Recenze mobilní hry Dungeon of Gods. Tahle hra není o skillu

Což takhle dát si RPG s prvky rogue-like na mobilu...

Co baví

  • Graficky nenáročné
  • Solidní výzva
  • Hodně dostupných nepřátel

Co vadí

  • Nutnost grindu
  • Skill není rozhodující
  • Nevyvážená obtížnost
6/10
Hodnocení

Ne vždy platí, že je mobilní hra automaticky oddychovou záležitostí, u které se lze krásně zrelaxovat. Tak jako u klasického konzolového či počítačového hraní, můžeme občas narazit na nějaký ten trochu více hardcore zážitek, který vystaví váš telefon velkému riziku nárazu o zeď. Krásným příkladem je free-to-play titul Dungeon Of Gods vývojářského týmu Super Planet. Plánujete-li kupovat nový mobil a nevadí vám zničení toho stávajícího, je tahle hra na hrdiny skvělou příležitostí k případnému důvodu navíc.

Výzva zaručena

Titul korejských vývojářů je čistokrevnou RPG záležitostí s prvky rouge-like hratelnosti. Ve své podstatě jde o velice prostou akční hru na hrdiny, která vás bude psychicky ždímat již od prvního momentu. Průchod hrou je rozdělený na jednotlivé levely, z nichž každý obsahuje deset kol. Cílem je pochopitelně probít se na samý konec levelu a pokračovat do dalšího „dungeonu“.

Screenshot_20220506-140309_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220506-144806_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220506-145416_Dungeon of Gods.jpg
Hraje se na výšku zařízení

Jestliže jste právě získali pocit, že tohle bude nějaká brnkačka, musíme vás rychle vyvést z omylu, protože tenhle zážitek vás změní. Nastavená úroveň totiž strmě stoupá a už po několika minutách hraní se člověku začne rosit čelo. Nedílnou součástí hratelnosti jsou totiž rougue-like prvky, které dělají z Dungeon Of Gods noční můru. Jedná se sice o velice benevolentní rouge-like, i tak je ovšem nutné zvládnout každý level na jeden zátah. Padnout v desátém kole je tak skutečně bolestivý zážitek.

 

Bez postupného levelování se zkrátka nehnete

 

Celá tahle řežba je potom vystavěna okolo RPG systému, který je pro plynulý postup hrou zásadní. Bez postupného levelování se zkrátka nehnete. Získané penízky je nutné investovat především do zdraví a do výdrže. Rychle se tak roztáčí kolotoč otravného grindování, kdy je nutné rychle vydělat zlaťáčky a ještě rychleji je investovat.

Screenshot_20220506-144552_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220506-150354_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220506-171550_Dungeon of Gods.jpg
Po grafické stránce jde o jednodušší komiksové ztvárnění

Celý systém se postupem času začne rozrůstat a získávat na objemu. Hrdina začne získávat speciální schopnosti, další možnosti v rámci vylepšování apod. Společně s tím pochopitelně roste i samotná obtížnost, takže o hladkém průběhu si můžete nechat jen zdát. Ba naopak, připravte se na množství frustrujících zážitků.

Hra, která se hraje sama?

Tak trochu zvláštní je potom samotný soubojový systém, který v kontextu celé hry působí až úsměvně. Hráč totiž ovládá pouze pohyb hrdiny, útoky jsou uskutečňovány automaticky. Důležité je tedy správné načasování, směr útoku a úskoky. Po každé pokořené místnosti plné enemáků se lze vydat dvěma směry.

Screenshot_20220508-101909_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220508-102134_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220508-102243_Dungeon of Gods.jpg
Prostředí není zrovna nejpestřejší

Oba vedou do stejné místnosti, po jejímž vyčištění na vás ale bude čekat jiná odměna. Těmi mohou být buďto dočasně vylepšené útoky, popřípadě lektvary se zdravím. Jak již bývá u rouge-like her zvykem, trvanlivost je pochopitelně dočasná, pouze v rámci konkrétního "runu". Je tak na hráči, zda raději obnoví zdravíčko nebo získá nějakou tu schopnost navíc.

 

Mnohem více než samotný skill postup hrdiny určuje jeho level

 

Jak jsme již naznačili, ovládání není zrovna propracované a spoléhá z velké části na automatický režim, který lze mimochodem postupem času rovněž aktivovat. Mnohem více než samotný skill tak postup hrdiny určuje jeho level. A ten je pochopitelně vázán na herní měnu. Čistým postupem hrou příliš penízků nezískáte, mnohem efektivnější je občas přežít nějakou tu reklamu a získat tučnou odměnu navíc. Bohužel obtížnost roste skutečně bleskově a už u třetího levelu začnete zjišťovat, že bez skutečných investic to zrovna jednoduché asi nebude. Bohužel, je to tak. Připravte se na nekonečný grind nebo otevření peněženky. Vzhledem k tomu, že Dungeon of Gods toho po hratelností stránce příliš nenabízí, byl bych s utrácením docela opatrný.

Vlastní pohřeb

Mimo nekonečné prolézání opakujících se místností plných nepřátel, je k dispozici ještě několik menších režimů, jako je například věž s časovým limitem na zabíjení či další voloviny, které snad ani nestojí za řeč. Jisté je, že v nich zkapete ještě rychleji, než stačíte udělat screenshot.

Screenshot_20220508-102250_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220508-102328_Dungeon of Gods.jpgScreenshot_20220508-111222_Dungeon of Gods.jpg
Nákupy pochopitelně nechybí!

Po technické stránce hra funguje spolehlivě a ani váš mobilní telefon příliš nezatíží. Recenzovali jsme jako již tradičně na Samsung A52 5G a mimo občasné propady snímkování při větším množství nepřátel na scéně, jsme nezaznamenali výraznějších problémů. Komiksové ztvárnění tedy baterii moc neždíme a bleskově si s titulem poradí také výkonnější alternativy jako Xiaomi 12 5G nebo Sony Xperia 5 III, kde potěší hlavně rychlejší snímkovací frekvence displeje. Mnohem nebezpečnější byla pro telefony neustále se vznášející hrozba hodu o stěnu.

Stojí tak vlastně Dungeon of Gods vůbec za to? No popravdě titul nabízí několik lákavých prvků, které sami o sobě vypadají relativně dobře. V celkovém mixu však nefungují vůbec zábavně. Herní skill zde nehraje roli, zásadní je level postavy. A ten se váže na množství herní měny, což celý tenhle projekt odsuzuje k záhubě.

Verdikt

Dungeon of Gods není nejlepším příkladem mobilní rouge-like RPG akce. Jednoduchá a opakující se hratelnost by nebyly až takový problém, striktní důraz na level postavy už ale problémem je. Kdo nechce investovat, musí grindovat, a to opravdu hodně. Ze zábavy se tak rychle stává stereotyp, ze stereotypu nutnost a z nutnosti otrava. Titul vám tak sebere opravdu hodně drahocenného času, který by se dal investovat do mnohem zábavnějších her.

Hra byla recenzována na telefonech Samsung Galaxy A52 5G, Xiaomi 12 5G a Sony Xperia 5 III.  

Diskuze (2) Další článek: Duke Nukem Forever byl zkázou 3D Realms. Zakladatel studia komentuje únik verze z roku 2001

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Zavzpomínejte na retro: Playdate je kapesní konzole s kličkou a černobílým displejem

Zavzpomínejte na retro: Playdate je kapesní konzole s kličkou a černobílým displejem

Je jasné, kdo momentálně dominuje mezi kapesními konzolemi. Občas se ale najde projekt, který se klasické hraní snaží trochu okořenit o něco nového.

Martin Nahodil
KonzoleHandheldy
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA