Recenze: Hammer Combat – ve víru soubojů

Jedna aréna, dva soupeři – na život a na smrt. Vítejte ve světě plném temných stvoření, v němž jde pouze o jediné. O vítězství. Vyhraje však soupeř nebo vy? To se teprve uvidí se. V Hammer Combat můžete své bojové umění ukázat.
Recenze: Hammer Combat – ve víru soubojů

Platforma: Pocket PC
Žánr: Akce
Multiplayer: Ne
Minimální konfigurace: CPU 200 MHz, 32 MB RAM, Windows Mobile 2003
Výrobce: PodVlivem software
Homepage:
http://podvlivem.net/

Bojové hry á la Mortal Combat nejsou mrtvé. A jak to vypadá, ještě dlouho nebudou. Mají sice svoji dobu slávy dávno za sebou, nicméně tvůrcům to přesto nebere chuť do tvorby nových titulů, postavených na stejných základech beat’em up žánru. Před pár dny nám přitom došla na redakční mail zpráva od autorů právě recenzovaného dílka Hammer Combat. Rozhodli se zabruslit do vod Pocket PC, aby zkusili své štěstí. Vyplatilo se ale?

Povím vám, že nevím sám

Čtyři postavy – každá vypadá jinak, přitom jsou si tak podobné. Rozhodnutí, za jakou z nich se rozhodnete hrát, samozřejmě záleží pouze na vás. Nemusíte se bát kdovíjakých omezení při jejich vybírání, kde by bylo zapotřebí dohrát půlku hry či dosáhnout jakéhokoliv jiného závratného výsledku. Nic takového, hned ze začátku máte takřka volnou ruku. Ovšem původní nadšení nakonec během pár minut vyprchalo, neboť rozlišnosti mezi jednotlivými bojovníky jsou víceméně mizivé.

  
Přímý zásah! * Krví se ve hře moc nešetří. Ale kde ji všichni berou? * Trpaslíci jsou malí, ale šikovní :-)

Každá z nabízených variant má vlastní eso v rukávě a vzájemně se od sebe mimo jiné liší dvěma aspekty. Kýžená variabilita a pestrý zážitek z bojů se však bohužel nedostavil. Hammer Combat je totiž pojat povrchně, nezasahuje natolik do hlubin oněch rozmanitostí postav, byť se tváří jako opravdu propracovaná hra. Nenabízí ani nic moc nového. Vlastně jen slepě kopíruje své vzory a snaží se nabídnout minimálně stejnou dávku zábavnosti. Jenže skutek jaksi utek.

Bojovníci ovládají sotva dvě tři komba, včetně toho speciálního – do této skupiny patří například ohnivá koule od temného rytíře nebo blesk kouzelníka vyvolaný z čistého nebe. Jenže hratelnost to nijak výrazně nezpestřuje. Byl bych raději, kdyby každá z postav ovládala více bojových kousků, díky čemuž by se nemusela dostavit při likvidování protivníka stereotypnost.

  
Hlavička, červená... * Jde z něj hrůza * Do křoví a dokopat

Stereotypnosti jsem se totiž bohužel po dvaceti minutách nevyhnul a mrška jedna mne doteď nepustila. Nezachránila mne od nudy ani možnost vybrat si mezi volnou hrou, kdy se jde rovnou bez většího přemýšlení do boje, a jednotlivými misemi. V nich se postupně odemykají nové arény a postupujete pomaloučku polehoučku ke konci, kde podle bájí a mýtů čeká samotný vůdce všech – hlavní boss. Dostat se tam ale není lehké a protivníci se brání zuby nehty. Na lehkou zátěž sice nejsou příliš zdatní, ovšem minimálně střední jejich zdánlivou neaktivitu dohání. A to na celé čáře. Hammer Combat je každopádně vyvážený a laťka obtížnosti postupem času nekolísá. Vlastně ani nemá jak.
 
Mějte otevřené oči

Poměrně dobře dopadl Hammer Combat po vizuální stránce, byť by určitě zasloužila doladit. Nicméně prostředí je pestré, animace postav jsou obstojné a celkový dojem je tudíž příjemný. Také menu je zpracováno stylovým způsobem a přestože je mírně nepřehledné, jednoduše v něm vše potřebné navolíte.

  
Tohle není Matrix, ani pohádka o rozverném zajíčkovi * Prostředí jsou opravdu pestrá * A pak riskovat plastickou operaci.

Hůře ale dopadla hudební stránka, kterou považuji za nepovedený vtípek. Vlastně i zvuky nejsou kdovíjak příjemné, každopádně titulní skladba v menu, jež na hráče vybafne, se opravdu nepovedla. Ono někdy méně znamená více a kdyby tedy žádná podobná znělka nebyla, by to bylo lepší.

Na co se těšíme
  • Čtyři postavy na výběr 
  • Rozlišné bojové arény
  • Grafická stránka
Čeho se bojíme
  • Hrozný hudební doprovod
  • Zvuky
  • Po krátké době omrzí
  • Žádný závan inovací

Inu, co dodat? Hammer Combat vlastně celkově vzato nenabízí nic nového. A to je ta největší škoda. Alespoň mírný závan inovací by přišel vhod. Takhle ho však nehodnotím lépe, jako slabý nadprůměr.


Grafika: 7/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 6/10

Nenadchne, ale ani neurazí. Hammer Combat zkrátka není nic převratného, ovšem pokud vlastníte Pocket PC a chcete si zkusit klasickou bojovku, můžete po téhle směle šáhnout.

  
Celkové hodnocení: 6.8/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |