Recenze: Cyber Skunk #6 – zachraňte rukojmí

Máte chuť na kvalitní FPS akční hru? V tom případě vás možná zaujme Cyber Skunk #6 , jehož přednosti tkví zejména v technickém a grafickém zpracování. A cena? Přeci 0,- Kč včetně DPH. Čtěte recenzi a stahujte.
Recenze: Cyber Skunk #6 – zachraňte rukojmí

Platforma: PC
Typ hry: FPS akce
Multiplayer: Ne
Minimální konfigurace: Pentium II 600MHz, 64MB RAM, 8MB grafická karta
Doporučená konfigurace: Pentium III 900MHz, 128MB RAM, 16MB grafická karta
Testovací konfigurace: Athlon XP 1600+, 1.5GHz, 768MB RAM, 128 MB grafická karta
Výrobce: Cyber Skunk Picture
Vydavatel: Freeware
Homepage:
http://www.melog.ch/dropper

Na poli freeware scény je FPS stříleček málo a když už se nějaká objeví, většinou ani nestojí za nainstalování. Příčin je mnoho. Zejména v poslední době nabývá na síle program Game Maker, díky němuž si prakticky každý může udělat cokoliv se mu zlíbí. Cyber Skunk #6 ale naštěstí nejde ve stopách zmíněného Game Maker editoru. Jeho tvůrci se rozhodli vytvořit vlastní výkonný engine, který nepůjde odhodit do zaplňujícího se smetiště polotovarů od ranně „náctiletých“ tvůrců. Otázku ale přesto zůstává, do jaké míry se jim podařilo uspět?

  

Tak, a jdeme si zatrsat. * Aaaa, tak máme dneska to rande, že? * Dědo, jsi tam?

Klasika všech klasik?

Cyber Skunk #6 se řadí mezi klasické FPS řežby, v nichž nejde o nic jiného, než o zabíjení nepřátel. V roli pohledné agentky musíte zachraňovat rukojmí rozmístěné po rozsáhlém levelu. Teroristé ale nespí a pečlivě veškerá místa střeží. Zneškodnit dva zároveň sice není problém, ovšem prvek nazývající se „realita“, popřípadě alespoň jeho náznaky, z nějakého důvodu autoři opomenuli.

Právě realita je možná krutější, než by se dalo unést, nicméně člověk schopen pohybu/akce po pořádné dávce z rotačního kulometu je buďto superman a nebo... prostě superman. Chápu, že ne každá střela zasáhne kýžený cíl, ale... tohle prostě není normální. A představte si, jak může dopadnou boj s pěti nepřáteli najednou? Nechci být pesimista, jenže v některých situacích hráč do stane až nepřiměřeně zabrat.

  

Mně stejně neutečeš... * Mrtvoly i zde mizí jako pivo v hospodě. * Ten náklaďák se jim ale moc nepodařil.

Teroristé se totiž hned tak nedají a nenechají si dobrovolně provrtat hlavu kulkou. Je až s podivem, jak chaoticky uhýbají vašim střelám. Jistě, za normálních okolností bych to označil nálepkou „Umělá inteligence“ a vzdal autorům hold. Cyber Skunk #6 ale něčím jako AI nedisponuje. Nepřátelé jen poletují kolem dokola jako splašené stádo dobytku a střílí na všechny strany. Trefovat se tudíž do nich obyčejnou pistolí je nadlidský výkon.

Ovládání

Šipkami se pohybujete, Enterem skáčete a za pomocí myši postavu navigujete. Co se týče střelby, klasika – levé tlačítko na myši a pravé slouží k otevírání dveří či stisknutí nějakého tlačítka.

Jednou miř, dvakrát střel

Právě zbrojní arsenál vám v mnohých chvílích ulehčí řadu složitých situací. Není nad to chytit do rukou rotačák či Uzinu a zběsile střílet všude kolem. V tomto případě pak horko těžko jakýkoliv terorista uhne jejich kadenci. Je třeba ale myslet i na náboje. Po levelech se jich mnoho neválí a situace, kdy vám v kruté přestřelce dojdou, je jako vystřižená ze špatného hororu.

Přestože jsem hru doposud víceméně strhával, musím uznat, že jsem se bavil. Klasických stříleček není nikdy dost a tato jako by jim z oka vypadla. Cyber Skunk #6 také disponuje výtečným technickým, grafických a zvukovým zpracováním, což jsem nakousnul na začátku recenze. Nejistá sázka ve zhotovení vlastního enginu se nakonec dle mého mínění autorům vyplatila.

  

Věž. Jdeme si zaskákat. * No, tohle by bolelo. Tak to si ten skok ještě raději rozmyslím. * Jojo, raději výtahem.

Božská podoba

Grafice nemám co vytknout. Prostředí je detailní a textury relativně ostré. Také nepřátelé při bližším zkoumání nevypadají špatně. Sice mi občas vadily jejich podivné pohyby, čehož si sami určitě všimnete, nicméně na poměry freeware světa to není žádná tragédie. Čeho jsem se ale bál nejvíce, byla krkolomnost při ovládání a pohybu kamery. Mnohá freewarová „FPSka“ se leckdy nedají ani hrát a děkoval jsem proto jenom Bohu, že to není případ právě recenzovaného titulu.  

Potěšila mne i přítomnost dabingu. Hlavní hrdinka různě komentuje dané situace; například při odemykání dveří nebo jakmile zastřelíte nepřítele, což je opravdu příjemné. Hře to dodává lepší atmosféru, přičemž v podobném duchu se nesou i zvuky s hudbou.

Akorát mi není příliš dobře známo, z jakého důvodu se ve hře nachází pouze jeden level. Jak vyplývá ze slov autorů, Cyber Skunk #6 slouží spíše k presentaci enginu, na němž usilovně a dlouho pracovali. Ale myslím, že by se nic nestalo, kdyby jich do hry vložili více. Tento jedináček sice určitě nesfouknete během pěti nebo deseti minut, ale zároveň se bohužel nedočkáte ani hodinové zážitku. Co naplat. 

Světlé stránky hry
  • Grafika
  • Zábavnost
  • Zbrojní arsenál
  • Hudba, zvuky, dabing
Temné stránky hry
  • AI protivníků
  • Pouze jeden, byť větší, level
  • Někdy až moc obtížné
Cyber Skunk #6 je jednoznačně povedená FPS freewarová střílečka. Má samozřejmě své mouchy a z daného textu to mohlo vyznít vše až příliš záporně. Ovšem co je jisté – u hry se budete tak či tak bavit. Stažení samozřejmě nechám na vás. Byla by však myslím škoda právě recenzovaný titul přehlédnout.

***DOWNLOAD***

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Zvuky: 7/10
Hratelnost: 7/10

Chcete kvalitní FPS střílečku? Zkuste Cyber Skunk #6. Nejedná se sice o bezchybné dílo, ale zabaví vás.

Celkové hodnocení: 8/10

Uvedené hodnocení samozřejmě nelze porovnat s „běžnými“ tituly na pultech obchodů, neboť spadá mezi freeware hry. Berte to proto, prosím, v potaz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |