Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Schyluje se na horší časy, lidé začínají být pověrčiví a nikomu nevěří. Aby také ne, když se obávaný černokněžník Claye dostal ze svého podzemního vězení. Nebýt nedávného zemětřesení, trčel by tam dodnes a okolní království by jen a jen vzkvétalo.
Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Žánr: Tahová RPG
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Fantasy Battle není po stránce příběhové žádným překvapením, titul vsází na stokrát omílané zauzlení s hordami zla odhodlanými zničit vše, co jim přijde pod ruku. Zkrátka a jednoduše, opět se zhostíte neohrozitelného hrdiny, Zekeho, jenž vezme na svá bedra záchranu království a postaví se obávanému černokněžníkovy, v tomto případě Clayovi. Nejste samozřejmě žádný budižkničema, už dlouhá léta oddaně sloužíte králi a nyní vás postavil před jeden z nejtěžších úkolů vůbec.

RPG?

Titul Fantasy Battle by se bez ostychu mohl zařadit do škatulky RPG počinů, avšak v tomto případě se nezhostíte pouze jednoho hrdiny, nýbrž hned několika. Jako celá skupina musíte pojít celkem devíti zdlouhavými úrovněmi a postavit se nespočtu různorodých nepřátel pocházejících z temné strany. Že jsou veškerá stvoření vzájemně opravdu odlišná, o tom není pochyb, jenže co určitě zamrzí, je sdílení kouzel. Ano, jak dobro, tak i zlo disponuje takřka stejnou magií, čímž laťka různorodosti daného titulu klesá.

     
Koho mi dneska zase zabijí...

Potěší alespoň ona pestrost jednotek, mezi nimiž nechybí kouzelníci, lukostřelci či fantastická stvoření v podobě draků a podobně. Každý člen vaší družiny přitom sehrává jistou roli, nelze jej použít ve všech případech, vyplatí se tudíž do jisté míry taktizovat. Zatímco lukostřelce uplatníte na boje do dálky, kouzelníky spíše využijete k zabíjení větších počtů nepřátel pomocí různorodých kouzel. Snad nikdo ale nepohrdne drakem, jenž se dá považovat za třešničku na již tak chutném dortu.

     
Zelená je tráva...

Fantasy Battle nabízí hutnou porci zábavy, kterou ale ocení spíše jen zatvrzelí příznivci RPG žánru. Zběsilé rubání se totiž nekoná, systém bojů je řešen tahy a leckdy je k uzoufání čekat, než proběhne jedno celé kolo. Navigování jednotek  je poněkud nešikovné a než se nadějete, začnou vás bolet prsty. Ohled samozřejmě musíte brát na vzdálenost, kterou může každý na jedno kolo ujít a poté je dobré myslet na útok. Dokáže stále vybraná jednotka zaútočit, i když už ušla pár kroků? Nezdá se to, ale ve hře budete muset přemýšlet takřka nad každým krokem, což v případě mobilní hry nemusí být tolik zábavné. A vlastně ani není.
 
V každém případě jednoduchost

Z okolních obrázků vám jistě neunikl fakt, že ani grafika nevsází na kdovíjak propracovaná prostředí a náramně vymodelované postavičky. Různorodost levelů je ale přesto překvapující a pokud projdete opravdu všemi, budete mile překvapeni. Trnem v oku mi nicméně byla celková „mrtvost“ hry, promítající se ve většině případů do absence animací hrdinů a dalších monster. Rovněž zrovna uchu nelahodí dvě znělky hrající do pozadí, které se sice snaží přebít absenci ostatních zvuků, ovšem bez nějakého úspěchu.

Světlé stránky hry
  • Délka hry
  • Level design a rozmanitost jednotlivých úrovní
  • Není to tupá řežba
Temné stránky hry
  • Neocení každý
  • Zdlouhavý průběh hry
  • Technické zpracování včele se zvuky a hudbou

Fantasy Battle zkrátka mohla být lepší, a to v mnoha ohledech. Běžní hráči se asi dříve unudí, než dojdou do třetího levelu, ovšem trpělivější milovníci RPG žánru nemusí podobným fantasy dobrodružstvím pohrdnout. Připravte se ale na zdlouhavé akce a poněkud horší audiovizuální zpracování.

Grafika: 6/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 6/10
Hratelnost: 7/10

Což o to, že Fantasy Battle disponuje kromě svého jinak profláknutého názvu i horší technickou stránkou a velkou obtížností. Na hodnocení se to sice projevilo, nicméně přesto si troufám tvrdit, že si mnozí hráči tuto hru oblíbí.

Celkové hodnocení: 6/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A