Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill

Fanoušci anime, kteří tvoří velkou část redakce Doupěte (včetně nové hvězdy Doupěte, Kačenky:-)), se během minulé půlnoci vydali na vytouženou premiéru filmu Kill Bill. Quentin Tarantino se zamiloval do anime (že by Matrix?), na vás teď čeká vyprávění o atmosféře půlnoční premiéry (s fotografiemi z místa činu) a recenze filmu přímo od šéfredaktora.
Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill
Seznam kapitol
  1. Úvod a reportáž z půlnoční premiéry
  2. Kapitola 2: Recenze filmu Kill Bill

Kill Bill
USA 2003, Titulky
Distribuce v ČR: Bioscop
V kinech od: 10.10. 2003
Režie: Quentin Tarantino
Scénář: Quentin Tarantino
Hudba: RZA
Hrají: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Michael Madsen, Sonny Chiba

Recenzi filmu najdete v druhé kapitole článku! Tato stránka (první kapitola) nabízí „jen a pouze“ reportáž z půlnoční premiéry filmu ve Velké Špalíčku v Brně!

Kapitola 1: Doupě jde do kina

Někteří z vás si možná všimli, že osazenstvo Doupěte - nebo přinejmenším jeho významná část - je značně zatížená na japonské RPG. Odsud je to už jen kousek k anime, které pro změnu v poslední době vlilo krev do žil zdánlivě mrtvému americkému akčnímu filmu třídy AAA. Začal to Matrix, okopíroval to Tygr a Drak, Hrdina, Equilibrium nebo Versus – což jsou všechno nepochybně výborné filmy (každý docela jiným způsobem), ale kruh opsal a na docela novou úroveň vše dostal až Kill Bill. Proč jsme to věděli už dopředu?

"To není konkurence, ale idol!" (Katčin komentář)

Protože známe autora filmu, viděli jsme ukázky a četli rozhovory. Od začátku bylo jasné, že Quentin Tarantino na nás chystá další šok, který velké části kina vezme napoprvé dech, aniž by je nechal pochopit, jak a co vlastně udělal. Tarantino není normální člověk (kdo viděl poslední příběh ve Čtyřech pokojích, bitku v hospodě ze Soumraku do úsvitu nebo scénu s „Buckem Fuckem“ v Kill Billovi, ten ví, jak to myslím). To je jisté. Co se stále nemohu rozhodnout je, zda si Tarantino zaslouží větší nálepku úchyláka nebo génia. Hlavní pro Kill Billa i tento článek ale zůstává, že je Quentin Tarantino výborný režisér a scénárista, originální a vizionářská osobnost, která dokáže v člověku navodit pocit, že jít do kina ještě pořád může znamenat nečekaný zážitek.

  

Rychle: rozdělit peníze a úkoly, kdo vystojí kterou frontu * Lidi už chodí do sálu! * Další film, na který se těšíme: Underworld

Pamatujete si na atmosféru prvních projekcí Pulp Fiction? Jak celý sál seděl a nevěřícně třeštil oči, nechápal kam a proč se příběh stáčí, jaký je smysl sáhodlouhých, očividně nesmyslných dialogů a zmateně se ohlížel na hrstku podivných individuí v zadních sedadlech, hýkajících smíchy a blahem? A pamatujete si, jak jste Pulp Fiction viděli podruhé, začínali chápat příběh, pak potřetí, začínali milovat hudbu a pak po xy-té a milovali jste na tom filmu úplně všechno? Osobně jsem stejné pocity měl i u Gaunerů a také dalších projektů, které třeba nebyly tak docela Tarantinovy, ale nesly jeho nezaměnitelný rukopis (Od soumraku do úsvitu, Desperado).

Na nový film bych tedy šel, i kdyby trailery slibovaly psychologickou operu z prostředí továrny na výrobu mýdel. Čirou náhodu však trailery slibovaly samurajský opus plný matrixově vizuálně ohromujících bitev, kořeněný nezaměnitelnými dialogy, jaké (snad s výjimkou Tarantintových ctitelů z mladé anglické školy) prostě nikdo jiný nenapíše a když už ano, určitě je nedostane do vysokorozpočtového hollywoodského filmu. Kill Bill mi tedy svým pojetím usnadnil v redakci práci s přesvědčováním, že TOHLE MUSÍME VIDĚT. A jak vycházely další upoutávky, začínalo být stále víc jasné, že letošní rok znamená pro filmové fanoušky trojúhelník závislosti: Matrix 3, LOTR 3 a Kill Bill 1.

Mulitplex Velký Špalíček v rodném městě Doupěte (Brno) je známý svým výborným zvykem pouštět nedočkavým fanouškům filmy hned o půlnoci dne, na který je oficiálně stanovena premiéra. V případě Kill Billa opět promítalo několik sálů (jako například u Matrixe nebo Hvězdných válek), ale k našemu překvapení NEBYLY vyprodané. Děvčata Kačenka a Rinoa (jedna ze spolutvůrců největší české fanouškovské stránky o sérii Final Fantasy, hostované na Doupěti) si toho faktu všimla, ale nadšení mužské části týmu je rychle vrátilo zpátky na správnou kolej (= „SEDÍM V KINĚ A BUDOU HRÁT NOVÉHO TARANTINA!!!“).

  

Vybavena na pravou multiplex-seanci * I Rinoa má radost z trička Kill Bill * Ta hezčí část týmu Doupěte

Katka nám ještě měla čas říct, že Uma Thurmanová je její idol a kdyby si jednou v životě mohla vybrat, kým by chtěla být, měla by v tom jasno – a reklama (ta stará) na Matrix 3: Revolutions (příští měsíc!) zastavila její výklad, stejně jako mé unavené pokusy o nějaké fotografování (Invex se táhne už čtvrtý den a právě dnešek byl ze všech nejnáročnější).

Druhou kapitolu - recenzi filmu - najdete pod odkazem na spodku a vršku této stránky!

Kapitola 3: Přišli jsme, viděli jsme, napsali jsme

Dohrála závěrečná hudba, dojely titulky (s originálním poděkováním Robertu Rodriguezovi, kromě jiného) a neznámá slečna za námi konečně přestala žvatlat, že Kill Bill je vlastně Desperado, jen se to místo Mexika odehrává v Japonsku. Náš tým se pokusil vypochodovat z kina, ale už před sálem u pokladny jsme se zastavili a pustili se do tak zuřivého rozhovoru, že jsme zapomněli pokračovat v cestě – až nenápadné náznaky personálu kina, že vykecat se můžeme venku, nás přiměly kino doopravdy opustit.

 

Po filmu: "To byla síla, co na to říkáte vy?"

Dojmů bylo tolik: vždyť Kill Bill je opravdu něco docela jiného, než co jsme viděli doposud – a nebo, možná, je to spousta věcí, které jsme už viděli, dotažených na takovou úroveň, podaných takovým stylem a skloubených tak mistrně, že z toho zůstává rozum stát. Chcete vědět o čem mluvím? Nu, potom se musíte naučit využívat nové funkce článků na Doupěti a kliknout nám na druhou kapitolu článku:-). Snad to bude stát za to!

 

Doupě pro vás místo spaní koukalo a psalo:-) Užijte si výsledek v další kapitole článku (klikněte na odkaz níže)!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 19 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A