Ranní diskuse o Dragon Age DLC

Když jsem včera vkládal informace o plánech studia BioWare s blížícím se RPG Dragon Age: Origins, ani v nejmenším jsem nečekal, s jakou odezvou se bude tato novinka potýkat. A jelikož jsem herní redaktor bez pudu sebezáchovy, pokusím se k tomu nějak ve zkratce vyjádřit.

Většinou se sice snažím zůstávat nestranný, ale jak už jsem se nechal včera slyšet, nerozumím tomu rozruchu, ktery kolem toho vznikl. Na jednu stranu sice chápu rozhořčení některých fanoušků, kteří nechtějí připlácet, aby měli hru "kompletní", na druhou stranu jim ale musím oponovat.

Rozšíření, i příběhové, které BioWare chystá je samostatnou záležistostí, jež hlavní dějovou linku hry jako takové vůbec nikam neposune. Jde jen o krátkou odbočku, takový bonus, který má hráči zpestřit zážitek. A ohánět se proto tím, že hru prodávají nedokončenou je podle mě směšné.

Pravda, mohli s tím sice počkat až pár měsíců po vydání, aby se fanoušci necítili vykořisťováni, nicméně, vědělo se, že tamější vývojáři pracují na DLC už nějaký ten pátek. A že se ho rozhodli vypustit takhle brzo? No tak co. A to mě přivádí k poslednímu bodu "obhajoby".

Jak potvrdil sám Zeschuk, na přídavném obsahu začali pracovat teprve tehdy, až bylo jádro samotné hry hotové. Takzvaně, až bylo Dragon Age dokončené a "zapečetěné", a na discích se tvůrcům válelo jen proto, aby odstranili posledních pár bugů a pohráli si s optimalizací.

Tvrdit, že místo DLC měli hru znovu otevřít, a plánované přídavky do ní ještě na poslední chvíli zakomponovat je naprostý nesmysl. Jako byste zatavily obaly na DVD do fólií, a samotná média do nich začali cpát až posléze.

Související články
  1. Ranní diskuse o nové hře od Visceral
  2. Ranní diskuse o pokračování AC
  3. Ranní diskuse o čtvrtém Call of Duty
  4. Ranní diskuse o demoverzi Risen
  5. Ranní diskuse o hodnocení NFS
  6. Ranní diskuse o Windows 7

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábavu. Většina je zdarma

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábav…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

1.  4.  2020 | | 18 N/A
TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda prázdnotou | Recenze

TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda …

Závodění na ostrovu Man je zpět. Velkolepá podívaná to není, ale o fiasko rozhodně také nejde.

4.  4.  2020 |
Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a balíček závodních her

Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a ba…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  3.  2020 |
Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

S vydáním Doom Eternal ovládla internet euforie. A vývojáři toho samozřejmě využili. Vedle Doom Eternal vyšla také předělávka Doom 64.

26.  3.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman Legends zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  4.  2020 | | 3 N/A