Recenze: Blitzkrieg 2 – těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Počítačová verze známé strategie Blitzkrieg 2 se dočkala své mobilní variace. Asi vás tedy zajímá, jak dopadla v boji o hodnocení. Zda-li hrdě padla, byť s opravdu slabým výsledkem, nebo naopak zdatně vyhrála, případně utekla do dalekých krajin. Ze třech nabízených variant může být pravdivá ale jen jedna.
Recenze: Blitzkrieg 2 – těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Žánr: Tahová strategie
Multiplayer: Ano
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Na mobilních telefonech je někdy kumšt hrát strategie – a to jakékoliv. Ať už tahové, nebo RTS. V případě Blitzkrieg 2 se mi však na jazyk nedere prakticky žádné záporné slovo, které by zmíněnou hru obviňovalo, napadalo a zneuctívalo. Jinými slovy mám za to, že právě recenzovaný titul se opravdu povedl a udělá radost zejména všem fandům hry Blitzkrieg 2.

Táhni, hernajs!

Je to tak. Jak už bylo naznačeno, Blitzkrieg 2 je v jádru tahová strategie/akce, v níž dostanete pod kontrolu určitý počet jednotek vyslaný do rozlišných a mnohdy pestrých misí. Cíl je vždy jednoznačně zadaný před začátkem každé z kampaní. Někdy musíte zlikvidovat nepřítele, jindy něco dopravit z místa „A“ do místa „B“, případně podminovat most nebo ochránit strategicky důležité místo.

  
Tanky na ně!

Ve víru klasických úkolů se ale mísí porce solidní zábavy, která není nikterak narušována nesmyslnými zadáními, jež by znesnadňovala cestu. Vždy je úkol jednoznačně dán, byť jeho splnění mnohdy nadlidsky obtížné. Blitzkrieg 2 totiž trochu ulétl po stránce zátěže a přestože je na výběr ze tří stupňů obtížnosti, ani ta nejlehčí si zrovna nehraje na pohádku s dobrým koncem a zvonícím zvonečkem k tomu.

Na zábavnosti to však neubírá, spíše naopak – u her podobného kalibru chce hráč stále postupovat dále, za každou cenu, bez přestání. A podobný „defekt“ se dostavil i zde. „Ještě jednu misi a jdu spát“... ano, známe to všichni.

  
Jasně šéfe, přes ty mosty, čelně střed

Nestav a nič

Přestože se Blitzkrieg 2 může pyšnit nálepkou „strategie“, její prvky nejsou zrovna srdceryvné. Zejména díky nemožnosti cokoliv stavět, budovat svou říši, jednotky a podobné věci. Ani tohle ale naštěstí neubírá na zábavnosti. Když například přijdete o většinu svých vojenských sil, nemusíte ihned věšet hlavu. Tu a tam lze na mapě (přihodilo se mi to ale zatím jen jednou) narazit na neutrální vojska, jež se k vám s radostí přidají a posílí vaše řady.

Misí je jinak přibližně deset, což všehovšudy zabaví vzhledem k obtížnosti na pět až deset hodin. Záleží na zkušenostech, štěstí a také na tom, za jak dlouho dostanete Blitzkrieg 2  pod ruku. Nicméně nemusíte se bát, že by byla tato tahová strategie obtížná na ovládání – jako vždy stačí deset patnáct minut na „otrkání“ a máte o problém méně (dobrá, já si jej osvojil až po půl hodině, ale co se dá dělat... ehm). Akorát mi vadil poměrně malý počet jednotek (na vaší i protivníkové straně) - pestrost tanků, vojáků a jiných bojových věcí zkrátka mohla být větší, ovšem co naplat.

  
Pře lesy, hory, doly i řeky... a taky hospody... jo tohle je válka

V důsledku se jedná o opravdu podařenou tahovou strategii, jež neurazí ani po grafickém zpracování. Vizuální pojetí sice příliš nezaujme, nicméně uznat se musí, že v sobě i přesto má uchováno kouzlo podobných válečných titulů pocházejících hlavně z PC. Taktéž hudební doprovod včele se zvuky nepůsobí rušivě. Akorát se mi při spuštění z neznámých důvodů úvodní skladba „utla“. Inu, co se dá dělat.

Světlé stránky hry
  • Náplně misí
  • Zábavnost
  • Snadné ovládání
  • Osobitá grafika
Temné stránky hry
  • Ta obtížnost opravdu občas zaskřípe
  • Malá variabilita jednotek
  • Je to více strategická tahová akce, nežli tahová strategie

Přesto mohu všem Blitzkrieg 2 vřele doporučit. Jedná se o dílo povedené, u něhož nebudete litovat utracených peněz. Solidních pět až deset hodin zábavy, spousty misí a různorodých úkolů jsou zárukou kvality. Sice mohla být hra celkově variabilnější, taktéž by se dala označit více za akci nežli strategie, ovšem v součtu se po stránce záporů nejedná o nic hrozného.

Grafika: 7/10
Originalita: 3/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 8/10

V případě mobilní variace Blitzkrieg 2 nemůže být sporu o tom, že se jedná o kvalitní strategicky zaměřené dílo.

Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A