Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Schyluje se na horší časy, lidé začínají být pověrčiví a nikomu nevěří. Aby také ne, když se obávaný černokněžník Claye dostal ze svého podzemního vězení. Nebýt nedávného zemětřesení, trčel by tam dodnes a okolní království by jen a jen vzkvétalo.
Recenze: Fantasy Battle – temnota na vzestupu

Žánr: Tahová RPG
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Fantasy Battle není po stránce příběhové žádným překvapením, titul vsází na stokrát omílané zauzlení s hordami zla odhodlanými zničit vše, co jim přijde pod ruku. Zkrátka a jednoduše, opět se zhostíte neohrozitelného hrdiny, Zekeho, jenž vezme na svá bedra záchranu království a postaví se obávanému černokněžníkovy, v tomto případě Clayovi. Nejste samozřejmě žádný budižkničema, už dlouhá léta oddaně sloužíte králi a nyní vás postavil před jeden z nejtěžších úkolů vůbec.

RPG?

Titul Fantasy Battle by se bez ostychu mohl zařadit do škatulky RPG počinů, avšak v tomto případě se nezhostíte pouze jednoho hrdiny, nýbrž hned několika. Jako celá skupina musíte pojít celkem devíti zdlouhavými úrovněmi a postavit se nespočtu různorodých nepřátel pocházejících z temné strany. Že jsou veškerá stvoření vzájemně opravdu odlišná, o tom není pochyb, jenže co určitě zamrzí, je sdílení kouzel. Ano, jak dobro, tak i zlo disponuje takřka stejnou magií, čímž laťka různorodosti daného titulu klesá.

     
Koho mi dneska zase zabijí...

Potěší alespoň ona pestrost jednotek, mezi nimiž nechybí kouzelníci, lukostřelci či fantastická stvoření v podobě draků a podobně. Každý člen vaší družiny přitom sehrává jistou roli, nelze jej použít ve všech případech, vyplatí se tudíž do jisté míry taktizovat. Zatímco lukostřelce uplatníte na boje do dálky, kouzelníky spíše využijete k zabíjení větších počtů nepřátel pomocí různorodých kouzel. Snad nikdo ale nepohrdne drakem, jenž se dá považovat za třešničku na již tak chutném dortu.

     
Zelená je tráva...

Fantasy Battle nabízí hutnou porci zábavy, kterou ale ocení spíše jen zatvrzelí příznivci RPG žánru. Zběsilé rubání se totiž nekoná, systém bojů je řešen tahy a leckdy je k uzoufání čekat, než proběhne jedno celé kolo. Navigování jednotek  je poněkud nešikovné a než se nadějete, začnou vás bolet prsty. Ohled samozřejmě musíte brát na vzdálenost, kterou může každý na jedno kolo ujít a poté je dobré myslet na útok. Dokáže stále vybraná jednotka zaútočit, i když už ušla pár kroků? Nezdá se to, ale ve hře budete muset přemýšlet takřka nad každým krokem, což v případě mobilní hry nemusí být tolik zábavné. A vlastně ani není.
 
V každém případě jednoduchost

Z okolních obrázků vám jistě neunikl fakt, že ani grafika nevsází na kdovíjak propracovaná prostředí a náramně vymodelované postavičky. Různorodost levelů je ale přesto překvapující a pokud projdete opravdu všemi, budete mile překvapeni. Trnem v oku mi nicméně byla celková „mrtvost“ hry, promítající se ve většině případů do absence animací hrdinů a dalších monster. Rovněž zrovna uchu nelahodí dvě znělky hrající do pozadí, které se sice snaží přebít absenci ostatních zvuků, ovšem bez nějakého úspěchu.

Světlé stránky hry
  • Délka hry
  • Level design a rozmanitost jednotlivých úrovní
  • Není to tupá řežba
Temné stránky hry
  • Neocení každý
  • Zdlouhavý průběh hry
  • Technické zpracování včele se zvuky a hudbou

Fantasy Battle zkrátka mohla být lepší, a to v mnoha ohledech. Běžní hráči se asi dříve unudí, než dojdou do třetího levelu, ovšem trpělivější milovníci RPG žánru nemusí podobným fantasy dobrodružstvím pohrdnout. Připravte se ale na zdlouhavé akce a poněkud horší audiovizuální zpracování.

Grafika: 6/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 6/10
Hratelnost: 7/10

Což o to, že Fantasy Battle disponuje kromě svého jinak profláknutého názvu i horší technickou stránkou a velkou obtížností. Na hodnocení se to sice projevilo, nicméně přesto si troufám tvrdit, že si mnozí hráči tuto hru oblíbí.

Celkové hodnocení: 6/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A