Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Mario se k nám vrací v nové podobě. A předem podotýkám, že se jedná o podobu nadmíru vydařenou. Chytlavých hopsaček je totiž na mobilní telefony opravdu poskromnu a právě nabízený počin je ve svém žánru jednou z nejpodařenějších variací chlapíka v kšandách. Chcete se dozvědět více? Tak čtěte dále.
Recenze: Adventure Boy in Zooloo Land – chytlavá hopsačka

Žánr: Akční
Multiplayer: ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia N70

Jednou z nejznámějších počítačových postaviček je bezesporu Mario. Do kšand oděný človíček, vesele si skákající po dinosaurech, za svoji dlouholetou historii získal řadu příznivců. Není proto divu, že se stal i předlohou právě recenzovanému titulu vydaného pro mobilní telefony - Adventure Boy in Zooloo Land. Jedná se o další nudný klon? Nebo nyní máme tu čest s pořádnou hrou?

Kšandy dolů!

Namísto chlapíka v kšandách budete ovládat Willyho, jemuž učaroval půvab slečny Blakeové. Krása, kterou byla obdařena matkou Přírodou, se jí však stala osudná, neboť byla unesena jistým doktorem Gustava Fernandem Da Cruzem. Jakožto zdatný rytíř bojující o svoji princeznu se proto vydáte vstříc nepropustné džungli zachránit této slečně život a zároveň překazit nekalé plány onomu vědátorovi. A bude-li vám přát štěstěna, možná se i dočkáte zdárného konce.

    

Když jsem poprvé spatřil Adventure Boy in Zooloo Land, díval jsem se na něj skepticky a s nedůvěrou. Doufat v něco, co po těch letech ještě může zabavit, chytnout a nepustit, nemělo smysl. Záhy se však ukázalo, že je tento titul nadmíru chytlavou záležitostí, nepostrádající spád a osobité kouzlo. Jednoduše hráče vtáhne do děje a udrží ho ve víru akce na hodně dlouho. Proč? Možná je to zapříčiněno až příliš konzervativním zpracováním, které jakoby nabralo druhý dech. I neutuchající akce stojí za zmínku, protože jsem se doposud nesetkal s natolik živoucí hříčkou.

Stejně jako v Mariovi se i zde setkáte s nespočet levely doslova nabytými až po okraj nepřáteli. Cesta lemovaná nástrahami a propastmi není na zvládnutí snadná, vyžaduje proto čas a trpělivost. Ovšem oproti předloze oděné do červených kšand nebude vámi ovládaný Willy po nikom skákat. Zabíjení zde probíhá obyčejný způsobem, a to za použití střelné zbraně. Ta se stane vaším nejlepší přítelem a po celou dobu ji nepustíte z rukou. Sice mi více vyhovovalo všechny protivníky zadupat do země, neboť se jednalo o praktiku svižnější, ale to je asi věc názorů.  

Živá voda a audiovizuální zpracování

Do zastaralého a léty ohraného konceptu je samozřejmě také třeba vnést pár kapek živoucí vody. Repetetivní střílení, skákání po všech čertech a pohupování se na liánách zkrátka chce oživit místy i něčím novým. A přesně tohoto se autorům z HandyGames podařilo docílit. Příjemným překvapením se pro mne proto stala přítomnost vozidel či plavidel, jež se nacházejí v levelech a které jde ovládat. Výsledek? Až neuvěřitelně záživný.

 

Ke vší smůle mám bohužel rozporuplné dojmy z audiovizuálního zpracování. Působí možná až příliš zestárlým dojmem a něco mi říká, že by grafika zasloužila omladit. A jak se říká: „oko za oko, zub za zub“, což jakoby Adventure Boy in Zooloo Land z onoho pověstného oka vypadlo. Jinými slovy, podobně jako grafické zpracování ani hudba se zvuky neudělají díru do světa, což je ovšem škoda.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • Hratelnost

  • ... a místy i pár ušlechtilých nápadů.

Temné stránky hry
  • horší audiovizuální zpracování
  • náročné hráče asi nezaujme

Krása ale není vše. Na první pohled nevýrazná hra proto nemusí být nutně nudná. A dvojnásob bych mohl své tvrzení použít u právě recenzovaného titulu. Nefandíte-li však typickým plošinovkám, asi vás ale Adventure Boy in Zooloo Land nezaujme.

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Originalita: 4/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá hratelnost, která jen tak neomrzí - víc nepotřebujete vědět.

Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A