Recenze herní myši Razer Basilisk V3 Pro. Vždy může být lépe

Po testu drátové myši Basilisk V3 jsme si mysleli, že už to lepší být nemůže. Může.

Co baví

 • Perfektní ergonomie
 • Taktilní kolečko
 • Špičkový senzor
 • Nabíjecí stanice
 • 11 programovatelných tlačítek

Co vadí

 • Váhu nelze přizpůsobit
10/10
Hodnocení

V uplynulém roce jsme recenzovali jednu z nejlepších drátových myší poslední doby - Razer Basilisk V3 s unikátní taktilním kolečkem. Myši chybělo k dokonalosti opravdu jen málo a výrobce moc dobře věděl, o co jde. 

Basilisk V3 nyní přichází ve své bezdrátové Pro verzi a odstraňuje poslední kaňku na kráse, kterou jsem se snažil při testování najít. Je to vskutku ultimátní herní myš bez zjevných vad?

Stále stejně pohledný krasavec

Z hlediska designu byste rozdíl oproti původnímu modelu V3 hledali jen těžko. Stále je tu lehce futuristický vzhled, řezané hrany, zaoblené tělo, co ideálně padne do ruky a všechno krásně lemuje RGB lišta. Potěší příjemně texturované strany i kolečko pro pohodlnější ovládání. Kombinace několika podsvícených oblastí je rozhodně vítané, jelikož bezdrátové myši většinou nabízí spíše minimalistické RGB prvky. Basilisk V3 Pro nabízí nejen lištu v dolní části myši, ale také podsvícené kolečko a logo výrobce. 

7d831b4d-a87d-4809-8bda-9fbd9a7bb215.png28a653fa-cd07-46f0-a1ce-e58ecc5e5d04.png70480e20-e14f-4cf6-adde-bd766c76a64c.png
Basilisk V3 Pro takřka perfektně vychází z původního modelu V3

Také stran tlačítek se nic nezměnilo. Kromě dvou hlavních myšítek najdete nahoře čtyřsměrové kolečko HyperScroll s taktilní funkcí a automatickou schopností rozpoznat rychlost vašeho "scrollování". To lze nastavit prostřednictvím vlastního tlačítka i manuálně, stejně jako citlivost samotného senzoru. Ze strany pak najdete dvě dodatečná tlačítka a jednu spoušť. Celkem je tu tak úctyhodných 11 programovatelných tlačítek, což je tak akorát pro všechny typy hráčů. 

Technické specifikace

 • Rozhraní: Bluetooth, 2.4GHz HyperSpeed, USB-C
 • Senzor: Optický, Focus Pro 30K
 • Hmotnost: 112 gramů
 • Maximální citlivost snímače: 30 000 DPI, 750 IPS
 • Počet programovatelných tlačítek: 11
 • Dodatečné funkce: integrovaná paměť na 5 profilů, RGB Chroma, HyperScroll
 • Výdrž: cca 90 hodin na jedno nabití
 • Cena: 4 409 Kč (myš), 2 437 Kč (dokovací stanice)

Dole pak najdete už jen přepínač mezi dvěma bezdrátovými režimy - Bluetooth a 2.4GHz Wireless. Také je tu kulatá krytka, kterou můžete vyměnit za Qi plošku. Ta pak slouží i jako magnetický držák na dokovací stanici, aby se myš mohla nabíjet bezdrátově. Dok je prodáván zvlášť, je ale skvělým způsobem, jak si uklidit stůl a odstranit nutnost používat kabely úplně. I dokovací stanice má pěkně lemující RGB podsvícení, které pulzuje spolu s myší během nabíjení. 

Profi senzor s podporou nejnovějších technologií

Razer vždy nabízel kombinaci praktických technologií, které umožní pohodlné hraní takřka za všech podmínek a ani novinka není výjimkou. Pro model se tak chlubí novým senzorem Focus Pro s citlivostí 30K DPI a rychlostí 750 IPS, což jej staví na horní příčky žebříčku herních myší. Tím ale nekončí. 

20220821_134844.jpg
Inspirace legendární myší Hero od Logitechu je zjevná. A to je dobře

K dispozici jsou různorodé podpůrné technologie, jako je například snímání povrchu, Smart Tracking pro hraní klidně i na skleněném stole či Motion Sync. Svou přesnost a citlivost tedy neztrácí nezávisle na tom, jak myš používáte. Hrál jsem na podložce, dřevěném stole, gauči i skle a nikdy jsem neměl problém s precizností pohybů. Také ergonomie pomáhá, že máte vždy akci perfektně pod kontrolou. 

 

K dispozici jsou různorodé podpůrné technologie, jako je například snímání povrchu, Smart Tracking či Motion Sync

 

Razer také pokračuje ve svém tažení za "dekabelací" vašeho stolu, nové USB adaptéry tedy slouží jako hub, na který můžete napojit najednou více zařízení, například myš a klávesnici. Samotný Basilisk V3 Pro podporuje duální připojení skrze Bluetooth a 2.4GHz Wireless a umožňuje napojení na několik zařízení najednou. Stačí jen přepínat spínačem na spodní straně. 

20220821_134919.jpg20220821_134929.jpg20220821_135021.jpg
Podsvícení je krásně decentní, dobře doplňuje celkový design a ergonomii

Připojení je precizní a nikdy se mi nestalo, že by způsobovalo lagy či vypadávalo. Potěší také 4000Hz polling rate. Když už mluvíme o bezdrátové myši, nemůžu obejít stranou ani výdrž. Ta se pohybuje kolem 80 hodin na jedno nabití, což je dostačující vzhledem k tomu, že rozhodně nejde o myš cestovní. Pokud navíc máte na stole dokovací stanici, stačí na ni myš občas položit a nemusíte řešit kabelové nabíjení vůbec. Je to velmi pohodlné. 

20220821_134958.jpg
Dokoupit lze i dokovací stanici, která myš nabije bezdrátově

Pro jednou má i velký smysl také software Synapse, skrze který lze myš nastavit dle svých přání. Nejen, že si můžete bohatě vyhrát s podsvícením a jeho kombinací v různých zónách myši, navíc je tu až pět interních profilů, do kterých lze uložit různorodá nastavení pro různé hry. Přece jen, je tu až 11 nastavitelných tlačítek, tudíž je přizpůsobitelnost velká. 

Verdikt

Už původní Basilisk V3 jsem jmenoval jednou z nejlepších herních myší a v duši mi chybělo jen jedno - bezdrátová verze. Basilisk V3 Pro je tak minimálně v mých očích novým králem na poli herních myší, jelikož nabízí vše podstatné. Skvělý design, krásné RGB, špičkový senzor podpořený moderními technologiemi a bezdrátové duální připojení. Navíc i cena zcela odpovídá tomu, co dostanete do ruky. Co chtít víc?

Váš názor Další článek: Předávání cen The Game Awards proběhne i letos. Pořadatelé přidají novou kategorii

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,