Recenze: Blackshark - postrach ovzduší

Světu hrozí jaderná hrozba, která by během chvilky mohla zahubit lidstvo. A pouze jeden člověk jí může zabránit. Ano, opět se tím vyvoleným stanete vy, a to v roli pilota bojové helikoptéry.
Recenze: Blackshark - postrach ovzduší

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Mobilní telefon... taková malinkatá věcička a co všechno nedokáže. S jeho pomocí můžete psát, volat, a třeba i ovládat děsuplnou helikoptéru. Nechtěli byste se zase jednou vydat vstříc dobrodružství, zlikvidovat nepřítele a zbavit svět jaderné hrozby? Pokud ano, jste na správném místě. O tohle totiž v Blackshark jde. Budete vhozeni doprostřed nelítostného boje, v němž musíte zabránit hrozící jaderné válce. Vítěz bere vše...

Žralok ve vzduchu

Pod svůj knipl dostanete silný stroj s označením K-50 Black Shark, disponující v základu dvěmi základními zbraněmi – obyčejnou střelou a silnější bombou. V tomto složení se nejedná o nic světoborného, ovšem první levely tak jako tak nečiní větší problém pro zdolání. Nepřátelé jsou rozmístěni rovnoměrně a zprvu se nevyskytují ve zbytečně přehnaných uskupeních. Dokonce se nejedná o kdovíjak silné protivníky – tu a tam nějaká věž, mihne se i atomová bombička, případně se setkáte s džípem.

  
Jo, panečku, to je pocit - létat si jako pták...

Horší situace nastává, když se za vás pověsí helikoptéra, na zemi bude křižovat tank se dvěmi děly a naváděnými raketami, případně narazíte na bunkr plný teroristů. V podobných chvílích je leckdy obtížné zvládat létání, uhýbat střelám a k tomu šít po všem, co se jen hne.

Proto do hry autoři vgenerovali možnost upravovat si svoji vlastní helikoptéru. Chcete lepší zbraně? Máte je mít. Chcete lepší pancíř? Stačí říct. Nebo je-libo něco opravdu speciálního, co nepřítele složí? Inu, žádný problém. Tedy, až na jeden detail. Musíte na to samozřejmě mít. A nutno dodat, že v prvních levelech zrovna nezbohatnete, neboť nejsou z hlediska finančního nejlépe ohodnoceny. Situace se ale zlepší během pár úrovní a peněženka ztloustne, pokud se budete snažit a bude vám zároveň přát štěstí.

  
Všechny vás zničím!

Létat jako pták nemusí být jen krásný sen, ale i noční můra

Co se týče různých objektů na mapě, třeba v případě radarů se nejedná o „halabala“ dům. Pakliže ho dokážete zničit, atomové bomby určené k odpálení se jednoduše neodpálí. V opačném případě je musíte zastihnout včas buďto na zemi, případně ve vzduchu. Trefit se do jaderných hlavic ale není těžké díky jejich velikosti. Akorát nechápu logiku v ničení – když hlavici zasáhnete, prostě vybouchne jako cokoliv jiného. Člověk by čekal, že dojde k rozmetání všeho v okruhu několika kilometrů, jenže ono nic. A v tom má být logika? V tom má vězet pointa hry? Ouha, mám pocit, že se autoři mírně, ale opravdu mírně seknuli.

  
Mají tady pěknou sbírku atomovek, koukám

Postěžovat si také musím na stereotypnost, protože jsem po pěti levelech ztratil větší chuť titul dohrát. Od mobilních her nemohu chtít modré z nebes, ale netajím se zároveň tím, že jsem očekával více. Bezhlavé střílení by se hodilo okořenit špetkou něčeho ostřejšího.

Světlé stránky hry
  • Možnost vylepšovat helikoptéru
  • Pestří protivníci
  • Vizuální i zvukové zpracování
  • Skvělé pro odreagování
Temné stránky hry
  • Smysluprázdná myšlenka v ničení atomových bomb
  • Ach ta stereotypnost

Alespoň po stránce grafické mohu Blackshark přičíst body k dobru. Prostředí je hezky zpracované a nese se ve stylu šestnáctibitových her. Ani zvuky s hudbou nejsou k zahození, což je – nutno říci -překvapující. Blackshark je zkrátka nenáročná hra pro nenáročné hráče. Dokáže zaujmout, dokáže pobavit, ale také dokáže po krátké chvíli unudit.

Grafika: 7/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Inu, sedmička je šťastné číslo. A přinesla i štěstí Blackshark.

Celkové hodnocení: 7/10


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |