Recenze herní klávesnice Cooler Master CK721. Stylovka na malý stůl

Chcete stylovou herní klávesnici, která vám ušetří místo na stole? Cooler Master vyrukoval s bezdrátovou novinkou.

Co baví

 • Povedený design
 • Precizní spínače
 • Trojité připojení
 • Multimediální kolečko

Co vadí

 • Horší kvalita opěrky
 • ABS klávesy
 • Slabší výdrž
7/10
Hodnocení

Malé klávesnice berou poslední dobou trh útokem. Ať už mluvíme o mini 60% kusech, které si hráči berou do batohu, nebo TKL klávesnice pro uvolnění místa na pracovním stole, člověk má pocit, že výrobci nevydávají nic jiného. Po čerstvé recenzi nejnovějšího mini prcka od Razeru jsme přeskočili hned na dalšího. 

Cooler Master vydal novinku v podobě 65% klávesnice, která kromě velmi líbivého designu a pár dodatečných kláves láká hlavně do rohu nasoukaným programovatelným kolečkem, trojitým připojením a dokonce se nezapomnělo ani na opěrku zápěstí. 

Hliník i plast v akci

CK721 se drží někde na pomezí mezi tradičními TKL konstrukcemi a miniaturními 60% klávesnicemi moderní doby, a stejně je tomu i z hlediska kvality materiálů. Horní deska je vyrobena z kvalitního hliníku, do kterého jsou lehce zapuštěny klávesy samotné. Dolní část je však z černého matného plastu, který je překvapivě pevný, nevrže ani jinak nekazí dojem. Klávesnice je díky tomu o něco lehčí, což pomáhá s mobilitou. 

ck721-space-grey-gallery-2-image.jpg
Opěrka nepatří mezi nejkvalitnější, ale potěší

Jinak je ale design velmi minimalistický. Na pravé hraně naleznete jen přepínač připojení, na zadní hraně pak USB-C zdířku pro nabití klávesnice. Horní hrana je velmi vyrovnaně pokryta klávesami, díky 65% rozložení tu nechybí šipky a pár funkčních kláves z pravé strany, což jistě potěší všechny pracující, kteří mají už vybudované nějaké ty ovládací zvyky pro optimalizaci práce. Bohužel klávesy mají ABS čepičky, které jsou tenčí a ne tak odolné jako v dnešní době více populární PBT, které mají navíc ještě pěknou texturu. Ze začátku to nevadí, ale pokud plánujete klávesnici využívat dlouhodobě, může to být z hlediska odolnosti problém. 

ck721-space-grey-gallery-1-image.jpgck721-space-grey-gallery-3-image.jpgck721-space-grey-gallery-4-image.jpg
Klávesnice je malá a moc místa na stole nezabere

Největší pozornost na sebe strhává kolečko v pravém horním rohu. To má velmi příjemnou texturovanou hranu a dá se s ním ovládat celá řada funkcí včetně hlasitosti, jasu a dalších náležitostí. Je především plně programovatelné, takže si na něj můžete hodit víceméně cokoliv, což je příjemný bonus a dost důležitý aspekt pro tak malou klávesnici. Každý ovladatelný prvek navíc je na cenu zlata. 

Technické parametry

 • Rozhraní: USB-C, Bluetooth 5.1, 2.4GHz Wireless
 • Typ spínače: mechanické TTC Brown
 • Barva podsvícení: RGB
 • Rollover: N-key, anti-ghosting
 • Opěrka: Ano
 • Speciální funkce: 65% konstrukce, ovládací kolečko, On-the-fly systém
 • Cena: 3 815 Kč

Nečekaný bonus je také malá opěrka na zápěstí, která sice není polstrovaná kůží jako dražší kolegové z konkurence, ani nemá magnetky na uchycení, ale díky pogumovaným nožičkám drží na stole relativně dobře. Jedinou kritiku bych směřoval k její kvalitě. Ta totiž není nejlepší a připomíná spíše čínskou hračku za pár kaček, rozhodně tedy nepasuje k velmi prémiově působící klávesnici samotné. Jako příjemný dodatek ale potěší. 

Svižný odskok s trojitým připojením

Klávesnice se prodává hned se třemi druhy spínačů a my jsme do redakce dostali taktilní verzi Brown. Spínače jsou živé a mají velmi hbitý odskok, takže jsou ideální pro hraní i psaní a za celou dobu jsem nezpozoroval žádnou nepohodlnost nebo nepříjemnou reakci kláves. Vše reaguje bleskově a i psaní je velmi příjemné díky pěknému a sytému kliknutí. Dokonce i ovládací kolečko při pohybu pěkně vrní. 

20220320_120601.jpg
Klávesnice kombinuje leštěný hliník s plastovým krytem vzadu

Klávesnici připojíte skrze tři různé režimy. Nejstandardnější, který se většinou používá hráči, je bezdrátový režim 2.4GHz, který funguje na jedničku, bez jakýchkoliv výpadků nebo drhnutí. Stejně kvalitní je i režim Bluetooth 5.1, ve kterém lze klávesnici napojit až na tři zařízení zároveň, ať už jde o mobil, tablet nebo laptop. Nakonec nechybí USB-C kabel, který využijete hlavně na dobíjení baterie. Na trojité připojení jsem si u klávesnic už zvykl a nedokážu si představit mít v tomto směru nějaké omezení, takže Cooler Master rozhodně zabodoval. 

20220320_120527.jpg20220320_120549.jpg20220320_120729.jpg
I přes svou velikost se na klávesnici velmi pohodlně píše

Jinak se musíte smířit s tím, že malá velikost znamená mnohem komplikovanější ovládání. Každá klávesa tu má svou druhotnou funkci, na kterou přepínáte skrze speciální tlačítko, a musíte si jednoduše zvyknout s tím pracovat. Osobně mám dynamiku práce navrženou spíše na TKL verze klávesnic a cokoliv menšího znamená zdržení ovladatelnosti a svižnosti pracovního nasazení. Tyto malé klávesnice však nejsou dělané pro náročnou kancelářskou práci. Jsou skvělé na hráče a pracanty, kterým stačí pár kláves na celý den a nechtějí, aby jim příslušenství zabíralo půl stolu. A s tím je potřeba při nákupu počítat. 

Světýlka bez výdrže nebo naopak

Velký palec nahoru si výrobce zaslouží za RGB podsvícení. To je velmi syté a výrazné a skvěle doplňuje celkově minimalistický design klávesnice. Za chodu si můžete skrze kombinaci kláves přepínat mezi jednotlivými režimy a animacemi, nebo se zavrtat hlouběji do softwaru Cooler Master+ a nastavit si vše precizně a do detailu. V programu lze mimo jiné nastavit a přizpůsobit i všechny klávesy včetně ovládacího kolečka, takže si produktivitu práce můžete alespoň trochu zlepšit. 

Bohužel daní za krásná světýlka je, jak jinak, horší výdrž. Ta je průměrná a se zapnutým osvětlením vám vydrží něco kolem 40 hodin, což je na dnešní poměry zkrátka málo. Zvláště ve srovnání s konkurenci, kde modely od Logitechu nebo Razeru vydrží mnohonásobně déle. Pokud si podsvícení vypnete, čas se cca zdvojnásobí, což už je solidní doba. Kdo by ale chtěl tu krásu vypínat?

Verdikt

Cooler Master CK721 je velmi dobrá malá klávesnice, která si na nic nehraje a je velmi dobře vyvážená skoro ve všech ohledech. Výběr tedy bude záviset hlavně na vaší preferenci. Pokud chcete designově stylovou klávesnici s hbitými spínači a ovládacím kolečkem navrch a nevadí vám slabší baterie a trochu vyšší cena, rozhodně nejde o špatnou volbu. Konkurence je ale tvrdá a v tomto segmentu obzvlášť. 

Diskuze (1) Další článek: Přijde další Zaklínač. CD Projekt oznámil novou ságu a rozjede ji doslova epicky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Ladislav Novák
TémaMobily
Nové MMO Lost Ark boří internet. Na Steamu jde po prvním dni o nejhranější titul

Nové MMO Lost Ark boří internet. Na Steamu jde po prvním dni o nejhranější titul

Populární MMO konečně zamířilo i do našich krajů a boří rekordy.

Michal Maliarov
Lost ArkSteam
Za 240 Kč můžete získat přes 500 her. Peníze půjdou na pomoc Ukrajině

Za 240 Kč můžete získat přes 500 her. Peníze půjdou na pomoc Ukrajině

Obří balík her za pusu. Ale když zaplatíte víc, dobře uděláte

Lukáš Václavík
PC
„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

Sony spojí PlayStation Plus a PlayStation Now, jednotnou službu se třemi tarify zřejmě představí již příští měsíc

Lukáš Václavík
PlayStation PlusPlayStationSony
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal Maliarov
TémaFree-to-play
19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

Martin Nahodil
TémaStrategie
Zahrajte si nejbizarnější počítačové hry. Simulátor ovce nebo chleba, pozorování trávy, sprchování s tatínkem

Zahrajte si nejbizarnější počítačové hry. Simulátor ovce nebo chleba, pozorování trávy, sprchování s tatínkem

Občas nechcete nejznámější hity. Občas si chcete zahrát něco ulítlého. A my vám poradíme to nejbizarnější.

Martin Nahodil
Téma
Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Hvězda tvrdí, že míří na stříbrná plátna v nejhustší adaptaci té nejhustší videohry.

Michal Maliarov
Film
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vánoční nabídka Playstationu vás provede nejlákavějšími hrami platformy
Doupě
PlayStationSony
Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Z českých luhů a hájů se do světa dostala celá hromada kultovních herních počinů. Pojďme se podívat na ty nejvěhlasnější.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

Martin Nahodil
Logické
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Jedná se o pojistku, jak si originální gameplay ponechat.

Radek Wunderlich
Death StrandingByznys
Čeká nás nová aktualizace do Assassin’s Creed Valhalla. Přeinstalujete si celou hru

Čeká nás nová aktualizace do Assassin’s Creed Valhalla. Přeinstalujete si celou hru

Ve hře bude opraveno i několik stealth problémů a dalších herních mechanik.

Radek Wunderlich
Assassin's Creed ValhallaAkční adventura
Epic rozdává dárečky: novodobá akční trilogie Tomb Raidera zdarma

Epic rozdává dárečky: novodobá akční trilogie Tomb Raidera zdarma

Další den, další vánoční dárek od Epicu. Co si pro nás připravil dnes?

Michal Maliarov
Hry zdarmaRise of the Tomb RaiderTomb Raider 2013Shadow of the Tomb Raider
PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

Nakonec i u nás bude nejdražší varianta nového PlayStation Plus dostupná s kompletním obsahem.

Martin Nahodil
PlayStation NowOznámeníPlayStation Plus
Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Chcete se ponořit do vzrušujících světů a prožít epické příběhy? Tyto vynikající RPG hry vám to umožní a snadno vás zabaví na stovky hodin hraní.

Vojtěch Matušinský
Téma
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

Lukáš Václavík
PS5Sony