Ranní diskuse o špatném Potterovi

vytisknout velikost písma
Ranní diskuse o špatném Potterovi

Na chvíli se mi do rukou dostalo nejnovější herní pokračování problémového kouzelnického učně a musím říct, že jsem byl tak trochu zklamán. Dobře, hodně zklamán. Pravda, hře jsem věnoval jen pár minut, ale ani v nejmenším mě za tu dobu nestihla přesvědčit, že bych se k ní měl kdy vůbec vracet. Tatam je atmosféra a hravost prvních dílů, které byly příjemným doplňkem filmu.

Naprostý vrchol pro mě představují první tři zpracování (čtyřka taky nebyla špatná, ale už se pomalu začínala ubírat jiným směrem), jež jsou i přes svou zjevnou jednoduchost neuvěřitelně návykové. Jedná se totiž o hříčky s velkým H, u nichž jde především o to pobavit fanoušky. Celá úvodní trilogie je tak plná povedených mini-her a dialogů, což ještě podporuje příjemné audiovizuální zpracování.

A ruku na srdce, nové díly k tomu mají setsakra daleko. K čemu mi je, že můžu pobíhat po celé kouzelnické škole (a přilehlých pozemcích), když  stejně můžu dělat jen jedno. Zdánlivá svoboda se tak rychle mění v mučivou trýzeň z nekonečného chození/běhání. Zlatý kapitán Kirk a jeho teleport. Upřímně doufám, že si vývojáři alespoň u poslední herní adaptace uvědomí, o čem by hry měli být a nenechají tuhle značku skončit s pošramocenou pověstí.

Související články
  1. Ranní diskuse o Twitteru
  2. Ranní diskuse o síle UFO: Afterlight
  3. Ranní diskuse o Tales of Monkey Island
  4. Ranní diskuse o podpoře her plyšáky
  5. Ranní diskuse o Sony a UMD

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |