouze zneškodnit co nejvíce mutantů, trefit pár barevných terčíků kolem a do toho se pokusit ještě sbírat munici a Bash Bux – herní peníze, za které si bohužel nic nekoupíte, protože fungují jako bodová odměna. K čemu to všechno ale je, když hra postrádá online žebříček?

rage mutant bash tv 02.jpg

Po celou show brouzdáte skvěle vymodelovanými levely a nakláněním přístroje do stran nebo pohybem prstu se snažíte zamířit na veškerou zmutovanou havěť okolo. Ať do nich pálíte ze samopalu, nebo z brokovnice, vždy budete mít nedostatek nábojů a zřídkakdy si užijete zbraňový arzenál naplno. Zbraně se ještě k tomu omezují jen na samopal, brokovnici a pistoli, takže se velmi rychle dostanete do stereotypu a ze střílení se stane ryze bezduchá záležitost, která časem rychle omrzí. Autorům budiž k dobru, že hra není tak dlouhá.

Autoři si nedali práci ani s nepřáteli a ve hře najdete jen tři základní druhy – jedni na vás z povzdálí hází kameny, další mají dýky a jiní se vás zase snaží sejmout obrovským kladivem. Jelikož nikdo by takovým obuškem nechtěl dostat po hlavě, je zde k dispozici speciální tlačítko sloužící pro úskok a sprint.

Jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail

Hratelnost tak trochu zachraňuje neuvěřitelná grafika, zejména pokud máte možnost vyzkoušet HD verzi. Jak bylo psáno výše, jednotlivé lokace jsou vymodelovány opravdu precizně s citem pro detail.

rage mutant bash tv 03.jpg

Modely samotných mutantů jako by z oka vypadly svým PC předlohám a to platí i o vzhledu zbraní a jejich celkovému chování. Určitě nelze opomenout ani skvělé zvukové zpracování. RAGE je svým způsobem vcelku povedenou hrou, za předpokladu, že nejste nároční maniaci. Dokonale vás vtáhne do svého světa a jednoduše vyplní dvacet minut čekání na autobus, což se jí daří na výbornou.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | On-rail střílečka
Výrobce: iD Software | Webové stránky hry
  • nenáročná hratelnost
  • dechberoucí grafické zpracování
  • příliš krátké
  • žádný příběh
  • malá různorodost nepřátel a okolí

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A