Recenze: Bravian Lands – temnota z hlubin země

Že jsou plošinovky mrtvé? V případě mobilních telefonů nikoliv. Titul Bravian Lands se ale i pře svoji zdánlivou jednoduchost snaží nabídnout vydatnou porci zábavy zaobalenou do příjemného fantasy hávu. A daří se mu to.
Recenze: Bravian Lands – temnota z hlubin země

Žánr: Hopsací skákačka
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Česká lokalizace: Ne
Hru poskytnul:
Wapstránky.cz

Kdepak zakleté princezny, jejichž osud dokáže spasit pouze polibek vysněného prince. Podobné pohádky jakoby v posledních letech vyšly z módy. Namísto romantických slátanin se nejen vody fantazy příběhů začaly ředit spíše nepropustnou tmou, temnou magií a zlověstnými kouzly, jejichž síla hodlá ovládnout celé království, v horším případě rovnou svět. První jmenovaný případ přitom mluví z duše hříčce Bravian Lands.

Kdo nic nedělá, nic nepokazí

Čaroděj Starion chtěl původně vytvořit ochranné kouzlo pro zemi Bravian, avšak udělal chybu. Chybu, která se mu krutě vymstila – magie se obrátila proti svému tvůrci a probudila prastarou temnou sílu v hlubinách vulkánů. Nikdo nemá být ušetřen. Většina lidí propadla panice, stěží se odvážila postavit zlu čelem... kromě vás, jakožto mladého válečníka odhodlaného bojovat do posledních sil.


Zelená je tráva, vrhat nože je hra...

Je třeba dojít až k jádru zla ukrytého kdesi hluboko v podzemí, začínáte přitom kde jinde, než na zelených pláních prohřátých paprsky slunce. A ta svižnost a detailnost – první dojem byl zkrátka více než příjemný, ač se nedá hovořit o překvapujících inovacích s nevšedním zpracování. Jenže nevadí, především díky variabilitě jednotlivých prostředí a velkému počtu různorodých nepřátel možná vydržíte u hry déle, než u jakékoliv jiné skákačky. Ono jinak nepopsatelné kouzlo Bravian Lands z části pramení právě z velké pestrosti okolního světa, jenž se snaží překvapovat často kolosálními monstry v podobě obrů a draků.


Velký zlý lebkoun... hoch zralý na ránu

K jejich zabití je kromě notné dávky štěstí třeba silné zbraně, které se ze začátku určitě ihned nedočkáte. Obdařeni obyčejnými vrhacími noži proto budete muset probádávat různá odlehlá zákoutí hry a hledat, abyste posléze mohli na nepřátele vrhat například smrtící blesky, ohnivé koule a tak dále. Mezitím autoři nezapomněli ani na všudypřítomné poklady zvyšující celkové skóre. Inu, ve svém slova smyslu zkrátka nic nového pod sluncem. Ale vadí to?

Barevný svět v hrsti

Někdo řekne: „další obyčejná skákačka“, jiný: „vskutku příjemná hra pro odpočinek“ – a přesně tímto motem se Bravian Lands řídí. Dokáže hráče navrátit do časů, kdy tento žánr prožíval zlatou éru, neurazí ani přesně na míru šitým hudebním doprovodem společně s velice pěknou grafikou. Pověstné „dva-dé“ je sice poněkud zastaralé, ale rozhodně ne nevzhledné. Barvy doslova hýří na každém kroku, snad jen bych uvítal více animací a vyladěnějšího ovládání.


Kdesi hluboko ve vulkánu

Chyby se totiž nevyhnuly ani této hře, dotknuly se přitom zejména kombinací kláves joysticku – při skákání se mi často stávalo, že i přes stisknutí například šipky nahoru a doprava zároveň bojovný hrdina zareagoval jen na jednu z nich a mezitím se dostal do pěkné šlamastiky... jako nemotorný opilec někam zapadnul. Propastí je holt všude habaděj, spadnout do jedné z nich tedy není velký problém. A nejvíce životů k dispozici zrovna také nemáte.

Světlé stránky hry
  • Příjemná hratelnost
  • Pestrost prostředí a nepřátel
  • Hezká grafika
  • Hudba
Temné stránky hry
  • Ovládání :-/

Od Bravian Lands nečekejte nic převratného, ale pokud hledáte příjemnou hříčku na chvilkové vypnutí s hezkým audiovizuálním zpracováním, nešlápnete vedle. Mnoho nedostatků se naštěstí neobjevilo, ono podivně se chovající ovládání ale přesto zamrzí nejvíce.

Grafika: 8/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Šťastná sedmička. Bravian Lands zkrátka dokazuje, že i v dnešní době nemusí být klasická plošinovka mrtvou a nezábavnou záležitostí.

Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A