Recenze: Def Jam Icon – wassup nigga?

Sestavte nadupaný soundtrack, zaplaťte si hvězdy, celé to převeďte do elektronické podoby a dostanete trhák. Nebo ne?
Recenze: Def Jam Icon – wassup nigga?

Platforma: Xbox 360, PS3
Typ hry: bojovka
Multiplayer: ano, 2
Výrobce: EA Chicago (
http://www.ea.com)
Vydavatel: EA Games (
http://www.eagames.ea.com)
Distributor v ČR: EA Czech (
http://www.electronicarts.cz/)
Homepage:
http://www.ea.com/defjamicon/

Máte-li rádi hip-hopovou kulturu a vše okolo ní, jistě vám název Def Jam něco řekne. Jedná se o zámořské hudební vydavatelství, v jehož řadách se nachází takové hvězdy jako Ludacris, Metod Man, nebo Fabolous, které před několika málo lety prodalo práva na slavná jména hernímu gigantu Electronic Arts. Díky tomu jsme se už mohli dočkat dvou víceméně povedených mlátiček, na jejichž úspěch se nyní pokusí navázat i dnes recenzovaný Def Jam Icon. Do začátku dostal výhodu slavného jména a spousty obsahových i technických změn.

Za úspěchem přes mrtvoly

Tou nejvýraznější je bezesporu přechod od klasické bojovky, kde víc záleží na rychlosti vašich prstů než na čemkoliv jiném, k promyšlenějšímu „hudebnímu“ titulu. Už tak nebude stačit jen bezduše mačkat tlačítka … nebo bude, ale požitek ze hry tak pro vás bude minimální. Celý titul totiž stojí na nadupaném soundtracku, který na vás chrlí jednu pecku za druhou a nerozhýbává tak jen váš obývák, ale rovněž herní prostředí, v němž se zrovna nacházíte.

  

Každý z sedmnácti hratelných avatarů disponuje vlastní skladbou, jejíž rytmus otřásá celou obrazovkou a spouští tak několikero „pastí“ v dané úrovni (výbuch benzínové pumpy, driftující řidič atd.). Nemusíme snad ani dodávat, že právě ony pasti se stanou největším žroutem vašeho života, či života vašeho protivníka.

Krvácíš, krvácím .. krvácím ještě víc

Druhou, pravděpodobně nejviditelnější změnou oproti předchozím dílům je výrazné zkvalitnění vizuálního zpracování, které se rozhodně nemá za co stydět. Všech sedmnáct charakterů, které budete mít k dispozici (nepočítaje nejrůznější variace, které si budete moci stvořit v povedeném editoru F.A.C.E., a které vás budou provázet příběhovým módem) je zpracováno do nejmenšího detailu jako je frajerská čapka, či pro mnohé rappery charakteristický zlatý řetěz kolem krku.

  

Korunu tomu všemu pak nasazuje precizně zvládnutý „model poškození“, kdy během jediného pohledu na svého svěřence zjistíte jak na tom je a kolik ran ještě vydrží. Zmíněnému ansámblu více než zdatně sekunduje propracované prostředí, v němž nebudou chybět náhodní fanoušci, tuny reklam a kvantum plně zničitelných překážek (pohovka, skleněná tabule a podobně).

Tvrdé pěsti = zaručený úspěch

Všech zmíněných vylepšení si pak budete moci do sytosti užít ve dvou herních módech (ve třech, počítáte-li i tréninkový). Tím prvním a pro mnohé bezpochyby i tím nejdůležitějším je „Build a Label“, v němž se před vámi, respektive vaším nově stvořeným avatarem rozprostře celý hudební svět a vaším úkolem se nestane nic jednoduššího, než udělat z další bezvýznamné nuly celosvětově uznávaného rappera. Jak už to tak bývá, za každý úspěch se platí a cesta za vysněným cílem tak bude brzy lemována bezvládnými těly vašich protivníků.

 

Světlé stránky hry
  • Zpracování herních charakterů
  • Tanečnice u tyče
Temné stránky hry
  • Celková hratelnost
  • Zdlouhavé načítání
  • Po pár minutách nuda

Krom spousty soubojů absolvujete i povinný kurz managementu, kdy se z vaší virtuální ložnice stane finanční zázemí, v němž se budete rozhodovat do koho investovat, stejně jako co si koupit na sebe. Druhým avizovaným módem pak není nic jiného než takzvaný „rychlý boj“, kdy si vyberete oblíbenou postavu (Sean Paul mě vskutku překvapil) a pokusíte se vašim nepřátelům dokázat čí rým je silnější.

Kulháme k cíli

  

Def Jam ICON není veskrze špatnou hrou, ale rozhodně ani nikterak kvalitní. Nabízí hutnou porci jednoduché zábavy, která mnohé na několik hodin pohltí, když už ne kvůli slavným jménům, tak alespoň kvůli slavným songům. Pevně však věřím, že si cestičku k českým hráčům bude muset složitě proklesťovat. Jen stěží se totiž zbaví nutného stereotypu, který se po chvíli prostě musí dostavit. I přesto všechno předpokládám, že si najde své oddané publikum, které na ni nedá dopustit. My ostatní, kteří do něho patřit nebudeme, se raději vrátíme k tradičnějšímu Dead or Alive, a alespoň se pokocháme pohledem na stroze oděné dívčiny.

Grafika: 6/10
Hudba: 8/10
Zvuky: 5/10
Hratelnost: 4/10

Jestli rádi nosíte trenýrky vytažené až ke krku, kalhoty spuštěné pod zadek a na krku se vám na zlatém řetězu houpe budík po babičce je tato hra jako stvořená pro vás. Vy ostatní raději šáhněte po něčem kvalitnějším.

Celkové hodnocení: 5/10


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |