Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

JBL nás potěšil nejnovějšími herními peckami Quantum TWS, které přináší známou kvalitu výrobce také do více herně zaměřené komunity. Povedlo se?

Co baví

 • Špičkový zvuk
 • Duální připojení
 • Kvalitní ANC
 • Režim nízké latence

Co vadí

 • Chybí USB-A adaptér
9/10
Hodnocení

Ačkoliv JBL rozhodně není první výrobce, který vám skočí do hlavy při zmínce o "herním příslušenství", recenzované špunty nejsou prvním herně zaměřeným produktem a k mání už je celá řada čistě herních sluchátek. 

Protentokrát se ale přesuneme od velkých herních sluchátek ke konzolím a PC do mobilní branže malých špuntů do uší, konkrétně nejnovějšímu modelu Quantum TWS, který JBL napěchoval velmi slibnými technologiemi. Podařilo se zanechat i značkový zvuk výrobce?

Vizuální standard

Z hlediska designu bych tu těžko hledal něco z řady ven vybočujícího, což osobně vítám. Někteří hráči milují RGB podsvícení a designové výstřelky, já preferuji minimalistický design. Quantum TWS se rozhodlo na to jít trochu prostředkem, jelikož nabízí tradiční "nožičkovou" konstrukci z černého pevného plastu, na dotykových ploškách však nechybí alespoň trošku výraznější lesklé logo výrobce. Potěší také malé kovové mřížky mikrofonů a pevně uchycené silikonové nástavce. 

1.JBL_Quantum TWS_Product Image_Hero.jpg
Sluchátka zbytečně nekřičí "herní" a lze je používat i pro tradiční cestování

Sluchátka jsou mimo jiné velmi lehká a skvěle drží v uchu díky nástavcům, co krásně ucpou zvukovod. Více bych se pozastavil hlavně u pouzdra, ve kterém jsou sluchátka uložena. To je designově vyvedeno velmi podobně jako špunty samotné, nechybí texturované logo výrobce a je také o něco větší, než bývá zvykem. Důvodem je především fakt, že je v něm schován ještě USB-C adaptér pro 2.4GHz připojení, o kterém si povíme později. Osobně mi velikost vůbec nevadila a pokud s pouzdrem neplánujete běhat, jeho velikost ani moc nepostřehnete. 

Hardwarové specifikace

 • Provedení: Do uší
 • Konstrukce mikrofonu: Integrovaný, redukce šumu
 • Typ připojení: Bluetooth 5.2, 2.4GHz Wireless
 • Citlivost: 106 dB/mW
 • Frekvence: 20 - 20000 Hz
 • Technologie: Režim nízké latence, ANC, USB-C adaptér
 • Hmotnost: 55g
 • Cena: 3 790 Kč

O dotykových ploškách jsem se již zmínil. Ty slouží jako upravitelné ovládací prvky, co si lze libovolně nastavit v mobilní aplikaci a ovládat tak hudbu, připojení, přeskakování mezi zdroji zvuku a celou řadu dalších maličkostí. Aplikace je mimochodem vyvedena skvěle, je přehledná, podrobná a můžete si s nastavením pohrát opravdu do sytosti a nastavit si zvuk přesně tak, jak potřebujete. 

Kvalitka od JBL

Nejsme tu však, abychom se rozplývali nad designem, potřebujeme především vědět, jak je to se zvukem. I přesto, že jsou špunty Quantum TWS koncipovány a prodávány jako herní sluchátka, zvuk je tradičně špičkový, jak jsme od JBL zvyklí. Vlastně zcela bez problémů konkuruje i čistě hudebním kolegům, je neuvěřitelně sytý a rovnoměrně rozprostřený na všechny frekvence. Překvapily také hutné basy, díky kterým je možné si opravdu užít hraní akčních stříleček, což se mi u špuntů nestává často. 

20220809_191124.jpg
Pouzdro je o něco větší, jelikož potřebuje pojmout ještě USB-C adaptér

Nedílnou součástí celkového zážitku je adaptivní potlačení okolního hluku (ANC), které zcela citelně doznalo několika změn. Dokáže lépe reagovat na okolní hluk, odhlučňuje citlivěji a při hraní v hromadné dopravě jsem si užíval nerušené dialogy bez drncání pneumatik autobusu. 

 

Skrze adaptér lze sluchátka připojit víceméně ke všemu, od mobilů a tabletů až po počítače, notebooky, konzole a handheldy

 

Velkou výhodou oproti "klasickým" sluchátkám je duální připojení skrze Bluetooth 5.2 a také bezdrátové 2.4GHz připojení skrze USB-C adaptér. Bluetooth nabízí tradiční spojení s mobilními telefony a dalšími zařízeními, mnohem více mě ale překvapil adaptér. Skrze něj lze sluchátka připojit víceméně ke všemu, od mobilů a tabletů až po počítače, notebooky, konzole a handheldy. A co je důležitější, nativně s většinou z nich funguje. 

20220809_191156.jpg20220809_191206.jpg20220809_191215.jpg
Pokud máte rádi špunty s nožičkami, Quantum TWS vám bude po chuti

Neměl jsem tedy problém používat špunty při hraní na Switchi nebo konzoli Playstation, která je rozeznala jako USB Audio a šlo o velmi příjemnou alternativu mým klasickým sluchátkám Steelseries Arctis 7P. Samozřejmostí je i duální připojení, takže můžete v poklidu hrát skrze adaptér a v případě hovoru na mobilním telefonu bleskurychle přepnout poklepáním dotykové plošky. Všechno je svižné a okamžité. 

20220809_191023.jpg20220809_191116.jpg20220809_191230.jpg
Sluchátka kombinují vše podstatné pro hráče - kvalitní zvuk, ANC a minimální latenci

K 2.4GHz připojení se ještě na chvíli vrátím. To je klíčové pro hráče, kteří si chtějí užít hraní s minimální latencí a rozdíl oproti Bluetooth připojení je hlavně ve hrách znát opravdu hodně. Navíc je z nějakého důvodu samotný zvuk v případě USB připojení mnohem hlasitější, což pomáhá lépe rozlišit různorodé zvuky ve hře. Na hudbu bohatě postačí Bluetooth. 

Krátce se ještě zastavím u výdrže. Jedná se o herní sluchátka, tudíž nikdo neočekává lámání rekordů v podobě desítek hodin herní doby bez přerušení. Quantum TWS dokážou s plně nabitým pouzdrem vydržet něco kolem 16 hodin aktivního využití, což je příjemný standard a vzhledem k zaměření sluchátek pochopitelná hranice. 

Verdikt

Přiznám se, od Quantum TWS jsem nečekal žádné světoborné výsledky, špunty mě však dokázaly překvapit hned na začátku. Kromě pěkného minimalistického designu si zachovávají především špičkový zvuk výrobce, nabízí dotykové ovládání, kvalitní ANC, duální připojení a perfektní režim nízké latence, díky které je lze využít na hraní takřka na jakékoliv platformě. Vlastně jde o jedny z nejlepších herních špuntů, které jsem letos měl možnost testovat a lze je doporučit s čistým svědomím všem, kdo to se zvukem myslí vážně. 

Za zapůjčení sluchátek na recenzi děkujeme JBL.cz

Diskuze (1) Další článek: Recenze herního notebooku Lenovo Legion 5. Hliníkový macek, co zvládne všechno

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
V Izraeli objevili nejstarší případ užívání opia. Drogu si užívali už v době bronzové

V Izraeli objevili nejstarší případ užívání opia. Drogu si užívali už v době bronzové

** V Levantě užívali opium už na sklonku doby bronzové ve 14. století před naším letopočtem ** Nebylo zřejmě místní produkce ** Dováželo se přes Kypr z dnešního Turecka.

Jaroslav Petr
IzraelDrogyArcheologie
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně