Recenze: Foofa Jumpa – skákejte jako o život

Zima řádí za okny, léto je ještě daleko, a tak jistě přijde vhod menší povyražení do krajů prosluněných, v nichž si odpočinete a možná i trochu zasportujete. Foofa Jumpa totiž nabízí netradiční disciplínu, ve které budete v roli chlupáčů skákat po hlavě do velkých dálek.
Recenze: Foofa Jumpa – skákejte jako o život

Žánr: Arkády
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Nejsou složité, nejsou velké, nemají stovky funkcí a ani nemusí mít kdovíjak skvělou grafiku. Přitom zabaví na nesmírně dlouhou dobu, oplývají chytlavou hratelností a pakliže v nich nedosáhnete kýženého cíle, nepůjdete dříve spát. O čem že je řeč? O jednoduchých, sportovně ražených hrách, v nichž jde pouze o překonání vlastního rekordu – a to v hodech nebo skocích či jiných disciplínách. Foofa Jumpa samozřejmě spadá do tohoto žánru, ve snaze nabídnout solidní porci zábavy. Jak moc se mu ale daří přikovat hráče k displeji mobilu?

Důležité je skočit. O zbytek se postará gravitace... bohužel.

Zmocníte se jedné z několika malých různobarevných chlupatých potvůrek. Předem ještě podotýkám, že se nejedná o krvechtivé „převlečené“ zrůdy z hororu Criters, nýbrž o nevinná a střelená stvoření. Přitom jejich jedinou zálibou je skákání do závratných výšin, po hlavě, bez jakýchkoliv starostí. A samozřejmě i zde platí, že kdo doskočí dále, je bez debat lepší a třeba i vítězem.

  

Vaším úkolem tedy je poslat jednoho z chlupáčů po velké rampě, ze které se musíte odrazit co nejvíce a nejdříve. Pokud se vám podaří vystihnout pravou chvíli, fófa odletí do velké dálky a rozplácne se s úsměvem na tváři...  s klidným svědomím, že si hubu nerozbil jen tak pro nic za nic. Ovšem pokud hned ze začátku zaváháte a zrovna nezaválíte, nedostanete jej ani možnost navigovat za letu.

Ano – nejde jen o skákání, ale i o jejich navigaci. Po stranách cárů letících chlupů se totiž budou objevovat značky s číslicemi na klávesnici mobilu. A pokud dané číslice zmáčknete co nejrychleji, postava se za letu bude vyrovnávat a dopadne díky tomu dále. Není to příliš jednoduché, ač to tak vypadá a dosáhnutí velkého skóre vyžaduje hodně cviku. Ovládání je však vyřešeno skvěle, vlastně i nejlepším způsobem, jaký se mohl naskytnout, takže z něj nemusíte mít obavy.

   

V jednoduchosti je síla... gravitace

Foofa Jumpa je opravdu jednoduchá hříčka, ovšem to jí pranic neubírá na zábavnosti a kráse. K dispozici je několik různobarevných kreatur a ramp, což zaručuje herní zážitek na dlouhou dobu. V jednoduchosti tkví síla a právě recenzovaný titul ji každopádně využil na maximum (teď nevím, jestli bohužel, nebo bohudík).

Ani o grafické stránce bych nemohl říci nic špatného – vše je vyvedeno v jednoduchém kresleném, nicméně rozhodně osobitém podání, v kontrastu s pestrými barvami. Celou atmosféru posléze dotváří zvuky společně s hudebním doprovodem, nesoucím se ve stejném a nutno dodat, že střeleném duchu, jako ostatní aspekty.

  

Hře bych akorát mohl vytknout opravdu velkou návykovost – kdo má s sebou pořád tahat mobil na místa, kam by si je normální smrtelník nevzal? Kdo má stále překonávat vlastní rekordy, dnem i nocí, od rána a do večera?

Světlé stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafika
  • Také hratelnost
  • Zvuky i hudba
  • A v neposlední řadě hratelnost
Temné stránky hry
  • Minimum inovací
  • Návykovost

No ale co se dá dělat, vše má svá pro i proti. Tak jako tak je Foofa Jumpa až překvapivě podařená hra. Možná až moc. Jistěže nenabízí nic nového a jde po stopách podobných „překonávacích“ předchůdců, nicméně porce zábavy, kterou nabízí, je více než chvályhodná. No a já jdu konečně spát.

Grafika: 7/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Foofa Jumpa je zkrátka a jednoduše návyková záležitost. Pozor na to.

Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A