Razer chce ve spolupráci s firmou ClearBot vyčistit oceány

Pomůže k tomu nový robůtek.
Razer chce ve spolupráci s firmou ClearBot vyčistit oceány

Výrobce herních periferií a hardwaru, společnost Razer, dnes na oslavu Světového dne oceánů oznámila, že začala spolupracovat se společností ClearBot, zaměřenou na odstraňování odpadu z moří. Jejich partnerství je v souladu s desetiletým plánem na udržitelnost #GoGreenWithRazer a doplňuje se s pilířem Zelené investice, jehož cílem je podpora startupů podnikajících v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje tím, že jim Razer poskytne ty správné nástroje a možnosti růstu.


Každý rok skončí v oceánech zhruba 11 milionů tun plastů a snahy o jejich odstranění jsou často mařeny zastaralými technologiemi, nedostatkem financí i nízkou efektivitou. Tým ClearBot navrhuje roboty, kteří pomocí umělé inteligence rozpoznávají různé druhy odpadu v moři. Nasbírané informace pak hodlá využít k ochraně vodních organismů. Tito roboti dále vyzvedávají plastový odpad z moří, což umožňuje jeho další zodpovědné zpracování.

Clearbot_KV_1200_675.jpg

Velmi nás těší, že s tímto startupem zaměřeným na ochranu životního prostředí můžeme spolupracovat,“ řekla vedoucí štábu Razeru Patricia Liu. „Jedinečná technologie umělé inteligence a strojového učení od společnosti ClearBot dá vládám i organizacím po celém světě prostředky k rozšíření činnosti na ochranu životního prostředí. My v Razeru budeme moc rádi, pokud se na nás s nabídkami spolupráce obrátí i další novátorské startupy. Snažíme se totiž také pracovat na vytvoření bezpečnějšího světa pro budoucí generace.“

Čištění moří s pomocí umělé inteligence

Po uzavření partnerství s týmem ClearBot věnovali přední inženýři a vývojáři Razeru svůj čas a technickou odbornost, aby z jejich prototypu pomohli udělat rozšiřitelný produkt pro masový trh. Firma ClearBot využila rozsáhlých znalostí a výrobních kapacit společnosti Razer a rozvinula své roboty, aby byli chytřejší a efektivnější. 

Nově navržený, plně automatický robot je vybaven nejmodernějšími technologiemi z oblasti umělé inteligence a strojového učení, díky nimž i v rozbouřeném moři rozpozná plasty na vzdálenost až dvou metrů. Funguje na solární pohon a během jednoho cyklu nasbírá až 250 kg plastů.

Tým ClearBot chce také umožnit komunitě, aby se během letošního Světového dne oceánů aktivně zapojila do programu sběru dat o plastovém odpadu v mořích. Její členové mohou na stránky ClearBot nahrávat fotky plastového odpadu, který se běžně nachází na otevřeném moři. Výzkumný a návrhářský tým pak získané informace přidá do existující databáze, což pomůže zefektivnit jejich algoritmus na vyhledávání odpadu.

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

14 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

14 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

7.  6.  2021 | |43 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
5 největších novinek z akce Koch Primetime: Kingdom Come i Payday 3

5 největších novinek z akce Koch Primetime: Kingdo…

Novinky ohledně nové součásti společnosti Koch Media sice po internetu začaly kolovat už včera, ale dnes jsme se na akci Prime Matter dozvěděli zajímavé detaily navíc.

12.  6.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Prime MatterSummer Game FestKoch Media
Hráči fotí v dalekých galaxiích, nový Ratchet je nejhezčí hrou současnosti

Hráči fotí v dalekých galaxiích, nový Ratchet je n…

Nový Ratchet & Clank je tu a ukazuje, jak krásně mohou hry nové generace vypadat. Vyrazili jsme tedy s foťákem do galaxií pochytat krásné snímky.

16.  6.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
Ratchet & Clank: Rift ApartGalerie
Battlefield 2042 se vrací na moderní bojiště, podívejte se na trailer

Battlefield 2042 se vrací na moderní bojiště, podí…

Po první a druhé světové válce se série Battlefield vrací na moderní bojiště. Bude se odehrávat v roce 2042 ve válce USA a Ruska.

9.  6.  2021 | |14 N/A
Vojtěch Matušinský
EABattlefieldVideo
Nový web prozradí, kolik je v Xbox Game Passu her a které brzy zmizí

Nový web prozradí, kolik je v Xbox Game Passu her …

Tohle je nejdůležitější stránka pro fanoušky Game Passu

7.  6.  2021 | |1 N/A
Lukáš Václavík
Xbox Game PassEA PlayMicrosoft
Hry zadarmo nebo se slevou: festival demoverzí a Overcooked 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: festival demoverzí a O…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  6.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Ratchet & Clank: Rift Apart - začátek nové generace se vším všudy | Recenze

Ratchet & Clank: Rift Apart - začátek nové generac…

Sony vyrukovalo se svým prvním herním esem nadcházející generace. A je to pecka.

8.  6.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
Ratchet & Clank: Rift ApartRecenze
Vybrali jsme nejlákavější herní pecky, které se ukázaly na výstavě E3

Vybrali jsme nejlákavější herní pecky, které se uk…

E3 je za námi a je čas bilancování. Na které hry se nejvíce těšíme?

20.  6.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
E3Téma