Razer Kraken Ultimate: THX zvuk pro PC nadšence | Recenze

Razer spojil to nejlepší ze svých předchozích modelů Kraken a vyrukoval s všestrannými sluchátky pro PC nadšence.

Co baví

 • Kvalitní konstrukce
 • Špičkové materiály
 • Výborný zvuk
 • THX Audio

Co vadí

 • Slabší mikrofon
 • Chybí 3.5mm Jack
 • Vyšší cena
8/10
Hodnocení

Razer nám už pěkně dlouho přináší pestrou nabídku headsetů, kde se každý model soustředí na specifickou vlastnost nebo odvětví. Série Kraken pak rozhodně patří mezi ty nejpopulárnější a výrobce si nyní řekl, že si ze všech modelů vezme to nejzajímavější a jednoduše to nasouká do jednoho headsetu. 

Jméno Ultimate tak dává smysl, jelikož nová sluchátka kombinují hned několik prvků svých předchůdců. Máme tu obligátní technologii THX Audio, USB připojení či RGB podsvícení a paměťovou pěnu s chladivým gelem, takže máte víceméně to nejlákavější v jednom. Perfektní však rozhodně nejsou. 

Černý stylař

Skoro všechna sluchátka Razeru se drží jednotné barevné palety a designu, což dává smysl. Produkty tohoto výrobce se snaží navzájem korespondovat a černozelená barva je k nalezení víceméně všude. Také kvalita konstrukce a použitých materiálů se s každým dalším modelem viditelně zlepšuje a Ultimate prozatím dosáhl pomyslného vrcholu. 

razer_kraken_ultimate_4.jpgrazer_kraken_ultimate_1.jpgrazer_kraken_ultimate.jpg
Design je spíše minimalistické, materiály však špičkové

Design je totiž minimalistický, ale opravdu stylový. Použité materiály jsou velmi kvalitní i na pohled a v rukou působí headset velmi robustně, solidně a dokonce i docela těžce. Černý matný plast a hliník doplňuje všudypřítomná odolná látka a samozřejmě náušníky z paměťové pěny s chladivou gelovou kapsou. Ta zaručí, že se uši nezačínají rychle potit a polštářky jsou extrémně pohodlné, takže se neunavíte ani při delším hraní. Vyšší váha sluchátek se také skvěle rozloží po celé ploše hlavy díky širšímu náhlavnímu mostu, takže vůbec těžce nepůsobí. Spíše hodnotně. Samotná sluchátka jsou také mnohem blíže k hlavě díky menšímu odstupu a dobře těsní. Vadit by mohly snad jen opravdu velké náušníky, ale to už je o zvyku. 

 

Černý matný plast a hliník doplňuje všudypřítomná odolná látka a samozřejmě náušníky z paměťové pěny s chladivou gelovou kapsou

 

Jakýmsi poznávacím znamením sluchátek je mřížka se schovaným RGB podsvícením na obou náušnících s logem výrobce. Velmi decentně to doplňuje celkový design a jemně pulsující světla dodávají headsetu futuristický nádech. Samozřejmě stejně jako v případě jakýchkoliv diod na sluchátkách jsem zastánce názoru, že jsou naprosto k ničemu. Uživatel je na hlavě stejně nevidí a jde tak spíše o důvod, proč navýšit cenu. Ze strany to ale vypadá rozhodně stylově, o tom žádná. 

kraken-ult-gallery-1500x1000-8.jpg
RGB podsvícení je příjemným bonusem, nikoliv však nutným prvkem

Velmi mě potěšily minimalistické ovládací prvky. Na levém sluchátku naleznete snad jen ovládání hlasitosti a tlačítko pro THX Audio, stejně jako vysouvací mikrofon. U něj musím pochválit jednu luxusní vychytávku. Na mikrofonu naleznete malou diodu, která svítí červeně v případě, že je mikrofon ztišen. Jeho ztišení a opětovné zapnutí pak provádíte lehkým stiskem obvodu mikrofonu prsty ze stran. Jde o geniální nápad, jak ušetřit místo na další tlačítko a divím se, že něco podobného nevymysleli i další výrobci.

Naopak menší výtku musím směřovat ke kvalitě mikrofonu. Jeho potlačení okolního šumu je opravdu výborné i v hlasitějším kancelářském prostředí s všudypřítomnými klikajícími klávesnicemi, jeho úroveň zvuku a citlivosti je ale potřeba předem nastavit. V základu je totiž mikrofon až překvapivě tichý a spoluhráči měli problém mě slyšet. Po krátkých úpravách je ale vše tip top. 

THX Audio pro hráče

Nebudeme si nic namlouvat, ačkoliv lze s Razerem Ultimate poslouchat hudbu i sledovat filmy, jde především o herní sluchátka pro PC hráče. Poukazuje na to i USB připojení (3.5mm Jack chybí), kvalitní pletený kabel a především prostorový zvuk THX Spatial Audio, který doteď nemá moc moderních sluchátek a jde tak o příjemnou třešničku na dortu tohoto headsetu. 

79385634_579566812800241_5581955075175088128_n.jpg
Sluchátka jsou malá, ale překvapivě těžká. Náhlavní most však hmotnost perfektně rozloží

Technologie opravdu pozvedává herní zážitek na novou úroveň. Jde o prostorový zvuk s trochu osobitějším, mírnějším podáním. Místo toho, abyste měli zvuky všude kolem sebe v obrovském prostoru se THX Audio soustředí spíše na jednotlivé malé detaily a směr, ze kterého zvukové stopy vychází. Díky tomu je zvuk mnohem citlivější a hráč dokáže zaslechnout i letmé detaily. 

Hardwarové specifikace

 • Provedení: Náhlavní
 • Konstrukce mikrofonu: Vysouvací, Redukce šumu
 • Typ připojení: USB-A
 • Citlivost: 112 dB/mW
 • Frekvence: 20 - 20000 Hz
 • Technologie: Prostorový zvuk THX Spatial Audio, RGB podsvícení
 • Velikost měniče: 50 mm
 • Hmotnost: 390g
 • Cena: 3 899 Kč

Opět jsem tedy zapřáhl battle royale tituly, které si na kvalitním prostorovém zvuku zakládají. PUBG i Apex Legends se hrály skvěle, nejen že jsem slyšel všechny kroky a zvuky okolo, ale také šlo dobře rozlišit malé zvuky, jako střelba v dálce, malé výbuchy kilometry daleko a další maličkosti. THX Audio opravdu obohatí virtuální prostředí okolo hráče o mnoho detailů, které se při standardním prostorovém ozvučení ztrácí. 

 

PUBG i Apex Legends se hrály skvěle, nejen že jsem slyšel všechny kroky a zvuky okolo, ale také šlo dobře rozlišit malé zvuky

 

Je ale zcela na vás, zda se rozhodnete zapnout prostorový zvuk, nebo se spokojíte s klasickým stereo efektem. Ten pro změnu stačí pro jiné žánry a druhy her, jako akční adventury nebo RPG tituly, které vyžadují o něco přesnější zvuk. To samé by se dalo říct o hudebním zážitku. Zde se samozřejmě Kraken Ultimate nemůže měřit s drahými sluchátky audiofilů, ale poskytuje uspokojující zážitek. Pro kvalitní poslech je potřeba se trochu zahrabat do nastavení a ubrat dunivé basy, které Kraken umí opravdu rozpumpovat. 

Přizpůsobení od A do Z

Ačkoliv je škoda, že se Kraken Ultimate rozhodl soustředit pouze na PC platformu, na druhou stranu jsme se ale díky tomu dočkali prvotřídní optimalizace a především bohaté možnosti nastavení a customizace sluchátek v softwaru Synapse.

78254308_2929273080438454_7983312814112505856_n.jpg78367546_552899718830470_5104468635867414528_n.jpg78484157_807533653032785_3674024958981308416_n.jpg
Skrze software Synapse můžete přizpůsobit naprosto každou maličkosti v nastavení

Ten je navíc chytrý, takže dokáže rozpoznat všechny programy, které v průběhu jeho běhu spustíte a uloží si je do paměti i s vašim vlastním nastavením. To znamená, že můžete na jednotlivé programy a hry nastavit, zda chcete aktivní THX Audio či klasické stereo, a upravit si jednotlivé zvukové profily. Spustili jste program pro sledování filmů? Zapne se vám stereo zvuk a profil Filmy, kde si ještě můžete pohrát s ekvalizérem. Začali jste hrát hru? Zapne se vám THQ Audio a profil Hry. 

Všechny tyto profily si můžete velmi podrobně nastavit dle libosti, případně dokonce vytvořit vlastní. To sice zabere čas, ale pokud chcete využít Razer Ultimate opravdu na maximum jeho možností, je to jediná cesta. Na druhou stranu pak bude Synapse vše přepínat automaticky, takže si můžete jen užívat skvěle přizpůsobený zvuk. 

Verdikt

Kraken Ultimate jsou výborná sluchátka pro PC hráče, které nabízí prvotřídní THX zvuk a bohaté možnosti přizpůsobení. Navíc potěší opravdu kvalitními materiály a těsnou konstrukcí. Rozhodně ale nejsou dokonalé, pro jejich ideální využití je potřeba jim věnovat trochu času a cena nepatří mezi nejnižší. Výběr je tedy na vás.

Diskuze (1) Další článek: Hrou roku je Sekiro, cenu si odnáší i český Beat Saber

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Mezi novinkami najdete širokou škálu rozsáhlých příběhů i jednoduchých záležitostí na jedno posezení. Vybrali jsme i pár stálic, kterým se daří už několik let.

Vojtěch Malý
Deskové hry
Diablo Immortal má šílenou politiku mikrotransakcí. Vyexpení postavy vás vyjde na tisíce dolarů

Diablo Immortal má šílenou politiku mikrotransakcí. Vyexpení postavy vás vyjde na tisíce dolarů

Blizzard pokračuje ve svém nekompromisním tažení monetizačním systémem.

Michal Maliarov
Diablo ImmortalMobilní hryByznys
Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Mozek PS5 už využívá 6nm výrobu. Konzole má upravené vnitřnosti a nižší spotřebu

Lukáš Václavík
PlayStation 5SonyKonzole
Kutil vyrobil unikátní PlayStation 5 Slim. Je celý z mědi, má vodní chlazení a nízké teploty

Kutil vyrobil unikátní PlayStation 5 Slim. Je celý z mědi, má vodní chlazení a nízké teploty

Další modifikace PS5 od DYI Perks ztenčila celou konzoli jen na dva centimetry

Karel Javůrek
PlayStation 5
19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

Martin Nahodil
TémaStrategie
Recenze mobilní hry Diablo Immortal. Pro jednoho skvělá hra, pro druhého propadák

Recenze mobilní hry Diablo Immortal. Pro jednoho skvělá hra, pro druhého propadák

Jste připraveni ukázat peklu prostředníček? Na plnohodnotné pokračování si sice ještě počkáme, ale proč nedat šanci tolik diskutovanému Immortalu?

Ladislav Novák
Diablo ImmortalMobilní hryRecenze
EA je na prodej. Motají se kolem něj firmy, které se však hrám moc nevěnují

EA je na prodej. Motají se kolem něj firmy, které se však hrám moc nevěnují

Tvůrci Fify, Battlefieldu nebo Mass Effectu hledají kupce

Lukáš Václavík
EAByznys
Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Hodina záběrů bez vizuálního pozlátka a zkreslení trailerů.

Michal Maliarov
Diablo IVDiabloRPG
Legendární herní myš Logitech G502 se vrací v nové generaci a hned v několika variantách

Legendární herní myš Logitech G502 se vrací v nové generaci a hned v několika variantách

Kultovní a jedna z nejprodávanějších herních myší vůbec je zpět s nejnovějšími technologiemi v kapse.

Michal Maliarov
Herní myšTechnologie
Vybrali jsme legendární adventury i moderní klikačky pro PC. Nechybí český Polda a kultovní Monkey Island

Vybrali jsme legendární adventury i moderní klikačky pro PC. Nechybí český Polda a kultovní Monkey Island

Adventury typu Point'n'Click už možná nejsou tolik v kurzu jako kdysi. Staré kousky jsou však stále lákavou nabídkou pro milovníky žánru. A ten se stihl ještě vyvinout.

Vojtěch Matušinský
Nejlepší hryAdventury
Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Game Pass byl výhodný i doposud, ale se sdílením předplatného to bude masakr

Lukáš Václavík
Xbox Game PassMicrosoft
Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

Tomáš HolčíkDaniel Pánek
GTAAkce
Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

V žánru FPS stříleček se skrývá rozmanitá škála her. Kromě čistých akcí tady máme i multiplayerovky nebo hry zaměřené na vyprávění příběhu.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
PlayStation 5 je pořád nedostupný, zato ovladače DualSense jsou výhodnější než kdy dřív

PlayStation 5 je pořád nedostupný, zato ovladače DualSense jsou výhodnější než kdy dřív

Kousek PS5 si můžete koupit už dnes, navíc za rekordně nízkou cenu

Hlídač slev
PlayStation 5Sony
Strategie Age of Empires míří na mobily a konzole. Vrátí se také Age of Mythology ve vylepšené verzi

Strategie Age of Empires míří na mobily a konzole. Vrátí se také Age of Mythology ve vylepšené verzi

Microsoft na prezentaci ke 25. výročí značky Age of Empires představil příjemné novinky.

Martin Nahodil
Age of MythologyOznámeníAge of Empires
Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Rockstar si neuhlídal svá tajemství a na veřejnost se dostala spousta záběrů z jejich připravované novinky.

Martin Nahodil
GTA 6Únik
Tohle není videohra, ale skutečný závod NASCAR. Řidič ohobloval mantinel a předjel pět soupeřů
Karel Javůrek
Závodní
První Mafia bude zdarma. 2K oznamuje speciální akci spolu s potvrzením vývoje nového dílu

První Mafia bude zdarma. 2K oznamuje speciální akci spolu s potvrzením vývoje nového dílu

Oslavy výročí české Mafie jsou v plném proudu a nezapomněl na ně ani majitel značky.

Martin Nahodil
Hry zdarmaMafia 1

Aktuality

19:07 | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
1. prosince | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách