Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

vytisknout velikost písma
Mario se k nám vrací v nové podobě. A předem podotýkám, že se jedná o podobu nadmíru vydařenou. Chytlavých hopsaček je totiž na mobilní telefony opravdu poskromnu a právě nabízený počin je ve svém žánru jednou z nejpodařenějších variací chlapíka v kšandách. Chcete se dozvědět více? Tak čtěte dále.
Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Žánr: Akční
Multiplayer: ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Jednou z nejznámějších počítačových postaviček je bezesporu Mario. Do kšand oděný človíček, vesele si skákající po dinosaurech, za svoji dlouholetou historii získal řadu příznivců. Není proto divu, že se stal i předlohou právě recenzovanému titulu vydaného pro mobilní telefony - Adventure Boy in Zooloo Land. Jedná se o další nudný klon? Nebo nyní máme tu čest s pořádnou hrou?

Kšandy dolů!

Namísto chlapíka v kšandách budete ovládat Willyho, jemuž učaroval půvab slečny Blakeové. Krása, kterou byla obdařena matkou Přírodou, se jí však stala osudná, neboť byla unesena jistým doktorem Gustava Fernandem Da Cruzem. Jakožto zdatný rytíř bojující o svoji princeznu se proto vydáte vstříc nepropustné džungli zachránit této slečně život a zároveň překazit nekalé plány onomu vědátorovi. A bude-li vám přát štěstěna, možná se i dočkáte zdárného konce.

    

Když jsem poprvé spatřil Adventure Boy in Zooloo Land, díval jsem se na něj skepticky a s nedůvěrou. Doufat v něco, co po těch letech ještě může zabavit, chytnout a nepustit, nemělo smysl. Záhy se však ukázalo, že je tento titul nadmíru chytlavou záležitostí, nepostrádající spád a osobité kouzlo. Jednoduše hráče vtáhne do děje a udrží ho ve víru akce na hodně dlouho. Proč? Možná je to zapříčiněno až příliš konzervativním zpracováním, které jakoby nabralo druhý dech. I neutuchající akce stojí za zmínku, protože jsem se doposud nesetkal s natolik živoucí hříčkou.

Stejně jako v Mariovi se i zde setkáte s nespočet levely doslova nabytými až po okraj nepřáteli. Cesta lemovaná nástrahami a propastmi není na zvládnutí snadná, vyžaduje proto čas a trpělivost. Ovšem oproti předloze oděné do červených kšand nebude vámi ovládaný Willy po nikom skákat. Zabíjení zde probíhá obyčejný způsobem, a to za použití střelné zbraně. Ta se stane vaším nejlepší přítelem a po celou dobu ji nepustíte z rukou. Sice mi více vyhovovalo všechny protivníky zadupat do země, neboť se jednalo o praktiku svižnější, ale to je asi věc názorů.  

Živá voda a audiovizuální zpracování

Do zastaralého a léty ohraného konceptu je samozřejmě také třeba vnést pár kapek živoucí vody. Repetetivní střílení, skákání po všech čertech a pohupování se na liánách zkrátka chce oživit místy i něčím novým. A přesně tohoto se autorům z HandyGames podařilo docílit. Příjemným překvapením se pro mne proto stala přítomnost vozidel či plavidel, jež se nacházejí v levelech a které jde ovládat. Výsledek? Až neuvěřitelně záživný.

 

Ke vší smůle mám bohužel rozporuplné dojmy z audiovizuálního zpracování. Působí možná až příliš zestárlým dojmem a něco mi říká, že by grafika zasloužila omladit. A jak se říká: „oko za oko, zub za zub“, což jakoby Adventure Boy in Zooloo Land z onoho pověstného oka vypadlo. Jinými slovy, podobně jako grafické zpracování ani hudba se zvuky neudělají díru do světa, což je ovšem škoda.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • ... a místy i pár ušlechtilých nápadů.

Temné stránky hry
  • horší audiovizuální zpracování
  • náročné hráče asi nezaujme

Krása ale není vše. Na první pohled nevýrazná hra proto nemusí být nutně nudná. A dvojnásob bych mohl své tvrzení použít u právě recenzovaného titulu. Nefandíte-li však typickým plošinovkám, asi vás ale Adventure Boy in Zooloo Land nezaujme.

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Originalita: 4/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá hratelnost, která jen tak neomrzí - víc nepotřebujete vědět.

Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |