Recenze: Bulldozer Inc. – nestav a znič

Stavění měst pomalu vychází z módy. Přeci jen je lepší bořit, neboť to jde rychleji, jednodušeji a hlavně se na to lépe dívá. A pokud vás ničení všelijakých budov baví stejně jako mě, určitě si nenechte ujít titul Bulldozer Inc.
Recenze: Bulldozer Inc. – nestav a znič

Žánr: Akce
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680

V dnešních dobách je obtížné přinést do jakéhokoliv herního žánru novinky. Je obtížné hráče zaujmout, zabavit na dlouhé desítky minut, v lepší případě třeba i hodin. V čem je ale problém? Přece v originalitě. Ve schopnosti ošálit zraky znuděných lidi u monitorů, strhnout je ze židlí a ukázat jim něco, co tu ještě nebylo. Bulldozer Inc. tak trochu „ví“, o čem mluvím. Dokázal totiž od každého něco splnit, dokázal mne pobavit. Proč?

  

Postavit? Ne! Zničit!

Již mnoho zde bylo her, ve kterých jste stavěli domy, budovali velké městské aglomerace a starali se o jejich chod. Hoši z HandyGames se proto rozhodli udělit věci přítrž a v podobě Bulldozer Inc. nabízí hráči možnost takové stavby ničit. Jako řidič buldozeru brouzdáte po mapách a plníte úkoly „zboř to a pak tamto“ ve snaze dostat se do dalších misí. Jenže pozor! Celá hra má hlavu a patu, takže si nemyslete, že můžete likvidovat vše, nač přijdete.

K destrukci slouží pouze ty objekty, které jsou předem označené. Za ně samozřejmě dostáváte patřičné body, připisují se do kolonky „splněných úkolů“ a díky nim můžete postupovat dál. Vybrali-li byste si ale neoznačená místa a vše to, co na nich stojí, srovnali se zemí, kromě dobrého pocitu byste z toho nic jiného neměli. Akorát by se vám strhlo skóre, což by zapříčinilo další nesčetné problémy. Bulldozer Inc. tak opravdu není Carmageddon na druhou, naopak se snaží zaujmout mimo neotřelé pojetí i do jisté míry smysluplnou náplní misí.

  

Spěchejte pomalu

Není bourat jako bourat. V Bulldozer Inc. si můžete vybrat, zda-li chcete patřičnou budovu složit se zemí rychlým nebo pomalým způsobem. Obě nabízené varianty mají své výhody a nevýhody a zatímco pomalá metoda zajistí vámi ovládanému buldozeru bezpečnost, druhá varianta jde do celé věci takříkajíc po hlavě. Jinými slovy – celý úkon se provede rychle, nicméně k jeho dokončení potřebujete trochu dávky štěstí. Tu a tam na vás totiž může některá část budovy spadnout a způsobit tak nemilé poškození, popřípadě vás ihned zničit. Jenže v misích, kde tlačí čas, někdy nemáte na výběr, a tak nastane chvíle, kdy je lepší se rozhodnout pro risk všeho. Každopádně mějte na paměti, že zbytečné riskování se nevyplácí a nejste-li dítkem Štěstěny, doplatíte na to.

Co bych akorát Bulldozer Inc. vytknul je stereotypní náplň kol. Ne že bych to nečekal, vlastně mi připadne, že se jedná snad až o nějaký trend všech her poslední doby, nicméně úkoly typu „znič a znič“ opravdu nezabaví na dlouhou dobu. Ze začátku možná budete stejně jako já jásat, každopádně původní nadšení za pár minut opadne a nastane vláda nudy.

Nepomůže celé věci ani grafické zpracování, jež bych ovšem označil za povedené. Prostředí je pestré, přehledné a co hlavně - hezké. Samozřejmě neočekávejte grafické orgie, jedná se pořád o dvojrozměrná počin, nicméně nemám po této stránce nic, co bych vytknul.

Světlé stránky hry
  • Pojetí
  • Nápad
  • Grafika
Temné stránky hry
  • Jednotvárná náplň misí
  • Po čase nuda

Bulldozer Inc. je v součtu nápaditá hra nabízející na dnešní dobu neotřelý „destruktivní“ zážitek. Akorát je škoda oné jednotvárnosti úkolů. Přesto, pokud nemáte zrovna co hrát ve vašem mobilním telefonu, můžete tento počin vyzkoušet.

Grafika: 8/10
Originalita: 7/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Chcete něco neotřelého? Zkuste Bulldozer Inc.. Nicméně buďte předem ujištěni, že vás na dlouhou dobu nezabaví, jedná se spíše o odpočinkovou hru.

Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A