Recenze: Beasts of Rage - bojovka bez placení

Čekáte od hry excelentní zábavnost, výbornou hudbu a slušivou grafiku dovršenou výtečnou hratelností pro jednoho nebo i dva hráče? K tomu všemu zcela zdarma, a to jak pro PC, tak pro Dreamcast či PS2? Tato bojová hra, která vás vtáhne do drsné reality, je ojedinělý počin, jenž si prostě nesmíte nechat ujít!
Recenze: Beasts of Rage - bojovka bez placení

Platforma: PC, PS2, Dreamcast
Typ hry: Akční bojový
Multiplayer: Ano
Minimální konfigurace: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, 8MB grafická karta
Doporučená konfigurace: Pentium II 600MHz, 128MB RAM, 16MB grafická karta
Testovací konfigurace: Pentium 4 1.6GHz, 768MB RAM, 128MB grafická karta
Výrobce: Senile Team
Vydavatel: Freeware
Homepage:
http://senileteam.segaforums.com/

Fakt je, že freewarových i komerčních her vychází denně nepřeberné množství. Některé jsou kvalitní, jiné jsou na tom o něco hůře. Bohužel, i když na tom jsou statisticky skvěle, mnohdy nezabaví, a když už se nějaká ta jiskřička zábavnosti objeví, za chvíli uhasne. Hra je poté nemilosrdně z harddisku smazána a její případná fyzická podoba (myšlena je tím krabice) je následně uložena do police, kde se na ni pomalu, ale jistě začne usazovat prach . Je to zřejmě zapříčiněno tuctovostí, protože dnešní tituly nenabídnou dohromady prakticky nic nového a pořád dokola omývají to samé v lepším technickém podání. Krutá realita, nemyslíte? Je tu ale přinejmenším jedno „ale“: Beats of Rage, k mému potěšení, do této skupiny vůbec nepatří, v důsledku se totiž jedná o královskou zábavu, která bude následně nemilosrdně užírat váš čas!

Jsou neohrožení, stateční a silní…

   

S kým hrát?


Max: Neohrožený hromotluk, který při bojích nikam nespěchá a preferuje dobře mířenou ránu. Hned tak jej někdo dolů nedostane a když se mu to povede, následně zjistí, že to neměl dělat.


Kula: Kula je vášnivá bojová tanečnice. Její síla je v rychlosti a mrštnosti. Opravdu dobře si vede při bojích ve skupinách, protože její speciální točivé kombo se perfektně hodí na likvidaci větší skupinky nepřátel. 


Mandy: Mandy mi připadla jako zlatý střed. Jakoby pobrala od každého něco. Není ani rychlá a ani pomalá, silná ani slabá. Nesedne-li vám tedy Max či Kula, Mandy bude jasnou volbou.

Trojce, jíž se každý lekne. Trojce, ke které všichni vzhlíží s velkým respektem. Trojce, která si na nikoho a na nic nehraje. Jejich jména jsou Mandy, Max a Kula. Tak takhle by se asi daly definovat postavy, které se vám při hraní dostanou pod ruku a  s nimiž budete mermomocí likvidovat vše živé. Každý z nich, ač se to tak nezdá, má své vlastní schopnosti. Liší se tedy především v rychlosti a síle. Nebojte se ale, žádné specifické atributy s čísly zde nejsou, vlastnosti postav poznáte až při hraní samotném, kdy začnete uštědřovat rány do všech světových stran. Koneckonců, popis postav naleznete v tabulce válející se někde okolo. Tam jsem se je snažil po dlouhém a usilovném hraní v krátkosti shrnout tak, aby jste si o každé z nich mohli udělat svůj obrázek.

Může se ale stát, že vám zrovna vybraná osoba příliš nesedne. Inu, nic naplat, není totiž nic lepšího, než ji v průběhu rozehráté hry zaměnit za jinou a možná i lepší. S touto volbou hra dostává zcela jiný rozměr a nejste tak slepě odkázáni jen na jednu z nich. Něco však mají společné, a to, že to od nich jistojistě dost bolí. Potkat se na nesprávném místě v nesprávný čas třeba s takovým hromotlukem Maxem by nebylo to nejlepší, protože jeho pěst je velká asi jako hlava obyčejného, zcela normálně vyhlížejícího, člověka. Dokážete si tedy asi představit, jak to bolí, když je po jedné ráně schopen zlomil čelist s nosem a k tomu ošklivě poranil lebku….
Věřili byste, že se u fyzické potyčky dá i tancovat?

V Beats of Range jste, ihned po spuštění, vrženi do rychlého tempa zapříčiněného především hudbou, které mi navýsost sedlo a přidává tak v důsledku na skvělé hratelnosti! Hudba si tedy zaslouží potlesk, při kterém by nebylo na škodu i stoupnout ze židlí. Ano, opravdu je tomu tak! Musím totiž uznat, že nejen hudba, ale i animace a hratelnost jsou laděny přibližně do stejné rychlosti a při takové potyčce se čtyřmi nabouchanými vandaly je rozdávání ran jedna velká radost. Hudba je ve stylu, jako takovém, podobná přinejmenším technu. Nejedná se však o něco „tvrdého“, má svůj rytmus a při hraní samotném to dává daleko větší požitek.

Co nejde po dobrém, jde po zlém!

  

Nepřátel se nachází ve hře mnoho, u něž nechybí pěkné animace. Některé jsou plynulé, jiné by ale zasloužily trochu více frámů, v celku vzato však působí dynamickým a svižným dojmem. Grafika, jako taková, běží v menším rozlišení. To je však malá vada na kráse a po kratší době si na to zvyknete.

Nuže, když už jsem se zmínil o těch nepřátelích, opravdu se mi líbí styl boje, při kterém se na vás vyvalí ze všech stran. O to více mě baví jejich parádní drsný vzhled. Dlouho se jím však pyšnit nebudou. Totiž, každá z třech nabízených postav má své jedno eso v rukávě sloužící především k likvidaci několika nepřátel zároveň. Tudíž není nic lepšího, než využít v takovém jednom velikém shluku ono kombo, po němž pak létají bezmocná těla kam se jen podíváte. Bohužel to však spousta z nich napoprvé přežije. Každý má své zdraví, které mi nepřipadlo nijak přímo generované. Ba dokonce má každý i své jméno! Ale tak jako tak, však ono jim to jejich pyšnění brzy přejde, to ještě nemluvím o možnosti dvou hráčů na jednom PC.

Máte raději PC nebo konzoli PS2?

Je to neobvyklé, ale tato hra je optimalizována pro obyčejný počítač, pro Dreamcast a i pro PlayStation2! Za pomocí některých emulátorů by dokonce měla fungovat i pod konzolí XBox, PSP a Palm OS/Pocket PC. Hru si ale můžete stáhnou především v třech základních plně funkčních variantách.

   

Pokud jste se tedy ve čtení dostali až sem, možná se ptáte, jaké jsou zápory? Bohužel i ty se najdou, zato je jich však málo. Jedná se především o PC verzi, která je základně optimalizována pro DOS. Pod operačním systémem Windows hra činí problémy v ovládání, které se projevují zmateností a tudíž si musíte stáhnout samostatně nový exe soubor určený pro Windows. Poté problémy zmizí…

U tohoto skvostného dílka se jedná především o zábavu, která se zaručeně dostaví. Není nic jednoduššího, než hru stáhnout a zahrát. Je skvělá, je zábavná a je zdarma! Moc dlouho bych neváhal…

Grafika: 8/10
Hudba: 9/10
Zvuky: 7/10
Hratelnost: 10/10

Výjimečná freewarová hra, která baví a baví. Skvělá hudba a parádní hratelnost ve slušivé grafice dává ve výsledku bravurní hru. K tou všemu je nejen pro PC, ale i pro PS2 či Dreamcast. Jedním slovem smekám.

Celkové hodnocení: 9/10

!HRU SI MŮŽETE ZCELA ZDARMA STÁHNOUT ZDE (53.6MB)!

David Marák, redaktor serveru FreeHry.cz


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |4 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

včera | |31 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita