Recenze: Ecolis: Save The Forest – útok růžových veverek

Jsou originální hry. Jsou šílené hry. Jsou hry, které jsou jak originální, tak šílené. Pomozte létajícím veverkám zachránit les, ve kterém žijí.
Recenze: Ecolis: Save The Forest – útok růžových veverek
Seznam kapitol
  1. V Greenpeace by měli radost
  2. Zelená je kráva

Ecolis je rovněž velice originální svým systémem učení kouzel. Vaše schopnosti záleží na stavu lesa, resp. hodnotě ukazatele zeleně. Zvyšujete jej vysazováním stromků v průběhu misí. Po dosažení určitého procenta se vždy odemkne nějaké to kouzlo, ale osobně mi přijde jako prakticky použitelné pouze to první – blesk. Zbytek se již moc soustřeďuje na úpravu terénu, kterou využít sice lze, ale pro úspěšné dokončení hry to rozhodně nutné není a skoro bych řekl, že v některých misích je využití těchto kouzel spíše kontraproduktivní.

ecolissavetheforest_09.jpgecolissavetheforest_10.jpg

Leveldesign je pak veskrze primitivní – vždycky je cílem něco někde zničit, popřípadě vyhladit všechny mechanické pohůnky na mapě. Podstatné je ovšem to, že mapy jsou navrženy vcelku zábavně a k nalezení je i několik velice nadprůměrných kousků.

V některých misích je využití kouzel spíše kontraproduktivní

Zamrzí jen nízký počet misí. Hra jich obsahuje asi 40 s tím, že každou dohrajete za cca 10 minut, což jak jistě uznáte, není mnoho. Jako malá záplata může sloužit přiložený editor,ecolissavetheforest_art2.jpg v němž můžete tvořit vlastní mapy použitelné v multiplayeru.

Tip číslo tři: Pokud stojíte před těžkým soubojem, projděte mapu a sesbírejte své jednotky. Divili byste se, kolik potvůrek se dokáže zatoulat.

Po technické stránce se Ecolis vyvedlo tak napůl. Hudba i zvuky jsou výborné a zejména ústřední motiv písničky vám bude v uších hrát ještě hodně dlouho. Grafika hry již tak skvělá není. Pastelové barvy jsou sice dostatečně šílené, nicméně veškerou roztomilost přebíjí fatální nedostatky v optimalizaci. Při přítomnosti většího množství jednotek na obrazovce prudce padá počet FPS a hra se v takové chvíli nedá ani příliš ovládat. Ne, že by bylo ovládání jindy intuitivní.

Zabij bobra, zachráníš strom

Když nad hrou přemýšlím, nedokážu se zbavit dojmu, že nevím, co si o ní mám myslet. Je šílená a originální, to ano. S námětem a jeho zpracováním občas nesouhlasím – přeci jen, kdyby lidé nepoužívali dřevo či nestavěli přehrady, žilo by se o něco hůř – ale ani to mi nebrání se jakž takž bavit.

Ne, že by bylo ovládání intuitivní

Hrát ji není utrpení ale ani kratochvíle, kterou bych s oblibou vyhledával. Dobrovolně, pokud bych neměl za úkol napsat na Ecolis recenzi, bych ji asi nehrál. Ne proto, že by byla špatná, ale proto, že je spousta lepších her.

ecolissavetheforest_11.jpgecolissavetheforest_12.jpg

Proto si myslím, že doporučení dvou a půl bobra z pěti je dostatečným hodnocením pro tento zajímavý pokus. Vyzkoušením rozhodně chybu neuděláte, ale ani se nejedná o nějakou výhru. Nápad je ovšem velice zajímavý a myslím si, že se z něj dá vytěžit ještě spousta.

Tip číslo čtyři: Udržujte své příšerky na co nejvyšším levelu – vyplatí se to!

Doufám, že vznikne druhý díl s propracovanějšími herními mechanismy a méně moralizujícím motivem. Pokud se tak stane, může se totiž jednat o velmi dobrou hru.

Dostupné pro: 3DS
Žánr: Strategie | realtime strategie
Výrobce: Light Weight Co. | Webové stránky hry
  • Roztomilost
  • Námět
  • Myšlenka
  • Hudba
  • Stereotyp
  • Jednoduchost
  • Kolísání framerate

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |