Recenze: Blackshark - postrach ovzduší

Světu hrozí jaderná hrozba, která by během chvilky mohla zahubit lidstvo. A pouze jeden člověk jí může zabránit. Ano, opět se tím vyvoleným stanete vy, a to v roli pilota bojové helikoptéry.
Recenze: Blackshark - postrach ovzduší

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Mobilní telefon... taková malinkatá věcička a co všechno nedokáže. S jeho pomocí můžete psát, volat, a třeba i ovládat děsuplnou helikoptéru. Nechtěli byste se zase jednou vydat vstříc dobrodružství, zlikvidovat nepřítele a zbavit svět jaderné hrozby? Pokud ano, jste na správném místě. O tohle totiž v Blackshark jde. Budete vhozeni doprostřed nelítostného boje, v němž musíte zabránit hrozící jaderné válce. Vítěz bere vše...

Žralok ve vzduchu

Pod svůj knipl dostanete silný stroj s označením K-50 Black Shark, disponující v základu dvěmi základními zbraněmi – obyčejnou střelou a silnější bombou. V tomto složení se nejedná o nic světoborného, ovšem první levely tak jako tak nečiní větší problém pro zdolání. Nepřátelé jsou rozmístěni rovnoměrně a zprvu se nevyskytují ve zbytečně přehnaných uskupeních. Dokonce se nejedná o kdovíjak silné protivníky – tu a tam nějaká věž, mihne se i atomová bombička, případně se setkáte s džípem.

  
Jo, panečku, to je pocit - létat si jako pták...

Horší situace nastává, když se za vás pověsí helikoptéra, na zemi bude křižovat tank se dvěmi děly a naváděnými raketami, případně narazíte na bunkr plný teroristů. V podobných chvílích je leckdy obtížné zvládat létání, uhýbat střelám a k tomu šít po všem, co se jen hne.

Proto do hry autoři vgenerovali možnost upravovat si svoji vlastní helikoptéru. Chcete lepší zbraně? Máte je mít. Chcete lepší pancíř? Stačí říct. Nebo je-libo něco opravdu speciálního, co nepřítele složí? Inu, žádný problém. Tedy, až na jeden detail. Musíte na to samozřejmě mít. A nutno dodat, že v prvních levelech zrovna nezbohatnete, neboť nejsou z hlediska finančního nejlépe ohodnoceny. Situace se ale zlepší během pár úrovní a peněženka ztloustne, pokud se budete snažit a bude vám zároveň přát štěstí.

  
Všechny vás zničím!

Létat jako pták nemusí být jen krásný sen, ale i noční můra

Co se týče různých objektů na mapě, třeba v případě radarů se nejedná o „halabala“ dům. Pakliže ho dokážete zničit, atomové bomby určené k odpálení se jednoduše neodpálí. V opačném případě je musíte zastihnout včas buďto na zemi, případně ve vzduchu. Trefit se do jaderných hlavic ale není těžké díky jejich velikosti. Akorát nechápu logiku v ničení – když hlavici zasáhnete, prostě vybouchne jako cokoliv jiného. Člověk by čekal, že dojde k rozmetání všeho v okruhu několika kilometrů, jenže ono nic. A v tom má být logika? V tom má vězet pointa hry? Ouha, mám pocit, že se autoři mírně, ale opravdu mírně seknuli.

  
Mají tady pěknou sbírku atomovek, koukám

Postěžovat si také musím na stereotypnost, protože jsem po pěti levelech ztratil větší chuť titul dohrát. Od mobilních her nemohu chtít modré z nebes, ale netajím se zároveň tím, že jsem očekával více. Bezhlavé střílení by se hodilo okořenit špetkou něčeho ostřejšího.

Světlé stránky hry
  • Možnost vylepšovat helikoptéru
  • Pestří protivníci
  • Vizuální i zvukové zpracování
  • Skvělé pro odreagování
Temné stránky hry
  • Smysluprázdná myšlenka v ničení atomových bomb
  • Ach ta stereotypnost

Alespoň po stránce grafické mohu Blackshark přičíst body k dobru. Prostředí je hezky zpracované a nese se ve stylu šestnáctibitových her. Ani zvuky s hudbou nejsou k zahození, což je – nutno říci -překvapující. Blackshark je zkrátka nenáročná hra pro nenáročné hráče. Dokáže zaujmout, dokáže pobavit, ale také dokáže po krátké chvíli unudit.

Grafika: 7/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Inu, sedmička je šťastné číslo. A přinesla i štěstí Blackshark.

Celkové hodnocení: 7/10


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 22 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A