Recenze: Land of Death – země posetá mrtvými

Snímek Úsvit mrtvých spadá mezi jedny z nejpovedenějších vůbec. Jeho následovník, Země Mrtvých, se přitom nyní dočkal i herního zpracování pro mobilní telefony. Aneb hordy nemrtvých dostaly rozum.
Recenze: Land of Death – země posetá mrtvými

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Jako příznivce hororových filmů jsem si nemohl nechat ujít mobilní předělávku pokračování Úsvitu mrtvých. Film samotný totiž nebyl špatný, jedničce se sice nevyrovnal, avšak pohled na inteligentně smýšlející nemrtvé se jevil více než neotřele. Aby také ne, celou Zemi zachvátila epidemie z podivného výzkumu, jež se během pár dnů rozšířila do všech koutů planety. Pár menšin se však dokázalo udržet a odolat masivní emigraci mrtvol za krví. A v jedné z nich se nyní nacházíte i vy.

Jo paměť je pěkná...

Prostředků potřebných pro život není mnoho, potřebujete vše – jídlo, oblečení a tak dále. Jenže nemálo zásob zůstalo nedotknuto v okolních městech, taktéž se upotřebí jistá strategická místa a právě vy se ocitnete v roli „vojáka“ plnícího úkoly přímo v terénu. Misí se ve hře nachází opravdu hodně, nicméně v rámci klasické dvojrozměrné plošinovky nepůjde o nic jiného, než neustavičné zabíjení nemrtvých.

  
Nikde nikdo, jen mrtvolný zápach

Hned ze začátku se naskytne pohled na vskutku úsměvnou, až naivní situaci – vámi ovládané vozidlo zapomněli lidé v základně vybavit. Sličná „operátorka“ vám to však stihne sdělit ve chvíli, kdy se objevíte na inkriminovaném místě. A co teď? nezbývá, než všechny potvory pomlátit pěstmi. A podobných situací si občas užijete více, než by mohlo být zdrávo. Samotná náplň Land of Death zrovna nekypí nápadem. A že vám občas předhodí nějaké střílítko do ruky? Tak to ještě neznamená, že se budete bavit. Vlastně by se dalo usoudit, že celý titul čerpá především ze značky filmu, nikoliv ze svého pojetí, nápadu a zpracování.

  
První jatka

Náplň po stránce úkolů je jednotvárná, často budete rozhovory spíše odklikávat, než pečlivě pročítat. A vlastně ani o nic nepřijdete – lokalizace do několika jazyků, mezi nimiž se nachází i čeština, není nejhorší, ale místy působí kostrbatě. Především kvalita scénáře je pochybná a přestože není třeba v rámci mobilní hry nic zázračného, páni autoři si mohli dát záležet daleko více.

Malé fotoalbum ze Země mrtvých

Zrovna nejlepší pocit nemám ani z technického podání. Grafika sama o sobě nabízí plně dvojrozměrné prostředí s osekanými animacemi, jimž by prospěla daleko větší plynulost. Například uhození pěstí je tvořeno všehovšudy třemi sekvencemi, a slušně kostrbatými. V důsledku se nabízí pohled na malinkaté „fotoalbum“ ze země nemrtvých, u něhož vypěníte i díky velice pomalému rozběhu hlavního hrdiny. Jestli autoři chtěli včlenit do hry originální prvky, měli začít někde úplně jinde. Zaválet se jim nepodařilo také u zvuků a hudby, které spíše zastávají pozici „jen aby se neřeklo“.

  
Převracení barelů mám obzvláště rád

Na druhou stranu je alespoň ovládání jednoduché, žádné ohavnosti se v tomto směru nedočkáte. Stačí mačkat pohybové klávesy, poté jednu bojovou a v neposlední řadě „aktivní“, určenou jinak například pro vstupování do dalších lokalit.

Světlé stránky hry
  • Země mrtvých v mobilu
  • Solidnější grafika
  • Přítomnost lokalizace
Temné stránky hry
  • Jednotvárnost po všech směrech
  • Žádné nápady
  • Osekané animace

Land of Death je zkrátka průměrnou hrou, jež se přiživuje především na licenci. Není divu, podobné taktiky jsou úspěšné a fandové filmu si právě recenzovanou mobilovku zřejmě koupí. Obyčejným smrtelníkům však nedoporučuji. Žádná revoluce, žádný šmrnc. Malá špetka nápadu do toho velkého umírání by prospěla.

Grafika: 7/10
Originalita: 0/10
Atmosféra: 5/10
Hratelnost: 5/10

Licence a zvučné jméno tvoří hlavní přednosti mobilní hry Land of Death. Jinými slovy – mohlo to být daleko lepší.

Celkové hodnocení: 5/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A