Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill

Fanoušci anime, kteří tvoří velkou část redakce Doupěte (včetně nové hvězdy Doupěte, Kačenky:-)), se během minulé půlnoci vydali na vytouženou premiéru filmu Kill Bill. Quentin Tarantino se zamiloval do anime (že by Matrix?), na vás teď čeká vyprávění o atmosféře půlnoční premiéry (s fotografiemi z místa činu) a recenze filmu přímo od šéfredaktora.
Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill
Seznam kapitol
  1. Úvod a reportáž z půlnoční premiéry
  2. Kapitola 2: Recenze filmu Kill Bill

Kill Bill
USA 2003, Titulky
Distribuce v ČR: Bioscop
V kinech od: 10.10. 2003
Režie: Quentin Tarantino
Scénář: Quentin Tarantino
Hudba: RZA
Hrají: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Michael Madsen, Sonny Chiba

Recenzi filmu najdete v druhé kapitole článku! Tato stránka (první kapitola) nabízí „jen a pouze“ reportáž z půlnoční premiéry filmu ve Velké Špalíčku v Brně!

Kapitola 1: Doupě jde do kina

Někteří z vás si možná všimli, že osazenstvo Doupěte - nebo přinejmenším jeho významná část - je značně zatížená na japonské RPG. Odsud je to už jen kousek k anime, které pro změnu v poslední době vlilo krev do žil zdánlivě mrtvému americkému akčnímu filmu třídy AAA. Začal to Matrix, okopíroval to Tygr a Drak, Hrdina, Equilibrium nebo Versus – což jsou všechno nepochybně výborné filmy (každý docela jiným způsobem), ale kruh opsal a na docela novou úroveň vše dostal až Kill Bill. Proč jsme to věděli už dopředu?

"To není konkurence, ale idol!" (Katčin komentář)

Protože známe autora filmu, viděli jsme ukázky a četli rozhovory. Od začátku bylo jasné, že Quentin Tarantino na nás chystá další šok, který velké části kina vezme napoprvé dech, aniž by je nechal pochopit, jak a co vlastně udělal. Tarantino není normální člověk (kdo viděl poslední příběh ve Čtyřech pokojích, bitku v hospodě ze Soumraku do úsvitu nebo scénu s „Buckem Fuckem“ v Kill Billovi, ten ví, jak to myslím). To je jisté. Co se stále nemohu rozhodnout je, zda si Tarantino zaslouží větší nálepku úchyláka nebo génia. Hlavní pro Kill Billa i tento článek ale zůstává, že je Quentin Tarantino výborný režisér a scénárista, originální a vizionářská osobnost, která dokáže v člověku navodit pocit, že jít do kina ještě pořád může znamenat nečekaný zážitek.

  

Rychle: rozdělit peníze a úkoly, kdo vystojí kterou frontu * Lidi už chodí do sálu! * Další film, na který se těšíme: Underworld

Pamatujete si na atmosféru prvních projekcí Pulp Fiction? Jak celý sál seděl a nevěřícně třeštil oči, nechápal kam a proč se příběh stáčí, jaký je smysl sáhodlouhých, očividně nesmyslných dialogů a zmateně se ohlížel na hrstku podivných individuí v zadních sedadlech, hýkajících smíchy a blahem? A pamatujete si, jak jste Pulp Fiction viděli podruhé, začínali chápat příběh, pak potřetí, začínali milovat hudbu a pak po xy-té a milovali jste na tom filmu úplně všechno? Osobně jsem stejné pocity měl i u Gaunerů a také dalších projektů, které třeba nebyly tak docela Tarantinovy, ale nesly jeho nezaměnitelný rukopis (Od soumraku do úsvitu, Desperado).

Na nový film bych tedy šel, i kdyby trailery slibovaly psychologickou operu z prostředí továrny na výrobu mýdel. Čirou náhodu však trailery slibovaly samurajský opus plný matrixově vizuálně ohromujících bitev, kořeněný nezaměnitelnými dialogy, jaké (snad s výjimkou Tarantintových ctitelů z mladé anglické školy) prostě nikdo jiný nenapíše a když už ano, určitě je nedostane do vysokorozpočtového hollywoodského filmu. Kill Bill mi tedy svým pojetím usnadnil v redakci práci s přesvědčováním, že TOHLE MUSÍME VIDĚT. A jak vycházely další upoutávky, začínalo být stále víc jasné, že letošní rok znamená pro filmové fanoušky trojúhelník závislosti: Matrix 3, LOTR 3 a Kill Bill 1.

Mulitplex Velký Špalíček v rodném městě Doupěte (Brno) je známý svým výborným zvykem pouštět nedočkavým fanouškům filmy hned o půlnoci dne, na který je oficiálně stanovena premiéra. V případě Kill Billa opět promítalo několik sálů (jako například u Matrixe nebo Hvězdných válek), ale k našemu překvapení NEBYLY vyprodané. Děvčata Kačenka a Rinoa (jedna ze spolutvůrců největší české fanouškovské stránky o sérii Final Fantasy, hostované na Doupěti) si toho faktu všimla, ale nadšení mužské části týmu je rychle vrátilo zpátky na správnou kolej (= „SEDÍM V KINĚ A BUDOU HRÁT NOVÉHO TARANTINA!!!“).

  

Vybavena na pravou multiplex-seanci * I Rinoa má radost z trička Kill Bill * Ta hezčí část týmu Doupěte

Katka nám ještě měla čas říct, že Uma Thurmanová je její idol a kdyby si jednou v životě mohla vybrat, kým by chtěla být, měla by v tom jasno – a reklama (ta stará) na Matrix 3: Revolutions (příští měsíc!) zastavila její výklad, stejně jako mé unavené pokusy o nějaké fotografování (Invex se táhne už čtvrtý den a právě dnešek byl ze všech nejnáročnější).

Druhou kapitolu - recenzi filmu - najdete pod odkazem na spodku a vršku této stránky!

Kapitola 3: Přišli jsme, viděli jsme, napsali jsme

Dohrála závěrečná hudba, dojely titulky (s originálním poděkováním Robertu Rodriguezovi, kromě jiného) a neznámá slečna za námi konečně přestala žvatlat, že Kill Bill je vlastně Desperado, jen se to místo Mexika odehrává v Japonsku. Náš tým se pokusil vypochodovat z kina, ale už před sálem u pokladny jsme se zastavili a pustili se do tak zuřivého rozhovoru, že jsme zapomněli pokračovat v cestě – až nenápadné náznaky personálu kina, že vykecat se můžeme venku, nás přiměly kino doopravdy opustit.

 

Po filmu: "To byla síla, co na to říkáte vy?"

Dojmů bylo tolik: vždyť Kill Bill je opravdu něco docela jiného, než co jsme viděli doposud – a nebo, možná, je to spousta věcí, které jsme už viděli, dotažených na takovou úroveň, podaných takovým stylem a skloubených tak mistrně, že z toho zůstává rozum stát. Chcete vědět o čem mluvím? Nu, potom se musíte naučit využívat nové funkce článků na Doupěti a kliknout nám na druhou kapitolu článku:-). Snad to bude stát za to!

 

Doupě pro vás místo spaní koukalo a psalo:-) Užijte si výsledek v další kapitole článku (klikněte na odkaz níže)!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A