Recenze herních sluchátek Logitech G435. Něco za něco

Logitech přicházejí s dosud nejlehčím herním headsetem. Komu je určen a jaké má přednosti?

Co baví

 • Ultralehký headset
 • Dostupná cenovka
 • Kompaktní rozměry
 • Pro herní účely dostačující zvukový projev
 • Slušná konektivita

Co vadí

 • Průměrná výdrž baterie
 • Nižší komfort při delším používání
 • Esteticky nevýrazné provedení
7/10
Hodnocení

Společnost Logitech herní trh celkem slušně zásobuje. Od poslední recenze modelu G335 uplynulo sotva pár měsíců a u nás v redakci je další zajímavý kousek, tentokrát s označením G435. Pravdou je, že podobná označení mohou být občas matoucí, od toho jsme zde ale my, abychom osvětlili ty nejpodstatnější rozdíly a celkově shrnuli naše pocity z dvoutýdenního používání.

Zaběhnutý koncept

Co se samotného designu modelu G435 týče, Logitech nás nepřekvapil. Opět se vydal cestou odvážných barevných variací, i když ve srovnání s futuristickým modelem G733 poněkud umírněnějším a do jisté míry konzervativnějším způsobem. Hráči si mohou vybírat ze tří variant, kterými jsou kombinace světle šedé a šeříkové, modré a malinové, která pravděpodobně sedne více něžnému pohlaví a konečně námi recenzované černé a neonově žluté.

20211002_114949.jpg
G435 je opravdu kompaktní model

S tou sice moc parády nenaděláte, v mém pokročilejším věku jde ale o skvělý kompromis mezi moderním vzhledem a umírněnou estetikou. Samozřejmostí je pochopitelně možnost kombinovat headset s herní myší, kterých je v portfoliu Logitech více než dost.

Výrobce se protentokrát snaží zaujmou především super lehkým provedením a použitím recyklovatelných materiálů. Dle oficiálních materiálů model obsahuje 22% certifikovaných recyklovaných plastů „za účelem sekundárního využití spotřební elektroniky na konci životnosti a příspěvku na udržitelnější ekonomiku.“ Do jaké míry jde o záslužný přístup či běžnost asi hodnotit nemůžeme, nicméně tato informace může na někoho fungovat. Jiné naopak může odrazovat.

Lehké jako pírko

Důležité však je, že na celkovém zpracování se tato skutečnost nikterak nepodepsala. Alespoň ne tedy ve srovnání s dřívějšími modely. G435 vypadají z pohledu použitých materiálů víceméně stejně, na první pohled tak trochu lacině. Základ tvoří dvě uzavřené mušle minimalistických rozměrů, které moje plachty překryjí s odřenýma ušima. A to doslova. Snaha o dosažení co nejnižší výsledné hmotnosti se zkrátka na celkovém provedení někde promítnou musela.


20211002_115646.jpg
Trojice tlačítek na levé mušli je řádně výrazná

Výsledkem je tak docela malý headset, který nenabízí takový komfort, jako například G733. Stejně tak se s tímto modelem nemůže rovnat ani z hlediska flexibility. Výrobce upustil od barevného pružného pásu kopírujícího hlavový most, což má za následek o něco větší postranní tlak. Obavy ovšem nejsou na místě. Přestože se hlavový most potažený textilií tváří pevně, je v rámci možností flexibilní, i když za cenu menšího komfortu po delším používání.

 

Přestože se hlavový most potažený textilií tváří pevně, je v rámci možností flexibilní, i když za cenu menšího komfortu po delším používání

 

Zásadním prvkem pro přizpůsobení jsou tak vertikálně posuvné mušle. Ty jsou na hlavový most napojeny prostřednictvím pružného krouceného kabelu, podobnému tomu, který známe z telefonních sluchátek. Obě mušle jsou potáhnuté silnou vrstvou paměťové pěny a k hlavě přilnou vcelku obstojně. Někdy bohužel až příliš. Bohužel z hlediska konstrukčního řešení tak model G435 nebude pro všechny. Důraz na nízkou hmotnost si vyžádal krutou daň v podobě jistého diskomfortu těch, kteří byli od boha obdařeni větší hlavou.

20211002_114724.jpg20211002_115837 1.jpg20211002_115545.jpg
Černožlutá kombinace je z celé řady nejkonzervativnější

Zmíněné minus je ovšem vyváženo skutečně ukázkovou hmotností, která se zastavila na úctyhodných 165 gramech. Jen pro srovnání, model G335 váží 240 gramů, G733 dokonce 278 gramů. V tomto ohledu se jedná o skutečné peříčko.

Svatá trojice

Headset je na levé mušli vybaven trojicí ovládacích tlačítek pro zapnutí, ovládání hlasitosti a aktivaci zabudovaného mikrofonu. Přítomna je též malá světelná dioda a vstup pro konektor typu USB-C. Po ergonomické stránce je vše v naprostém pořádku, menším výtku máme jen k použití kolébkového tlačítka hlasitosti. Mnohem efektivnějším řešením se přece jen zdá kolečko.

Logitech_G435_Lightspeed (1).png
Vybírat lze ze tří barevných variant

Pro dnešní headsety je samozřejmě klíčová konektivita. V tomto ohledu jsme se dočkali slušné výbavy v podobě Bluetooth a bezdrátové technologie Lightspeed USB. Díky tomu lze sluchátka využít nejen při hraní na počítači se systémem Windows, ale rovněž na PS4, PS5 nebo macOS X 10.14 a výše. Konektivita prostřednictvím Bluetooth asi nepotřebuje podrobnějšího popisu, radost budou mít mobilní telefony a tablety. Jen kdyby to párování bylo trochu intuitivnější. První pokusy mi díky nutnosti mačkat dvě tlačítka zároveň něco ze života sebraly. Zmínit ovšem můžeme dostatečný dosah. V bytě o třech místnostech jsem nezaznamenal jediný problém. Model je zároveň kompatibilní s Dolby Atmos, Tempest 3D AudioTech a Windows Sonic Spatial Sound.

20211002_115044.jpg
Komfort je jeden z výrazných ústupků

Jak bylo již nastíněno, nabíjení sluchátek je zajištěno prostřednictvím USB-C kabelu. Na deklarovaných 18 hodin výdrže jsme se tak úplně nedostali, i tak lze ale hovořit o dostatečné výdrži, pochopitelně v závislosti na okolnostech. Zázraky ale nečekejte.

Technické specifikace

 • Provedení: Náhlavní
 • Konstrukce mikrofonu: Zabudovaný
 • Typ připojení: Lightspeed Wireless, Bluetooth
 • Citlivost: 83,1 dB SPL/mW
 • Frekvence: 20 Hz – 20 kHz
 • Velikost měniče: 40 mm
 • Hmotnost: 165g
 • Cena: od 1990 Kč

Všechny ale jistě zajímá, jak je na tom model G435 se zvukovou reprodukcí. Odpověď je jednoduchá. Tak nějak průměrně a nevýrazně, přesto uspokojivě. Je třeba vzít v úvahu, že se jedná o herní headset. Pro tyto účely se jedná o výborná sluchátka. Pokud by však někdo pomýšlel na kvalitní hudební reprodukci, bude jistě zklamán. Zejména při vyšší úrovni hlasitosti dochází ke splývání a zvuk se stává mírně plastovým.

20211002_115122.jpg
Hlavový most je pokryt textiií

Což však neznamená, že pro tyto účely sluchátka nelze využívat. Jen citlivé ouško mlsného audiofila nebude zrovna uspokojeno. V rámci herních seancí jsem si však lebedil. Potěší slušný basový základ, stejně tak jako poměrně přesné výšky. Středy zůstaly trochu nevýrazné a za očekáváním. Co se samotného mikrofonu týče, zázraky se nekonají. Svůj účel plní a funguje, a to je podstatné.

Logitech má ve svém portfoliu slušnou nabídku herních headsetů a vybrat si může skutečně každý. Jednotlivé modely se od sebe poměrně výrazně liší a nabízejí tak hráčům mnoho alternativ. Model G435 je určen zejména těm, kteří dávají přednost dostupné ceně, kompaktní velikosti, slušné konektivitě a super nízké výsledné hmotnosti. Daní za tyto přednosti jsou ústupky v rámci flexibility a komfortnosti.

Verdikt

G435 představuje povedený headset zaběhlého konceptu společnosti Logitech. Zbystřit by měli ti, kteří hledají skutečně lehká sluchátka kompaktních rozměrů a plánují je využívat především pro herní aktivity s občasným poslechem hudby. Odměnou jim bude mimo jiné i slušná konektivita. Naopak hardcore hráči se sklony k audiofilii by se měli poohlédnout po jiných modelech. Model G435 to nedělá špatně, jen vsadil na jinou kartu za cenu ústupků. Mezi ty patří např. průměrná zvuková reprodukce, nižší výdrž baterie či menší míra flexibility a přizpůsobení. To je však celkem pochopitelné, neboť jde o materiální zhmotnění výrazu něco za něco.

Váš názor Další článek: Epic Games Store dotahuje konkurenci a zavádí herní achievementy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace

Aktuality

17:10 | Dalším přírůstkem do rytmického Beat Saberu jsou skladby zpěvačky Lizzo. Nový balíček vyšel na Steamu, Meta Questu i PlayStationu. 
15:51 | Nový díl pokémonů nám ukázal necelých 15 minut ze hry. Scarlet & Violet vyjdou 18. listopadu. 
9:39 | Série Halo má v budoucnu přejít na Unreal Engine místo interního Slipspace Enginu, který zatím poháněl pouze Halo Infinite. 
5. října | Next-gen verze hry Dragon Ball Z: Kakarot vyjde 13. ledna. Bude zdarma pro majitele hry na starších konzolích. 

Zářijový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: telefony do 7 000 Kč

Test Wi-Fi 6 mesh řešení

Nákup PC a Applu z druhé ruky

Úprava fotek z dovolené