Real Racing 2 – dokonalé závody (recenze)

Už původní Real Racing patřil mezi nejlepší závodní hry na iPhone a podobná zařízení. Do pokračování investovali tvůrci víc úsilí i peněz. A je to znát.

Pokračování závodního simulátoru Real Racing od studia Firemint bylo snad nejočekávanější hrou teď už loňského roku. Hned zkraje nutno podotknout, že 18 měsíců vývoje, tvrdé práce autorů a neuvěřitelné 2 miliony dolarů investic do tvorby se na výsledné podobě zatraceně dobře podepsaly a vy si nyní na App Store můžete koupit hru, která ve svém žánru nemá konkurenci.

Real racing 2 05.jpg

Pokud jste fanouškem arkádového závodění, můžete na tuto hru rovnou zapomenout. Přestože Real Racing 2 nabízí nastavení úrovně asistovaného brzdění nebo zatáčení, rozhodně můžete vymazat z hlavy všechny choutky na driftování a podobné klukoviny. Real Racing 2 je pořádným simulátorem s velkým S.

Real Racing 2 je pořádným simulátorem s velkým S

Základem celého závodění je bezesporu mód kariéry pro jednoho hráče, který vašim prstům nedá spát přibližně 10 hodin (a pořád budete chtít víc). Jenom zde si totiž postupně zpřístupníte všechny okruhy či vozidla, které později použijete v dalších herních režimech. Nové uživatelské rozhraní je jednoduché a mnohem přehlednější, než jsme viděli u prvního dílu. Některé závody vyžadují splnění určitých podmínek, nebo dokonce vymezují sílu motoru, aby tak bylo soupeření vyrovnanější. Díky těmto předpisům tak budete často navštěvovat dílnu, ve které lze vylepšovat ty nejdůležitější díly auta od pneumatik až po chiptuning motoru.

Real racing 2 01.jpg

Dráhy jsou modelovány tak, abyste si vždy užili pořádné závodění. Jejich délka dohromady čítá úctyhodných 65 km. Některé okruhy nabízí roviny, na kterých ze svých aut často vydáte maximum, jiné se zase skládají z krkolomných a nebezpečných zatáček. Stavba tratě tedy nejednoho závodníka přinutí zamyslet se nad výběrem vhodného vozidla.

Real Racing 2 nabízí až 30 typů vozů, přičemž jsou všechny zpracovány do nejmenších detailů. Můžete si tak vybrat z těch nejlukrativnějších značek včetně Fordu, Hondy, Volva či pro nás smrtelníky mnohem dostupnějšího Volkswagenu, a nezapomnělo se ani na BMW, Mercedes, Lotus nebo Nissan. Pod každou značkou najdete hrstku nejvýkonnějších modelů s garancí, že si každý určitě vybere.

Velkou novinkou je multiplayer s podporou až 16ti hráčů najednou. Real Racing 2 se tak stává první hrou na iOS platformě s tak masivním počtem hráčů v jednom závodě. Multiplayer měl po vydání hry menší problémy, a to zejména se zpožděnou odezvou, díky čemu jste se v zatáčce rychle ocitli mimo trať. To vše ale vyřešil brzy vydaný update. Když už mluvíme o online podpoře, nesmí chybět ani Game Center a spousta archievmentů.

Real racing 2 03.jpg

Změny doznala i umělá inteligence nepřátel na okruzích, přičemž si můžete vybírat celkem ze tří stupňů obtížnosti. Závodníci jsou nyní konečně konkurenceschopní a do krve se jim vlévá pořádná porce agrese, díky které budete (hlavně při startech) v jejich neustálém obležení. O pořádné postrkování, blokování či dokonce vytlačení mimo silnici není nouze. Naštěstí ovládání vozidla je vyřešeno bezchybně, takže libovolný úhebný manévr není problémem.

Co však vaše oči potěší jako první je vizuální stránka hry, o kterou se stará engine Mint3D. Něco tak krásného jsme naposledy viděli snad jen u Infinity Blade. Okolní prostředí mimo závodní dráhy je vytvořeno tak detailně, že se mnohdy přistihnete u toho, jak obdivujete krásy přírody/staveb za mantinelem místo toho, abyste se soustředili na samotnou jízdu.

Něco tak krásného jsme naposledy viděli snad jen u Infinity Blade

Modely aut jsou také naprosto famózní a naprosto odpovídají realitě. To platí i o interiérech vozidel, jež se ukazují při hraní z pohledu z kabiny. Real Racing 2 vám prostě dává téměř opravdový požitek z jízdy.

Real racing 2 04.jpg

Za zmínku nepochybně stojí i model poškození, který se díky agresivní povaze soupeřů, o které jsme psali výše, projevuje velmi často, což ale nikomu nevadí. Zvuky se též dle očekávání povedly na výbornou, vytknout bych mohl podivné škřípání gum při smycích, což je ale pouze nepatrná záležitost. To však nemění nic na tom, že Real Racing 2 je fantastickou hrou ve všech směrech a jednoznačně jedním z nejžhavějších aspirantů na titul hry roku 2010.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Závodní | Automobilové závody
Výrobce: Firemint | Webové stránky hry
  • nejlepší závody na dotykáčích
  • skvělé ovládání
  • dechberoucí grafika a efekty
  • detailně zpracované modely aut
  • jen detaily

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 19 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Detroit Become Human: co stojí svoboda? (recenze)

Detroit Become Human: co stojí svoboda…

Quantic Dream opět přináší příběhový epos z žánru, ve kterém je špičkou. Podařil se úspěšný návrat?

24.  5.  2018 |