Recenze: Actionloop – kanál plný zábavy

Oblíbená Zuma dorazila konečně i na Nintendo DS. Jmenuje se sice jinak, trošičku odlišně se i hraje a malinko jinak vypadá, nicméně základy jsou na první pohled patrné. Buď jak buď, Actionloop je skvělá arkádová hříčka, od které se jen tak neodtrhnete.
Recenze: Actionloop – kanál plný zábavy

Platforma: NDS
Žánr: Logická
Výrobce: Mitchell Corporati
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: Conquest
Homepage:
http://magnetica.nintendods.com/ 

Pokud patříte mezi lidi, kteří si několikrát denně říkají něco ve smyslu „proč jen ten den nemá alespoň 48 hodin?“ pak urychleně zahoďte své Nintendo DS do kouta a zavřete prohlížeč. Na naše dvě malé obrazovky totiž právě dorazil titul, díky kterému spousta z vás v následujících týdnech promarní desítky hodin času. A důvod? Čerstvě vydaná arkáda Actionloop, která si bere inspiraci v legendě zvané Zuma.

   

Pokud vám tento název o čtyřech písmenech nic neříká, pak jste určitě slyšeli o odnožích Zumy – za všechny se jedná například o Luxor či Atlantis. A pokud stále nejste v obraze, musí vám stačit, že všechny výše uvedené tituly si leccos berou také z Tetrisu. A proto to co? Proto to musíte napravit a urychleně si svojí znalost napravit.

Třeba i právě titulem Actionloop, který na oblíbený handheld musel dříve či později dorazit. Je to logické – podobné hry se na celém světě těší mimořádnému zájmu i oblibě a prodejnost tohoto titulu bude podle předpokladů astronomická. Zkrátka a dobře; Actionloop se vám zaryje pod nehty a budete ji hrát bez přestávky tak dlouho, dokud ji nedohrajete. A upozorňuji, že se to může pěkně protáhnout – je to totiž jedna z hříček, které se jen tak neodloží po chvíli hraní a stále se k ní musíte vracet...

   

Předchůdce zvaný Zuma

Actionloopu a spoustě dalších variací, v nichž se to kuličkami jen hemží, položila základní kámen Zuma – logická a nesmírně návyková arkáda od PopCap Games. Hráč, coby žába, má za úkol vystřelovat různobarevné kuličky a poté je mezi sebou spojovat minimálně do trojic, následkem čehož prasknou. Sice jednoduchý princip, nicméně dosud jeden z nepřekonaných.

Co tím chci říct? Pouze to, že Actionloop se vyvedl a svým předchůdcům se hrdě může postavit po boku. O co přesně jde? Vaším úkolem je pomocí odpalovací rampy, ne nepodobné arkanoidu, střílet pomocí stylusu barevné kuličky do koulí stejných barev, které se vinou nad vámi, v hadovitě zahnutém kanále. Celý tento „had“ se postupně zaplňuje různobarevnými koulemi, které se náhodně do tohoto hada řadí a abyste zredukovali jejich počet, musíte střílet kuličky do shluků koulí stejné barvy, jako má ta vaše vystřelená. Působí to sice možná trochu nesrozumitelně, nicméně kdybyste něco nechápali, doporučuji si prohlédnout obrázky. Okamžitě tak pochopíte, o čem to tu ten rádoby-recenzent mluví.

Actionloop ale nezůstává pouze u základního konceptu střílení stejnobarevných kuliček a nabízí chtivému hráči několik zajímavých módů. Základem je mód Challenge, který působí vlastně jako tutoriál – hráč musí rozlišovat pouze mezi dvěma barvami a ty ničit. Brzy však začnou barvičky a kuličky přibývat a tím pádem i váš stylus začne nebezpečně rychle kmitat po dolní obrazovce. Pokud toužíte po opravdovém adrenalinu, doporučuji Quest, kde je vše neuvěřitelně zrychleno a po několika odehraných minutách si budete připadat jako v kuličkovém pekle. Vaše schopnosti reakce jsou ale neměnné, a proto zákonitě přichází prohra a nervy v kýblu. V takovém případě zcela jistě přijde vhod mód Checkmate. Ten neoplývá časovým limitem, jediným úkolem je pouze zničení 60 kuliček. Jednoduchá klasika, ale příjemně potěší.

   

Co se technického zpracování týče, nemohu hodnotit jinak než kladně. Ačkoliv z okolních obrázků by se mohlo zdát, že grafika je nepovedená a celkově očividně low-endová, není tomu tak a případní škarohlídové pochopí po deseti minutách strávených ve společnosti hry. Actionloop rozhodně není o technickém zpracování (pokud nepočítáme perfektní vibrace, díky nimž hraní nabývá nových rozměrů), avšak ti. kteří podobný typ her milují, budou jednoduše nadšeni – grafika je ve stylovém a jednoduchém hávu, zvuková stránka hry je pak naprosto standardní. Celkový dojem tedy velice kladný.

Světlé stránky
  • Hratelnost
  • Jednoduché zpracování
  • Vibrace (Rumble Pack součástí balení)
  • Stará dobrá Zuma
Temné stránky
  • Nic nového; kromě vibrací

Ostatně; velice kladný dojem mám o hře i po desítkách odehraných hodin, kdy se neustále bavím. Pro Nintendo byl toto skvělý tah a jsem si jist, že právě Actionloop přitáhne ke konzoli i spoustu nehráčů. Utíkejte do obchodů – tohle je prostě klasika!

Grafika: 8/10
Zvuky: 7/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 9/10

Stará Zuma v novém kabátku a na nové platformě. Zaručený tip pro všechny příznivce logických hříček.

Celkové hodnocení: 8/10


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A