Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill

Fanoušci anime, kteří tvoří velkou část redakce Doupěte (včetně nové hvězdy Doupěte, Kačenky:-)), se během minulé půlnoci vydali na vytouženou premiéru filmu Kill Bill. Quentin Tarantino se zamiloval do anime (že by Matrix?), na vás teď čeká vyprávění o atmosféře půlnoční premiéry (s fotografiemi z místa činu) a recenze filmu přímo od šéfredaktora.
Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill
Seznam kapitol
  1. Úvod a reportáž z půlnoční premiéry
  2. Kapitola 2: Recenze filmu Kill Bill

Kill Bill
USA 2003, Titulky
Distribuce v ČR: Bioscop
V kinech od: 10.10. 2003
Režie: Quentin Tarantino
Scénář: Quentin Tarantino
Hudba: RZA
Hrají: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Michael Madsen, Sonny Chiba

Recenzi filmu najdete v druhé kapitole článku! Tato stránka (první kapitola) nabízí „jen a pouze“ reportáž z půlnoční premiéry filmu ve Velké Špalíčku v Brně!

Kapitola 1: Doupě jde do kina

Někteří z vás si možná všimli, že osazenstvo Doupěte - nebo přinejmenším jeho významná část - je značně zatížená na japonské RPG. Odsud je to už jen kousek k anime, které pro změnu v poslední době vlilo krev do žil zdánlivě mrtvému americkému akčnímu filmu třídy AAA. Začal to Matrix, okopíroval to Tygr a Drak, Hrdina, Equilibrium nebo Versus – což jsou všechno nepochybně výborné filmy (každý docela jiným způsobem), ale kruh opsal a na docela novou úroveň vše dostal až Kill Bill. Proč jsme to věděli už dopředu?

"To není konkurence, ale idol!" (Katčin komentář)

Protože známe autora filmu, viděli jsme ukázky a četli rozhovory. Od začátku bylo jasné, že Quentin Tarantino na nás chystá další šok, který velké části kina vezme napoprvé dech, aniž by je nechal pochopit, jak a co vlastně udělal. Tarantino není normální člověk (kdo viděl poslední příběh ve Čtyřech pokojích, bitku v hospodě ze Soumraku do úsvitu nebo scénu s „Buckem Fuckem“ v Kill Billovi, ten ví, jak to myslím). To je jisté. Co se stále nemohu rozhodnout je, zda si Tarantino zaslouží větší nálepku úchyláka nebo génia. Hlavní pro Kill Billa i tento článek ale zůstává, že je Quentin Tarantino výborný režisér a scénárista, originální a vizionářská osobnost, která dokáže v člověku navodit pocit, že jít do kina ještě pořád může znamenat nečekaný zážitek.

  

Rychle: rozdělit peníze a úkoly, kdo vystojí kterou frontu * Lidi už chodí do sálu! * Další film, na který se těšíme: Underworld

Pamatujete si na atmosféru prvních projekcí Pulp Fiction? Jak celý sál seděl a nevěřícně třeštil oči, nechápal kam a proč se příběh stáčí, jaký je smysl sáhodlouhých, očividně nesmyslných dialogů a zmateně se ohlížel na hrstku podivných individuí v zadních sedadlech, hýkajících smíchy a blahem? A pamatujete si, jak jste Pulp Fiction viděli podruhé, začínali chápat příběh, pak potřetí, začínali milovat hudbu a pak po xy-té a milovali jste na tom filmu úplně všechno? Osobně jsem stejné pocity měl i u Gaunerů a také dalších projektů, které třeba nebyly tak docela Tarantinovy, ale nesly jeho nezaměnitelný rukopis (Od soumraku do úsvitu, Desperado).

Na nový film bych tedy šel, i kdyby trailery slibovaly psychologickou operu z prostředí továrny na výrobu mýdel. Čirou náhodu však trailery slibovaly samurajský opus plný matrixově vizuálně ohromujících bitev, kořeněný nezaměnitelnými dialogy, jaké (snad s výjimkou Tarantintových ctitelů z mladé anglické školy) prostě nikdo jiný nenapíše a když už ano, určitě je nedostane do vysokorozpočtového hollywoodského filmu. Kill Bill mi tedy svým pojetím usnadnil v redakci práci s přesvědčováním, že TOHLE MUSÍME VIDĚT. A jak vycházely další upoutávky, začínalo být stále víc jasné, že letošní rok znamená pro filmové fanoušky trojúhelník závislosti: Matrix 3, LOTR 3 a Kill Bill 1.

Mulitplex Velký Špalíček v rodném městě Doupěte (Brno) je známý svým výborným zvykem pouštět nedočkavým fanouškům filmy hned o půlnoci dne, na který je oficiálně stanovena premiéra. V případě Kill Billa opět promítalo několik sálů (jako například u Matrixe nebo Hvězdných válek), ale k našemu překvapení NEBYLY vyprodané. Děvčata Kačenka a Rinoa (jedna ze spolutvůrců největší české fanouškovské stránky o sérii Final Fantasy, hostované na Doupěti) si toho faktu všimla, ale nadšení mužské části týmu je rychle vrátilo zpátky na správnou kolej (= „SEDÍM V KINĚ A BUDOU HRÁT NOVÉHO TARANTINA!!!“).

  

Vybavena na pravou multiplex-seanci * I Rinoa má radost z trička Kill Bill * Ta hezčí část týmu Doupěte

Katka nám ještě měla čas říct, že Uma Thurmanová je její idol a kdyby si jednou v životě mohla vybrat, kým by chtěla být, měla by v tom jasno – a reklama (ta stará) na Matrix 3: Revolutions (příští měsíc!) zastavila její výklad, stejně jako mé unavené pokusy o nějaké fotografování (Invex se táhne už čtvrtý den a právě dnešek byl ze všech nejnáročnější).

Druhou kapitolu - recenzi filmu - najdete pod odkazem na spodku a vršku této stránky!

Kapitola 3: Přišli jsme, viděli jsme, napsali jsme

Dohrála závěrečná hudba, dojely titulky (s originálním poděkováním Robertu Rodriguezovi, kromě jiného) a neznámá slečna za námi konečně přestala žvatlat, že Kill Bill je vlastně Desperado, jen se to místo Mexika odehrává v Japonsku. Náš tým se pokusil vypochodovat z kina, ale už před sálem u pokladny jsme se zastavili a pustili se do tak zuřivého rozhovoru, že jsme zapomněli pokračovat v cestě – až nenápadné náznaky personálu kina, že vykecat se můžeme venku, nás přiměly kino doopravdy opustit.

 

Po filmu: "To byla síla, co na to říkáte vy?"

Dojmů bylo tolik: vždyť Kill Bill je opravdu něco docela jiného, než co jsme viděli doposud – a nebo, možná, je to spousta věcí, které jsme už viděli, dotažených na takovou úroveň, podaných takovým stylem a skloubených tak mistrně, že z toho zůstává rozum stát. Chcete vědět o čem mluvím? Nu, potom se musíte naučit využívat nové funkce článků na Doupěti a kliknout nám na druhou kapitolu článku:-). Snad to bude stát za to!

 

Doupě pro vás místo spaní koukalo a psalo:-) Užijte si výsledek v další kapitole článku (klikněte na odkaz níže)!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |