Recenze: Holy War – válečná vřava

Je to již jedenáct let, co byli poraženi prazvláštní démoni, mezi lidmi nazývaní jako Golab. Přesto ani roku 5468 nenachází svět potřebný klid, stále se válčí a pozůstalý anděl Azaziel touží po krvi asijských pohanů.
Recenze: Holy War – válečná vřava

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Příběh se tváří složitě, jeho uzlíčky však nakonec nevyhlíží natolik komplexně, aby se nedaly průběhem hraní rozmotat. Přesto musím už teď uznat, že Holy War působí „neotřelým“ dojmem pramenícím zrovna u onoho anděla Azaziela. Sám však nezvládne vyhladit všechny asijské pohany, proto potřebuje pomoc královského vůdce Aratta společně s jeho armádou.

Kdo má nejdelší meč, ten je king

První okamžiky strávené ve hře zrovna nezaváněly inovacemi, kterou jsem od Holy War podvědomě očekával. Stačilo však pár minut a rázem se z obyčejné mláticí taškařice stala zábavná záležitost s blouděním po nemalé mapě a objevováním skrytých koutů tohoto světa. Nejedná se o prachsprostou akční hru, nemalou roli při zachraňování si vlastního krku sehraje přítomnost navyšování levelu ovládané postavy. Stačí zničit pár neohrožených bojovníků, z nichž kromě zlatavého pokladu zkušeností vypadne tu a tam i lepší zbraň.

  

Pak už dojde automaticky k postoupení na další úroveň a stejně jako v jiných titulech i v tomto se projeví celkový efekt na síle, kterou udeříte do nepřátel. Ostatně, kromě zkušeností z boje je velice důležitá zbraň, s níž se rozhodnete postavit do křížku proti nepřátelům. Zezačátku se asi nevyhnete spíše laciným mečům snad až s otupělým ostřím, avšak později přijde řeč na daleko těžší kadence schopné rozmetat zároveň tři obludná monstra i zdatné bojovníky během pár vteřin.

  

Systém držení zbraně je přitom poněkud zvláštní, přesto ale jednoduše vyřešený. Údiv, jaktože hrdina nedřímá meč, přestože jsem mu ho vložil do rukou, naštěstí vystřídalo následné pochopení. Stačí pouze přistoupit k protivníkovy a udeřit ho. Rázem se v dosud prázdných rukou objeví kýžená zbraň, s níž začnete mávat zleva doprava a zprava doleva. A když boj skončí? Opět budete mít prázdné ruce pouze se zatnutými pěstmi.

  

Holy War je obecně v mnoha směrech odlehčenější bojovou záležitostí – jako další důkaz by se dal považovat právě onen RPG systém s navyšováním úrovně ve zkušenostech. Desítky jednotlivých vlastností hrdiny zde nenajdete, dělí se pouze do útočné a obranné části, přičemž manuálního přidělování potřebných bodů se nekoná. 

Fatanzie

Stejně jako příběh je zvláštní také grafické zpracování, nesoucí se v duchu atmosférických fantasy komixů a animovaných filmů. Každopádně je však grafika sama o sobě více než hezká, animace postav dostačující a příjemný dojem je umocněn stále se měnící podařenou hudbou. Na druhou stranu ale ve hře nenarazíte na žádné zvuky, čili při soubojích kromě melodických tonů do pozadí nezaslechnete prakticky nic.

Světlé stránky hry
  • Bojování
  • Bloudění po mapě
  • Zbraně pospolu s navyšováním levelu
  • Grafika
  • Hudba
Temné stránky hry
  • Absence zvuků
  • Česká lokalizace by nebyla od věci

Taktéž mnohé neangličtináře jistě zamrzí absence české lokalizace, jež by se vzhledem k občasným rozhovorům s postavami hodila. Holy War je ale i přesto podařeným akčním titulem, u něhož nejeden hráč vydrží nemalou dobu. Solidní porce zábavy se dostaví během chvíle, intuitivní ovládání přijde pod ruku každému a vzhledem k možnosti hru ukládat prakticky na libovolném místě můžete umírat a umírat a umírat podle libosti.

Grafika: 8/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 8/10

Podařená akční plošinovka skombinovaná s RPG prvky, která nepostrádá ani hezké zpracování včele s vydařeným hudebním doprovodem.

Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 210 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A