Rambo v režii Illusion Softworks – ano/ne/storno?

Licencování titulů z filmové oblasti je ve světě herního průmyslu jevem velmi častým. Kolik Hvězdných pěchot či Dní nezávislostí jsme tu již měli, Mužů v černém a Posledních akčních hrdinů… Proč tedy ne Rambo? A pěkne po česku… počítačové ztvárnění příběhů Johna Ramba si totiž chce na svá široká ramena svalit brněnský tým Illusion Softworks.
Rambo v režii Illusion Softworks – ano/ne/storno?
Licencování titulů z filmové oblasti je ve světě herního průmyslu jevem velmi častým. Kolik Hvězdných pěchot či Dní nezávislostí jsme tu již měli, Mužů v černém a Posledních akčních hrdinů… Proč tedy ne Rambo? A pěkne po česku… počítačové ztvárnění příběhů Johna Ramba si totiž chce na svá široká ramena svalit brněnský tým Illusion Softworks.

Kdybych měl jmenovat hry, které přivedly Illusion Softworks na výsluní herního průmyslu, nemohl bych opomenout nedávno vydané Flying Heroes nebo dřívější trhák Hidden and Dangerous. V současnosti se to ve vývojářských dílnách nehemží o nic méně – práce na hře Mafia pokračují úspěšné dál, budují se nové a nové pobočky IS po Evropě a společnost jednoduše řečeno bytní. Před pár dny ohlásili IS další zajímavý tah – rozhodli se pro počítačové ztvárnění postavy Johna Ramba.

Film sám o sobě špatný nebyl. Možná to byla aura něčeho, co se neukazuje malým dětem, zkrátka a dobře, před více jak deseti lety provázely Ramba přívlastky "božský, mužný, šikovný", stejně tak se ale o slovo hlásila i velká skupina jiných, pro které šlo "o dalšího zbytečného hrdinu". Ve filmovém zpracování se dočkal Sylvester Stallone hereckých honorářů za hlavní roli celkem zhruba pětkrát nebo šestkrát – nebudu zapírat, viděl jsem Ramba jen dvakrát, shodou náhod se jednalo o jeden a tentýž film (ehm… televizní repríza), nevím tedy, kolik dílů přesně Rambo inspiroval. To konečně ale nehraje v našem příběhu ani roli – nyní hodlá povstát postava neohroženého ochránce slabých pošesté (posedmé…?) a je nanejvýš potěšitelné, že se tak stane v srdci moravské metropole.

Na otázky kolem licence jsem se zeptal několika lidí, kteří s Illusion Softworks úzce spolupracují – i přes notné informační embargo se mi podařilo nakonec zjistit něco málo informací, které se v oficiálním prohlášení neobjevily:

  • v případě úspěšného získání licence se bude hrdina jmenovat John Rambo – v opačném případě zatím nejsou známy alternativy
  • nejsou vyloučeny některé RPG prvky, blíže se však zdroj nevyjadřuje
  • slovy autorů – "Nechceme udělat Rambovi ostudu ;o)"
  • "každopádně to bude řežba" – slovy téhož informačního zdroje
Není jasné, o jaký žánr se bude jednat. Vzhledem k tématu neohroženého hrdiny bych si osobně tipnul na First Person Shooter, případně rafinovanou kombinaci Hidden and Dangerous s enginem hry Mafia. V žádném případě se však nebude jednat o adventure či RPG hru – byť některé rysy z role playing games nejsou přeci jen vyloučené.

Za svou maličkost jsem zvědavý. Jsem zvědavý, jak se poperou IS s tak hutným tématem stroje na zabíjení. Zda budou ve hře i Rambovy výbušné šípy (Už víte, který díl jsem viděl? – Já ne!) či jiné reálie záleží na jediném – na licenci. Jelikož neustále probíhají jednání, necháme se překvapit (co nám zbývá jiného, že?). Minimálně je to však cesta, jak už tak dosti výraznou firmu zviditelnit ještě více. Mimochodem – myslíte si, že si IS může v současné době dovolit vytvořit nekvalitní hru? Nemyslím si…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |