Recenze: Ecolis: Save The Forest – útok růžových veverek

Jsou originální hry. Jsou šílené hry. Jsou hry, které jsou jak originální, tak šílené. Pomozte létajícím veverkám zachránit les, ve kterém žijí.
Seznam kapitol
  1. V Greenpeace by měli radost
  2. Zelená je kráva

Co je malé, to je milé. Platí to pro spoustu věcí, jmenovitě i pro konzoli NDS, jež vám vklouzne do kapsy ani nevíte jak. Pokud vám však konzole má k něčemu být, musíte si na ni rovněž pořídit i hry. Pro menší děti jsou potom vhodné hry, které jsou roztomilé, přístupné a poučné. Nintendo jich nabízí plné regály a tvůrci Ecolis si evidentně vytyčili cíl, že do naplněných regálů přispějí svojí troškou do mlýna. Zajímavé je, jak úchylná může taková dětská hra být.

 

 ecolissavetheforest_03.jpgecolissavetheforest_08.jpg

Nemám nic proti ekologii, žití v souladu s přírodou a podobným věcem. Dokonce sám zachraňuji svět tím, že třídím odpadky. Ale hru, která by vyloženě propagovala ekologii, jsem ještě neviděl. Tedy, až do chvíle než na mě vycenil své zoubky a drápky Ecolis, jehož podtitul sliboval záchranu lesa. „No co, obrana takového chrámu přírody proti zlým těžařským společnostem nebo přímo černým skládkám by mohla být zábavná,“ řekl jsem si. To jsem ještě netušil, jaký příběh na mě hra vybalí.

 ecolissavetheforest_07.jpg ecolissavetheforest_05.jpg

Ve skutečnosti se jedná o pohádku, která vypráví, kterak se vaše velmi milé alterego, roztomilá potvůrka, v učení u velkého Mistra, stala všemocným ochráncem lesa. Cesta k tomuto titulu vede skrz porážku zlého impéria mechů.

Nejjednodušší cestou, jak dosáhnout úspěchu, je použití síly

Aby nedošlo k mýlce – nejde o takové to zelené, co v lese normálně roste, ale o roboty, kteří se snaží vaše krásné zelené místečko proměnit v hnusný a znečištěný kus země. Vy, jako lesní bytost, se samozřejmě impériu postavíte a s pomocí tří druhů lesních potvůrek jej i porazíte.

Veverky!

Prvním z nich jsou příšerky nazývané Ecolis – jedná se o růžové veverky, které jako jediné umí z hozeného oříšku vypěstovat strom. Takový růst stromu vypadá vážně zajímavě. Růžové veverky kolem stromečku, jež vůbec nemusí být ořešák, tancují a tím podporují jeho vývoj. Nejsem expert na biologii ani na pohádky, ale zdá se mi to poněkud úchylné. Ecolis jsou ovšem asi nejdůležitější jednotky, kterými budete disponovat. Pěstováním stromečků totiž do vašich řad získáváte další živočichy.

 ecolissavetheforest_art1.jpg

Zasadíte-li stromek na borůvkách, přidá se k vám Ecolis, pokud ve vysoké trávě, získáte Ecomona. Ten se od Ecolis liší tím, že je modrý a umí létat, případně i přenášet věci či ostatní potvůrky. No a konečně pokud zasadíte ořech na vodě, získáte Ecoby, místní variaci na bobra.

Tip číslo jedna: Snažte se zasévat stromy. Zvýšíte tím ukazatel zeleně.

Ten umí stavět mosty a schody na vyvýšená prostranství. Podle popisu vlastností se nejspíše těšíte na různé taktické nuance, jež hra nabízí. V tom případě to zkuste někde jinde – nejjednodušší cestou, jak dosáhnout úspěchu, je použití hrubé síly.

 ecolissavetheforest_06.jpg ecolissavetheforest_04.jpg

Prakticky stačí sebrat skupinu dvaceti Ecolis, kliknout na vaše alterego, aby ho potvůrky následovaly, a pak se jen dívat na masivní destrukci. Nic jiného totiž dělat nemusíte. Takovýto počet už totiž převálcuje téměř vše, a pokud se vám nechce přicházet na to, jak zabít některého z bossů, můžete rovněž vsadit na kvantitu a počítat s minimálními, resp. žádnými ztrátami.

Pokud selžou všichni sluhové, můžete se do boje zapojit i vy

Příšerka, která zemře, totiž není mrtvá navždy, naopak jde ihned vyvolat z tzv. Mana House, kde hru začínáte. K dispozici tak máte prakticky nekonečnou hordu, jediným omezením je vaše mana, jež se ovšem také neustále doplňuje.

Generál Tik-Tak

Technika „nás mnogo!“ je ještě lépe použitelná v případě létajících veverek. Ty totiž nezajímají žádné designérské překážky a prostě je přeletí. Možná proto se dají rozkazy vydávat jen v bezprostřední blízkosti a hlavně v dohledu hlavního hrdiny. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíše by všechny mise skončily do dvou minut. Takto přeci jen musíte občas nějaký ten most či schody postavit, nebo donést skákací plošinku. Bohužel jde ale i tak o věci, jež zrovna trn nudy z paty nevytrhnou.

Trošku lepší myšlenkou již bylo zakomponování RPG prvků do hry. Nejenže můžete jednotlivé živočichy vylepšovat pomocí magických krystalů tak, aby získali speciální schopnosti (rychlejší růst stromů atp.,) rovněž se občas stane, že si s vámi nějaký ten roztomilý pišišvor bude chtít hrát. A co byste pro něj neudělali. Problémem spočívá v jedné jediné věci – nechutnému moralizovaní při tomto hraní. Ve chvíli, kdy jdete na ryby, je nejlepší si jen sednout a pozorovat je, případně si místo běžeckého závodu sázet semínka.

Tip číslo dva: V případě, že nevíte, jak dále postupovat, vyzkoušejte létající jednotky – ty už si samy najdou cestu

Pokud selžou všichni sluhové, můžete se do boje pustit i vy sami. Je nutné podotknout, že jste několikanásobně slabší než oni. Do nepřátel totiž můžete šťouchat jen omezeným výběrem kouzel, na něž spotřebováváte manu, která se poměrně rychle vyplýtvá. Vyplatí se tak postávat spíše v dáli a občas zničit bleskem jen nějakého toho osamělého a smutného robota. Vyplatí se to i z jiného důvodu – jestliže by vás trápilo svědomí v domnění, že jste zničili jeho mechanickou duši, můžete si být jistí, že jste pouze ukončili jeho osamění a on je v křemíkovém nebi s kalkulačkami.

 

 

ecolissavetheforest_01.jpgecolissavetheforest_02.jpg

Dostupné pro: 3DS
Žánr: Strategie | realtime strategie
Výrobce: Light Weight Co. | Webové stránky hry
  • Roztomilost
  • Námět
  • Myšlenka
  • Hudba
  • Stereotyp
  • Jednoduchost
  • Kolísání framerate

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A