Recenze: Bulldozer Inc. – nestav a znič

Stavění měst pomalu vychází z módy. Přeci jen je lepší bořit, neboť to jde rychleji, jednodušeji a hlavně se na to lépe dívá. A pokud vás ničení všelijakých budov baví stejně jako mě, určitě si nenechte ujít titul Bulldozer Inc.
Recenze: Bulldozer Inc. – nestav a znič

Žánr: Akce
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680

V dnešních dobách je obtížné přinést do jakéhokoliv herního žánru novinky. Je obtížné hráče zaujmout, zabavit na dlouhé desítky minut, v lepší případě třeba i hodin. V čem je ale problém? Přece v originalitě. Ve schopnosti ošálit zraky znuděných lidi u monitorů, strhnout je ze židlí a ukázat jim něco, co tu ještě nebylo. Bulldozer Inc. tak trochu „ví“, o čem mluvím. Dokázal totiž od každého něco splnit, dokázal mne pobavit. Proč?

  

Postavit? Ne! Zničit!

Již mnoho zde bylo her, ve kterých jste stavěli domy, budovali velké městské aglomerace a starali se o jejich chod. Hoši z HandyGames se proto rozhodli udělit věci přítrž a v podobě Bulldozer Inc. nabízí hráči možnost takové stavby ničit. Jako řidič buldozeru brouzdáte po mapách a plníte úkoly „zboř to a pak tamto“ ve snaze dostat se do dalších misí. Jenže pozor! Celá hra má hlavu a patu, takže si nemyslete, že můžete likvidovat vše, nač přijdete.

K destrukci slouží pouze ty objekty, které jsou předem označené. Za ně samozřejmě dostáváte patřičné body, připisují se do kolonky „splněných úkolů“ a díky nim můžete postupovat dál. Vybrali-li byste si ale neoznačená místa a vše to, co na nich stojí, srovnali se zemí, kromě dobrého pocitu byste z toho nic jiného neměli. Akorát by se vám strhlo skóre, což by zapříčinilo další nesčetné problémy. Bulldozer Inc. tak opravdu není Carmageddon na druhou, naopak se snaží zaujmout mimo neotřelé pojetí i do jisté míry smysluplnou náplní misí.

  

Spěchejte pomalu

Není bourat jako bourat. V Bulldozer Inc. si můžete vybrat, zda-li chcete patřičnou budovu složit se zemí rychlým nebo pomalým způsobem. Obě nabízené varianty mají své výhody a nevýhody a zatímco pomalá metoda zajistí vámi ovládanému buldozeru bezpečnost, druhá varianta jde do celé věci takříkajíc po hlavě. Jinými slovy – celý úkon se provede rychle, nicméně k jeho dokončení potřebujete trochu dávky štěstí. Tu a tam na vás totiž může některá část budovy spadnout a způsobit tak nemilé poškození, popřípadě vás ihned zničit. Jenže v misích, kde tlačí čas, někdy nemáte na výběr, a tak nastane chvíle, kdy je lepší se rozhodnout pro risk všeho. Každopádně mějte na paměti, že zbytečné riskování se nevyplácí a nejste-li dítkem Štěstěny, doplatíte na to.

Co bych akorát Bulldozer Inc. vytknul je stereotypní náplň kol. Ne že bych to nečekal, vlastně mi připadne, že se jedná snad až o nějaký trend všech her poslední doby, nicméně úkoly typu „znič a znič“ opravdu nezabaví na dlouhou dobu. Ze začátku možná budete stejně jako já jásat, každopádně původní nadšení za pár minut opadne a nastane vláda nudy.

Nepomůže celé věci ani grafické zpracování, jež bych ovšem označil za povedené. Prostředí je pestré, přehledné a co hlavně - hezké. Samozřejmě neočekávejte grafické orgie, jedná se pořád o dvojrozměrná počin, nicméně nemám po této stránce nic, co bych vytknul.

Světlé stránky hry
  • Pojetí
  • Nápad
  • Grafika
Temné stránky hry
  • Jednotvárná náplň misí
  • Po čase nuda

Bulldozer Inc. je v součtu nápaditá hra nabízející na dnešní dobu neotřelý „destruktivní“ zážitek. Akorát je škoda oné jednotvárnosti úkolů. Přesto, pokud nemáte zrovna co hrát ve vašem mobilním telefonu, můžete tento počin vyzkoušet.

Grafika: 8/10
Originalita: 7/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Chcete něco neotřelého? Zkuste Bulldozer Inc.. Nicméně buďte předem ujištěni, že vás na dlouhou dobu nezabaví, jedná se spíše o odpočinkovou hru.

Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |