Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Schyluje se na horší časy, lidé začínají být pověrčiví a nikomu nevěří. Aby také ne, když se obávaný černokněžník Claye dostal ze svého podzemního vězení. Nebýt nedávného zemětřesení, trčel by tam dodnes a okolní království by jen a jen vzkvétalo.
Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Žánr: Tahová RPG
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Fantasy Battle není po stránce příběhové žádným překvapením, titul vsází na stokrát omílané zauzlení s hordami zla odhodlanými zničit vše, co jim přijde pod ruku. Zkrátka a jednoduše, opět se zhostíte neohrozitelného hrdiny, Zekeho, jenž vezme na svá bedra záchranu království a postaví se obávanému černokněžníkovy, v tomto případě Clayovi. Nejste samozřejmě žádný budižkničema, už dlouhá léta oddaně sloužíte králi a nyní vás postavil před jeden z nejtěžších úkolů vůbec.

RPG?

Titul Fantasy Battle by se bez ostychu mohl zařadit do škatulky RPG počinů, avšak v tomto případě se nezhostíte pouze jednoho hrdiny, nýbrž hned několika. Jako celá skupina musíte pojít celkem devíti zdlouhavými úrovněmi a postavit se nespočtu různorodých nepřátel pocházejících z temné strany. Že jsou veškerá stvoření vzájemně opravdu odlišná, o tom není pochyb, jenže co určitě zamrzí, je sdílení kouzel. Ano, jak dobro, tak i zlo disponuje takřka stejnou magií, čímž laťka různorodosti daného titulu klesá.

     
Koho mi dneska zase zabijí...

Potěší alespoň ona pestrost jednotek, mezi nimiž nechybí kouzelníci, lukostřelci či fantastická stvoření v podobě draků a podobně. Každý člen vaší družiny přitom sehrává jistou roli, nelze jej použít ve všech případech, vyplatí se tudíž do jisté míry taktizovat. Zatímco lukostřelce uplatníte na boje do dálky, kouzelníky spíše využijete k zabíjení větších počtů nepřátel pomocí různorodých kouzel. Snad nikdo ale nepohrdne drakem, jenž se dá považovat za třešničku na již tak chutném dortu.

     
Zelená je tráva...

Fantasy Battle nabízí hutnou porci zábavy, kterou ale ocení spíše jen zatvrzelí příznivci RPG žánru. Zběsilé rubání se totiž nekoná, systém bojů je řešen tahy a leckdy je k uzoufání čekat, než proběhne jedno celé kolo. Navigování jednotek  je poněkud nešikovné a než se nadějete, začnou vás bolet prsty. Ohled samozřejmě musíte brát na vzdálenost, kterou může každý na jedno kolo ujít a poté je dobré myslet na útok. Dokáže stále vybraná jednotka zaútočit, i když už ušla pár kroků? Nezdá se to, ale ve hře budete muset přemýšlet takřka nad každým krokem, což v případě mobilní hry nemusí být tolik zábavné. A vlastně ani není.
 
V každém případě jednoduchost

Z okolních obrázků vám jistě neunikl fakt, že ani grafika nevsází na kdovíjak propracovaná prostředí a náramně vymodelované postavičky. Různorodost levelů je ale přesto překvapující a pokud projdete opravdu všemi, budete mile překvapeni. Trnem v oku mi nicméně byla celková „mrtvost“ hry, promítající se ve většině případů do absence animací hrdinů a dalších monster. Rovněž zrovna uchu nelahodí dvě znělky hrající do pozadí, které se sice snaží přebít absenci ostatních zvuků, ovšem bez nějakého úspěchu.

Světlé stránky hry
  • Délka hry
  • Level design a rozmanitost jednotlivých úrovní
  • Není to tupá řežba
Temné stránky hry
  • Neocení každý
  • Zdlouhavý průběh hry
  • Technické zpracování včele se zvuky a hudbou

Fantasy Battle zkrátka mohla být lepší, a to v mnoha ohledech. Běžní hráči se asi dříve unudí, než dojdou do třetího levelu, ovšem trpělivější milovníci RPG žánru nemusí podobným fantasy dobrodružstvím pohrdnout. Připravte se ale na zdlouhavé akce a poněkud horší audiovizuální zpracování.

Grafika: 6/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 6/10
Hratelnost: 7/10

Což o to, že Fantasy Battle disponuje kromě svého jinak profláknutého názvu i horší technickou stránkou a velkou obtížností. Na hodnocení se to sice projevilo, nicméně přesto si troufám tvrdit, že si mnozí hráči tuto hru oblíbí.

Celkové hodnocení: 6/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A