Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Mario se k nám vrací v nové podobě. A předem podotýkám, že se jedná o podobu nadmíru vydařenou. Chytlavých hopsaček je totiž na mobilní telefony opravdu poskromnu a právě nabízený počin je ve svém žánru jednou z nejpodařenějších variací chlapíka v kšandách. Chcete se dozvědět více? Tak čtěte dále.
Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Žánr: Akční
Multiplayer: ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Jednou z nejznámějších počítačových postaviček je bezesporu Mario. Do kšand oděný človíček, vesele si skákající po dinosaurech, za svoji dlouholetou historii získal řadu příznivců. Není proto divu, že se stal i předlohou právě recenzovanému titulu vydaného pro mobilní telefony - Adventure Boy in Zooloo Land. Jedná se o další nudný klon? Nebo nyní máme tu čest s pořádnou hrou?

Kšandy dolů!

Namísto chlapíka v kšandách budete ovládat Willyho, jemuž učaroval půvab slečny Blakeové. Krása, kterou byla obdařena matkou Přírodou, se jí však stala osudná, neboť byla unesena jistým doktorem Gustava Fernandem Da Cruzem. Jakožto zdatný rytíř bojující o svoji princeznu se proto vydáte vstříc nepropustné džungli zachránit této slečně život a zároveň překazit nekalé plány onomu vědátorovi. A bude-li vám přát štěstěna, možná se i dočkáte zdárného konce.

    

Když jsem poprvé spatřil Adventure Boy in Zooloo Land, díval jsem se na něj skepticky a s nedůvěrou. Doufat v něco, co po těch letech ještě může zabavit, chytnout a nepustit, nemělo smysl. Záhy se však ukázalo, že je tento titul nadmíru chytlavou záležitostí, nepostrádající spád a osobité kouzlo. Jednoduše hráče vtáhne do děje a udrží ho ve víru akce na hodně dlouho. Proč? Možná je to zapříčiněno až příliš konzervativním zpracováním, které jakoby nabralo druhý dech. I neutuchající akce stojí za zmínku, protože jsem se doposud nesetkal s natolik živoucí hříčkou.

Stejně jako v Mariovi se i zde setkáte s nespočet levely doslova nabytými až po okraj nepřáteli. Cesta lemovaná nástrahami a propastmi není na zvládnutí snadná, vyžaduje proto čas a trpělivost. Ovšem oproti předloze oděné do červených kšand nebude vámi ovládaný Willy po nikom skákat. Zabíjení zde probíhá obyčejný způsobem, a to za použití střelné zbraně. Ta se stane vaším nejlepší přítelem a po celou dobu ji nepustíte z rukou. Sice mi více vyhovovalo všechny protivníky zadupat do země, neboť se jednalo o praktiku svižnější, ale to je asi věc názorů.  

Živá voda a audiovizuální zpracování

Do zastaralého a léty ohraného konceptu je samozřejmě také třeba vnést pár kapek živoucí vody. Repetetivní střílení, skákání po všech čertech a pohupování se na liánách zkrátka chce oživit místy i něčím novým. A přesně tohoto se autorům z HandyGames podařilo docílit. Příjemným překvapením se pro mne proto stala přítomnost vozidel či plavidel, jež se nacházejí v levelech a které jde ovládat. Výsledek? Až neuvěřitelně záživný.

 

Ke vší smůle mám bohužel rozporuplné dojmy z audiovizuálního zpracování. Působí možná až příliš zestárlým dojmem a něco mi říká, že by grafika zasloužila omladit. A jak se říká: „oko za oko, zub za zub“, což jakoby Adventure Boy in Zooloo Land z onoho pověstného oka vypadlo. Jinými slovy, podobně jako grafické zpracování ani hudba se zvuky neudělají díru do světa, což je ovšem škoda.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • ... a místy i pár ušlechtilých nápadů.

Temné stránky hry
  • horší audiovizuální zpracování
  • náročné hráče asi nezaujme

Krása ale není vše. Na první pohled nevýrazná hra proto nemusí být nutně nudná. A dvojnásob bych mohl své tvrzení použít u právě recenzovaného titulu. Nefandíte-li však typickým plošinovkám, asi vás ale Adventure Boy in Zooloo Land nezaujme.

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Originalita: 4/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá hratelnost, která jen tak neomrzí - víc nepotřebujete vědět.

Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A