Rambo v režii Illusion Softworks – ano/ne/storno?

Licencování titulů z filmové oblasti je ve světě herního průmyslu jevem velmi častým. Kolik Hvězdných pěchot či Dní nezávislostí jsme tu již měli, Mužů v černém a Posledních akčních hrdinů… Proč tedy ne Rambo? A pěkne po česku… počítačové ztvárnění příběhů Johna Ramba si totiž chce na svá široká ramena svalit brněnský tým Illusion Softworks.
Rambo v režii Illusion Softworks – ano/ne/storno?
Licencování titulů z filmové oblasti je ve světě herního průmyslu jevem velmi častým. Kolik Hvězdných pěchot či Dní nezávislostí jsme tu již měli, Mužů v černém a Posledních akčních hrdinů… Proč tedy ne Rambo? A pěkne po česku… počítačové ztvárnění příběhů Johna Ramba si totiž chce na svá široká ramena svalit brněnský tým Illusion Softworks.

Kdybych měl jmenovat hry, které přivedly Illusion Softworks na výsluní herního průmyslu, nemohl bych opomenout nedávno vydané Flying Heroes nebo dřívější trhák Hidden and Dangerous. V současnosti se to ve vývojářských dílnách nehemží o nic méně – práce na hře Mafia pokračují úspěšné dál, budují se nové a nové pobočky IS po Evropě a společnost jednoduše řečeno bytní. Před pár dny ohlásili IS další zajímavý tah – rozhodli se pro počítačové ztvárnění postavy Johna Ramba.

Film sám o sobě špatný nebyl. Možná to byla aura něčeho, co se neukazuje malým dětem, zkrátka a dobře, před více jak deseti lety provázely Ramba přívlastky "božský, mužný, šikovný", stejně tak se ale o slovo hlásila i velká skupina jiných, pro které šlo "o dalšího zbytečného hrdinu". Ve filmovém zpracování se dočkal Sylvester Stallone hereckých honorářů za hlavní roli celkem zhruba pětkrát nebo šestkrát – nebudu zapírat, viděl jsem Ramba jen dvakrát, shodou náhod se jednalo o jeden a tentýž film (ehm… televizní repríza), nevím tedy, kolik dílů přesně Rambo inspiroval. To konečně ale nehraje v našem příběhu ani roli – nyní hodlá povstát postava neohroženého ochránce slabých pošesté (posedmé…?) a je nanejvýš potěšitelné, že se tak stane v srdci moravské metropole.

Na otázky kolem licence jsem se zeptal několika lidí, kteří s Illusion Softworks úzce spolupracují – i přes notné informační embargo se mi podařilo nakonec zjistit něco málo informací, které se v oficiálním prohlášení neobjevily:

  • v případě úspěšného získání licence se bude hrdina jmenovat John Rambo – v opačném případě zatím nejsou známy alternativy
  • nejsou vyloučeny některé RPG prvky, blíže se však zdroj nevyjadřuje
  • slovy autorů – "Nechceme udělat Rambovi ostudu ;o)"
  • "každopádně to bude řežba" – slovy téhož informačního zdroje
Není jasné, o jaký žánr se bude jednat. Vzhledem k tématu neohroženého hrdiny bych si osobně tipnul na First Person Shooter, případně rafinovanou kombinaci Hidden and Dangerous s enginem hry Mafia. V žádném případě se však nebude jednat o adventure či RPG hru – byť některé rysy z role playing games nejsou přeci jen vyloučené.

Za svou maličkost jsem zvědavý. Jsem zvědavý, jak se poperou IS s tak hutným tématem stroje na zabíjení. Zda budou ve hře i Rambovy výbušné šípy (Už víte, který díl jsem viděl? – Já ne!) či jiné reálie záleží na jediném – na licenci. Jelikož neustále probíhají jednání, necháme se překvapit (co nám zbývá jiného, že?). Minimálně je to však cesta, jak už tak dosti výraznou firmu zviditelnit ještě více. Mimochodem – myslíte si, že si IS může v současné době dovolit vytvořit nekvalitní hru? Nemyslím si…

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |