Ranní diskuse o Sony a UMD

Extra volno se u mě v posledních měsících vždy nese ve znamení dohánění spánkového deficitu, a dnešek není žádnou výjimkou. Především proto se Ranní diskuse změnila v Polední diskusi. Ať už je ale kolik chce hodin, poskytnutý prostor bych tentokrát rád věnoval společnosti Sony, které se o víkendu podařilo naštvat řadu fanoušků handheldu PSP.

Zástupci zmíněné firmy totiž vypustili do světa zprávu, že od začátku chtěli udělat PSP bez UMD mechaniky. A nehledě na to, zda-li měli v plánu podporovat tato média i do budoucna, jejich majitelé se aktuálně cítí podvedeni. A nutno podotknout, že po právu. Sám jsem vlastníkem řady her na 'dosluhujících' médiích, a pořád třeba nevím, jak to bude s přechodem na novou verzi PSP.

Představitelé japonského giganta totiž stále nejsou schopni říct, zda-li bude možné již zakoupené hry zdarma stáhnout, a nebo máme prostě smůlu, a budeme je muset hrát na starém PSP. Případně se s nimi rozloučit bez možnosti náhrady. Ať už to ale dopadne jakkoliv, negativních bodů, které si Sony tímto krokem nahnala, se jen tak nezbaví. A nezachrání to ani vyvíjené pohybové ovládání, jež (je mi to líto, ale je to tak) vedle Natalu vypadá tak trochu tuctově.

Související články
  1. Ranní diskuse o Cataclysm
  2. Ranní diskuse o vydavatelském plánu EA
  3. Ranní diskuse o legalizaci warezu
  4. Ranní diskuse o Blizzardím zklamání
  5. Ranní diskuse o adaptaci Uncharted

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A