Recenze: Mobile Force 2 - střelba se ztrátami

Jak je to dlouho, co jste na svém mobilu pozabíjeli pár mimozemšťanů? Nevzpomínáte si už, jak vypadá klasická vesmírná loď? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně a už vás svrbí prstíky, podívejte se, nakolik je MF2 hra podle vašeho gusta.
Recenze: Mobile Force 2 - střelba se ztrátami

Žánr: FPS
Multiplayer: ne
Platforma: Java MIDP 2.0
Testovací hardware: N-Gage
Výrobce: Mobile Gang,
www.mobilegang.com
Zdroj: Eurotel,
http://games.eurotel.cz
Cena: 80 Kč

Bylo nebylo, na počátku čtyřiadvacétého století navštívila naši sluneční soustavu tajemná loď. Kontakt s posádkou výzkumného plavidla, které ji letělo prozkoumat, samozřejmě nevydržel příliš dlouho, takže je třeba podívat se věcem řádně na zoubek. To je moment, kdy do hry vstupujete vy. Mobile Force 2 slibuje FPS akci s rozlehlými úrovněmi, tajnými prostory a různými typy potvor, zbraní a grafiky levelů. A protože nejen v hypermarketech je dnes spousta šmejdu, podívejme se, co jednotlivé položky ve skutečnosti znamenají.

Co to je, když se řekne

6 rozlehlých úrovní s tajnými prostory:

Skutečně to znamená 6 úrovní po několika místnostech. Tyto místnosti jsou složené z klasických prefabrikovaných krychlí o jednotné výšce, které stojí mezi stropem a podlahou místnosti. Z každé takové (logicky čtvercové) místnosti vedou až čtyři východy, což poskytuje dostatek příležitostí k pěknému bloudění, zvlášť když rozmístění stěn v místnosti připomíná opičí dráhu.

Kromě klasických dveří se ve hře vyskytují i vrata na červené, modré a žluté karty, takže bez správných klíčů se nehnete z místa. Zato můžete narazit na tajné skrýše, které jsou schovány za propustnou texturu tvářící se jako běžný kus zdi, takže jsou na mapě neodhalitelné. Některé takové komůrky leží dokonce zcela mimo mapu aktuální místnosti. Skrývají většinou pár nábojů nebo malou lékárničku, takže jejich hledání není pro vyřešení daného kola nezbytné. Nicméně potěší, pokud váš lifebar nebo zásobník klesnou proklatě nízko.

  
zelený panáček už se blíží * pavouk divný žlutý * jedna mapa zelená obecná

12 různých typů nepřátel a 6 typů zbraní:

Zákeřné emzáky reprezentuje dvanáct více či méně zábavných pišišvorů. Na skladě jsou něco jako bezhlaví rytíři ve stříbrném skafandru, pavouci o skoro stejné velikosti ve dvou barevných provedeních, různí létající neřádi ve stylu Eye of Beholder, zelení netopýři, přerostlí žabopsi a červená-věc-se-žlutými-rohy. Nevýhodou této celkem ucházející sbírky je fakt, že všichni dohromady disponují jen jedním útokem, a to ohnivou koulí, která se vám konstantní rychlostí blíží v ústrety. Dobrou zprávou je ovšem zůstává, že pokud stihnete zavčasu sestřelit jejího autora, koule zmizí spolu s ním. Neznámo sice kam, ale to nehraje roli.

Důležitější jsou také prostředky individuálního ničení. Kromě dvou základních flusátek, s kterými příliš parády ani škody nenaděláte, najdete ve hře čtyři další střílející trubky. Hned z kraje potěší, že každá pracuje na vlastní střelivo, při použití vyrábí vlastní efekty a krájí z alieních lifebarů různě velké kusy. Zbývající kousky luxusního arzenálu jsou zastoupeny efektním paprskometem (i když přesnější by bylo říct bleskometem), laserovou puškou (i když víc by se hodilo říct paprskometem) a plamenometem s raketometem (což jsou naprosto přesná pojmenování). Rakety dokonce mají vlastní sprity, které na jedné straně vyletí z raketometu a na druhé straně narazí tam, kam jste je vystřelili.

  
Všimněte si vpravo dole, laseromet je vyrobený ještě v Reichu * Teď něco nepřístupných scén s chapadly * To je překvapení! Hlavní hrdina není hrdina

Detailní textury, různá grafika jednotlivých úrovní a automapa:

Tak to je spíš taková slovní hříčka. Textury jsou tak detailní, jak jen při rozlišení 214*32 roztaženém na 176*208 můžou být. V každém kole převažují určité odstíny barvy stropu, podlahy a okolních textur, takže k dojmu různé grafiky opravdu může dojít. Nesmím zapomenout upozornit na graficky nejpovedenější části, k což jsou  pozadí ovládacího menu a render na začátku a na konci hry. Stejně tak pojem automapa ne zcela vystihuje způsob použitého mapování. Stisknutí křížku prostě vyvolá celkový půdorys aktuální místnosti, nehledě na to, zda jste právě vstoupili do dveří na jednom jejím konci, či ji máte už hodinu proběhnutou skrz naskrz.

Celkový grafický dojem, patrný z okolních screenshotů, nejvíce připomíná klasický Wolf3D/Doom klon Blake Stone, a to jak grafikou, tak ozvučením, které je složeno z kratšího a delšího pípnutí a podobně dlouhých vyzváněcích tónů.

Světlé stránky hry
  • Různost zbraní a nepřátel
  • Autosavy po dokončených misích
  • Hlavní hrdina není hrdina
Temné stránky hry
  • Ozvučení
  • Design úrovní
  • Stereotypní mise

Možnost ukládání a snadné ovládání:

Ukládání Mobile Force 2 funguje jako u většiny javových her, takže probíhá automaticky po každé úspěšně splněné misi. Samozřejmě něco jiného je takové ukládání tady a něco jiného v Ashenu, ale v zásadě je to vítaný prvek. Ovládání nepřináší nic převratného, je identické s ovládáním Paintballu, až na to, že sedmička cykluje mezi zbraněmi.

Grafika: 5/10
Zvuk: 2/10
Originalita: 3/10
Atmosféra: 5/10
Hratelnost: 5/10

Chcete-li si na mobilech připomenout počátky PC stříleček se vším, co k tomu patří, Mobile Force 2 je hra pro vás.

Celkové hodnocení: 5/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

22.  1.  2018 | | 8 N/A
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |