Recenze: Maya Temple of Secrets – Rubikův trojúhelník

Atraktivní starověké prostředí situované do aztéckých chrámů skrývá pod svoji slupkou nevídaně zábavou logickou hříčku. Kdo nosí po kapsách mobilní telefon s nejedním hlavolamem, jistě nepohrdne ani titulem Maya Temple of Secrets.
Recenze: Maya Temple of Secrets – Rubikův trojúhelník

Žánr: Logické
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Žádné zdlouhavé předehry, natahování a nudné vysvětlování. Chcete se ihned začít bavit? Pak není nic lepšího, než sáhnou k prostým, ve svém jádru ale přesto sofistikovaným logickým hrám. Maya Temple of Secrets se bez ostychu může zařadit do škatulky kvalitních počinů, jež jsou, stejně jako mnohé arkádové záležitosti, zbaveny veškerého balastu kolem a rovnou servírují hutnou porci zábavy. V tomto případě v čele se sličnou dívkou na úvodní obrazovce.

Trojúhelníková kostka

Rubikova kostka byla v případě Maya Temple of Secrets ve svém slova smyslu zbavena třetího rozměru a k tomu ochuzena o jednu stranu, z čehož nakonec vznikl trojúhelník. Základní prvek celé hry ovšem nakonec vychází ze stejného principu, jenž „objevil“ mistr Rubik. Ocitnete se totiž před hrací plochou rozdělenou do jednotlivých trojúhelníkovitých ploch, z nichž jsou některé podle daného levelu obsazeny, jiné naopak zejí prázdnotou. A vaším úkolem je natáčet všechny aktivní trojúhelníky tak, aby se k sobě dostaly vždy tři stejnobarevné rohy. Že je to snadné? Chyba lávky!

 
Trojúhelníčky

Zároveň jste totiž limitování možnostmi v pohybu s vybraným objektem. Nesmíte zapomenout na symbol znázorněný ve středu trojúhelníku, jenž určuje rotaci či překlápění a možné důsledky na jiná místa hrací plochy. Ano, dokonce se setkáte se situacemi, kde sice hnete s jedním místem, avšak v důsledku se pohne úplně jiné. A že to často hne i s tím nejvíce otrlým megahardcore hráčem, o tom není pochyb. Různé varianty se mezi sebou dokonce kombinují a než se nadějete, máte na obrazovce pořádný guláš.


A zase jen samé trojúhelníčky

Zejména v pozdější části hry, až se probijete před prvních několik úrovní, se kvantita trojúhelníků zvýší a limity s manipulacemi zpřísní. Dávat posléze do kupy jednu velkou hvězdu nebo jiný útvar zabere dlouhé desítky minut, ne-li rovnou hodin. K takovému extrému jsem se ovšem zatím nedostal, po napsání recenze se ale do spárů nelítostných trojúhelníků vrátím a kdo ví, jestli se vůbec někdy dostanu až na samotný konec.

Maya

Maya Temple of Secrets je zkrátka výzvou, avšak i přes svoji komplexnost nevyžaduje žádná zdlouhavá vysvětlování. Zábava hned a tady, k tomu je zaobalena do příjemného aztéckého prostředí. Grafika sama o sobě hraje v logických titulech spíše druhořadou roli, nicméně v případě právě recenzovaného titulu udeřilo pomyslné kladivo grafika přesně na hlavičku hřebíku. Ruku v ruce s vyváženými barvami na hrací ploše pomalu ani nejde vznést nějaké námitky.

Světlé stránky hry
  • Nápad a pojetí
  • Grafické zpracování
  • Přítomnost české lokalizace
Temné stránky hry
  • Občas až příliš obtížné

Potěšující je rovněž úroveň české lokalizace, takže si budou moci nový hlavolam vyzkoušet i všichni neangličtináři. Přitom jsem si nevšimnul žádné hrubky či překlepu, což se dá v poslední době považovat za příjemné překvapení (některé hry jakoby překládalo předškolní dítko). Bylo by zkrátka škoda něco takového, jako je Maya Temple of Secrets, opomenout. Hráče lačnící po krvi zřejmě tento titul nezaujme, ovšem znuděné labužníky logických záležitostí skládání trojúhelníčků nadchne, chytne a nepustí.

Grafika: 8/10
Originalita: 7/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Někdo možná nebude souhlasit, ale dle mého soudu si Maya Temple of Secrets devítku bez okolků zaslouží. Proč? Protože je jejich skládání opravdu zábavné!

Celkové hodnocení: 9/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A