Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Mario se k nám vrací v nové podobě. A předem podotýkám, že se jedná o podobu nadmíru vydařenou. Chytlavých hopsaček je totiž na mobilní telefony opravdu poskromnu a právě nabízený počin je ve svém žánru jednou z nejpodařenějších variací chlapíka v kšandách. Chcete se dozvědět více? Tak čtěte dále.
Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Žánr: Akční
Multiplayer: ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Jednou z nejznámějších počítačových postaviček je bezesporu Mario. Do kšand oděný človíček, vesele si skákající po dinosaurech, za svoji dlouholetou historii získal řadu příznivců. Není proto divu, že se stal i předlohou právě recenzovanému titulu vydaného pro mobilní telefony - Adventure Boy in Zooloo Land. Jedná se o další nudný klon? Nebo nyní máme tu čest s pořádnou hrou?

Kšandy dolů!

Namísto chlapíka v kšandách budete ovládat Willyho, jemuž učaroval půvab slečny Blakeové. Krása, kterou byla obdařena matkou Přírodou, se jí však stala osudná, neboť byla unesena jistým doktorem Gustava Fernandem Da Cruzem. Jakožto zdatný rytíř bojující o svoji princeznu se proto vydáte vstříc nepropustné džungli zachránit této slečně život a zároveň překazit nekalé plány onomu vědátorovi. A bude-li vám přát štěstěna, možná se i dočkáte zdárného konce.

    

Když jsem poprvé spatřil Adventure Boy in Zooloo Land, díval jsem se na něj skepticky a s nedůvěrou. Doufat v něco, co po těch letech ještě může zabavit, chytnout a nepustit, nemělo smysl. Záhy se však ukázalo, že je tento titul nadmíru chytlavou záležitostí, nepostrádající spád a osobité kouzlo. Jednoduše hráče vtáhne do děje a udrží ho ve víru akce na hodně dlouho. Proč? Možná je to zapříčiněno až příliš konzervativním zpracováním, které jakoby nabralo druhý dech. I neutuchající akce stojí za zmínku, protože jsem se doposud nesetkal s natolik živoucí hříčkou.

Stejně jako v Mariovi se i zde setkáte s nespočet levely doslova nabytými až po okraj nepřáteli. Cesta lemovaná nástrahami a propastmi není na zvládnutí snadná, vyžaduje proto čas a trpělivost. Ovšem oproti předloze oděné do červených kšand nebude vámi ovládaný Willy po nikom skákat. Zabíjení zde probíhá obyčejný způsobem, a to za použití střelné zbraně. Ta se stane vaším nejlepší přítelem a po celou dobu ji nepustíte z rukou. Sice mi více vyhovovalo všechny protivníky zadupat do země, neboť se jednalo o praktiku svižnější, ale to je asi věc názorů.  

Živá voda a audiovizuální zpracování

Do zastaralého a léty ohraného konceptu je samozřejmě také třeba vnést pár kapek živoucí vody. Repetetivní střílení, skákání po všech čertech a pohupování se na liánách zkrátka chce oživit místy i něčím novým. A přesně tohoto se autorům z HandyGames podařilo docílit. Příjemným překvapením se pro mne proto stala přítomnost vozidel či plavidel, jež se nacházejí v levelech a které jde ovládat. Výsledek? Až neuvěřitelně záživný.

 

Ke vší smůle mám bohužel rozporuplné dojmy z audiovizuálního zpracování. Působí možná až příliš zestárlým dojmem a něco mi říká, že by grafika zasloužila omladit. A jak se říká: „oko za oko, zub za zub“, což jakoby Adventure Boy in Zooloo Land z onoho pověstného oka vypadlo. Jinými slovy, podobně jako grafické zpracování ani hudba se zvuky neudělají díru do světa, což je ovšem škoda.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • ... a místy i pár ušlechtilých nápadů.

Temné stránky hry
  • horší audiovizuální zpracování
  • náročné hráče asi nezaujme

Krása ale není vše. Na první pohled nevýrazná hra proto nemusí být nutně nudná. A dvojnásob bych mohl své tvrzení použít u právě recenzovaného titulu. Nefandíte-li však typickým plošinovkám, asi vás ale Adventure Boy in Zooloo Land nezaujme.

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Originalita: 4/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá hratelnost, která jen tak neomrzí - víc nepotřebujete vědět.

Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A