Raz, dva, tří, je tu Level 123

My se těch rytířů Staré republiky nezbavíme. Stačí se podívat na obálku kdejakého časopisu a všude jen světelné meče. Level 123 na tom není jinak, z obálky na nás zírají hrdinové světlé strany Síly. Ale důležitější je to, co se skrývá uvnitř.
Raz, dva, tří, je tu Level 123
Seznam kapitol
  1. O Levelu 123
  2. Kompletní obsah časopisu i CD/DVD

Začínáme zostra, hnedle z úvodu zjišťujeme, kdo že to vyhrál cenu za nejhnusnějšího redaktora a je to sám pán šéfredaktor. No tohle hnedka na začátek je slušná dávka odvahy. Prokousáváme se dále a hnedle narážíme na novinky.

Kmotr tě vidí!

Na prvním místě netrůní titul ze světa Star Wars, ale konkurent Mafie - Godfather. Jenže Lucas Arts vracejí úder hned z další stránky přes Star Wars: Empire at War. Z války do války druhé a to rovnou světové, RTS žánr zůstává, jen hrdinové v 1944: Battle of the Bulge jsou jiní. Trochu okrajové jsou žánry her Myst (pátého a zároveň posledního pokračování), datadisku ke Galactic Civilisations 2 (už je všechno realtime, jen tahle TBS se drží) a navrátivších se Worms 4 (slibovaný je návrat ke kořenům). Největší pecka ze sekce novinky je však prohlášení 3DRealms, že budou na E3 prezentovat Duke Nukem Forever. Nesmíme vynechat ani FPS F.E.A.R. (tečky jsou zase v módě) a Timeshift.

Tip: Je to Daikatana, není to Daikatana, je to Duke Nukem Forever, pokud teda to forever neznačí dobu čekání na něj.

Reklamní pauza

Téma čísla je reklama ve hrách a je rozebráno ze všech stran. Jak výskyt reklamy ve hrách, tak přímo reklamních her. Je vidět, že alespoň v tomto herním ohledu jsem světoví.

Je libo RTS, nebo FPS?

V preview jednoznačne vyhrávají strategie, vždyť mají celé tři zástupce - obšírné Empire Earth 2, moderní Act of War a středověký Strnghold 2. Zato střílečky se nám obrátily do kolonky strategické akce a tam zde máme dvě zásahovky - SWAT 4 a Rainbow Six: Lockdown. Na poslední chvíli zachraňuje střílečky survival horror Still Life, který však na žádný klidný život nevypadá. Celý život však lehce strávíte u The Elder Scrolls: Oblivion, byť už jen čekáním na poslední patch. A z domácí scény je třeba zmínit adventuru Ni-Bi-Ru: Posel bohů.

Tip: Za devaterými záplatami a devaterými vysprávkami leží kvalitní Oblivion, nebo že by Bethesda porušila svoji bugovou tradici? Každopádně to bude stát za to.

No to je teda Síla

Ano, Síla nás provází společně s Knights of the Old Republic 2: Sith Lords.  Můžete si vyzkoušet, která strana bude vaše v drobném testu. Z neomezeného vládce galaxie se však stanete pro změnu bohem, nebo přesněji jeho ztělesněním a budete se starat o Children of Nile. Pokud však pyramidy raději vykrádáte, než stavíte, vzhůru do Demon Stone i s fajnovým plakátem. Akční RPG máme za sebou a před námi ještě akčnější skákačka Pitfall. Raději od akce dále a jdeme se starat o osadníky a jejich Heritage of Kings. Málo života? Tak zase o dům dál a tam stojí zase král, ale král MMORPG Everquest, toho jména druhý. Nebo snad trochu vzrušení? Na to tady máme takový časopis, teda hru Playboy: The Mansion. Na první pohled vypadá skvěle, ale druhý pohled má raději Second Sight. Jak je vidět, paranormální schopnosti táhnou.

Tip: Nekonečný svět Norrath vítá dobrodruhy v Everquestu 2

Kam já to jen dám

Všechny save vypálíme na DVD, což nás naučí rubrika hardware. Tam je hned deset způsobů jak zálohovat DVD. Pokud máte raději virtuální realitu, zaujmou vás Trackir 3 Pro - takové jiné brýle. Trocha kultury, dopisy a vrháme se na klasiku, kde nikdy nebyla válka zábavnější - Cannon Fodder. Holt Sensibile Software tehdy zabodovali. Pak zbývá už jen obsah DVD a ten máme v další kapitole.

Tip: Cannon Fodder je opravdu klasika, i když ta grafika už není nejnovější.

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu i přiložené CD/DVD přílohy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce