Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Schyluje se na horší časy, lidé začínají být pověrčiví a nikomu nevěří. Aby také ne, když se obávaný černokněžník Claye dostal ze svého podzemního vězení. Nebýt nedávného zemětřesení, trčel by tam dodnes a okolní království by jen a jen vzkvétalo.
Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Žánr: Tahová RPG
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Fantasy Battle není po stránce příběhové žádným překvapením, titul vsází na stokrát omílané zauzlení s hordami zla odhodlanými zničit vše, co jim přijde pod ruku. Zkrátka a jednoduše, opět se zhostíte neohrozitelného hrdiny, Zekeho, jenž vezme na svá bedra záchranu království a postaví se obávanému černokněžníkovy, v tomto případě Clayovi. Nejste samozřejmě žádný budižkničema, už dlouhá léta oddaně sloužíte králi a nyní vás postavil před jeden z nejtěžších úkolů vůbec.

RPG?

Titul Fantasy Battle by se bez ostychu mohl zařadit do škatulky RPG počinů, avšak v tomto případě se nezhostíte pouze jednoho hrdiny, nýbrž hned několika. Jako celá skupina musíte pojít celkem devíti zdlouhavými úrovněmi a postavit se nespočtu různorodých nepřátel pocházejících z temné strany. Že jsou veškerá stvoření vzájemně opravdu odlišná, o tom není pochyb, jenže co určitě zamrzí, je sdílení kouzel. Ano, jak dobro, tak i zlo disponuje takřka stejnou magií, čímž laťka různorodosti daného titulu klesá.

     
Koho mi dneska zase zabijí...

Potěší alespoň ona pestrost jednotek, mezi nimiž nechybí kouzelníci, lukostřelci či fantastická stvoření v podobě draků a podobně. Každý člen vaší družiny přitom sehrává jistou roli, nelze jej použít ve všech případech, vyplatí se tudíž do jisté míry taktizovat. Zatímco lukostřelce uplatníte na boje do dálky, kouzelníky spíše využijete k zabíjení větších počtů nepřátel pomocí různorodých kouzel. Snad nikdo ale nepohrdne drakem, jenž se dá považovat za třešničku na již tak chutném dortu.

     
Zelená je tráva...

Fantasy Battle nabízí hutnou porci zábavy, kterou ale ocení spíše jen zatvrzelí příznivci RPG žánru. Zběsilé rubání se totiž nekoná, systém bojů je řešen tahy a leckdy je k uzoufání čekat, než proběhne jedno celé kolo. Navigování jednotek  je poněkud nešikovné a než se nadějete, začnou vás bolet prsty. Ohled samozřejmě musíte brát na vzdálenost, kterou může každý na jedno kolo ujít a poté je dobré myslet na útok. Dokáže stále vybraná jednotka zaútočit, i když už ušla pár kroků? Nezdá se to, ale ve hře budete muset přemýšlet takřka nad každým krokem, což v případě mobilní hry nemusí být tolik zábavné. A vlastně ani není.
 
V každém případě jednoduchost

Z okolních obrázků vám jistě neunikl fakt, že ani grafika nevsází na kdovíjak propracovaná prostředí a náramně vymodelované postavičky. Různorodost levelů je ale přesto překvapující a pokud projdete opravdu všemi, budete mile překvapeni. Trnem v oku mi nicméně byla celková „mrtvost“ hry, promítající se ve většině případů do absence animací hrdinů a dalších monster. Rovněž zrovna uchu nelahodí dvě znělky hrající do pozadí, které se sice snaží přebít absenci ostatních zvuků, ovšem bez nějakého úspěchu.

Světlé stránky hry
  • Délka hry
  • Level design a rozmanitost jednotlivých úrovní
  • Není to tupá řežba
Temné stránky hry
  • Neocení každý
  • Zdlouhavý průběh hry
  • Technické zpracování včele se zvuky a hudbou

Fantasy Battle zkrátka mohla být lepší, a to v mnoha ohledech. Běžní hráči se asi dříve unudí, než dojdou do třetího levelu, ovšem trpělivější milovníci RPG žánru nemusí podobným fantasy dobrodružstvím pohrdnout. Připravte se ale na zdlouhavé akce a poněkud horší audiovizuální zpracování.

Grafika: 6/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 6/10
Hratelnost: 7/10

Což o to, že Fantasy Battle disponuje kromě svého jinak profláknutého názvu i horší technickou stránkou a velkou obtížností. Na hodnocení se to sice projevilo, nicméně přesto si troufám tvrdit, že si mnozí hráči tuto hru oblíbí.

Celkové hodnocení: 6/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A