Recenze: Mr. Schizoo 2 – oranžový postrach

Ztřeštěný tvor zahalený oranžovou barvou se vrací na scénu. Tik v pravém oku doprovázející ho na každém kroku, šílené zážitky a hlavně touha zachránit si život. Tohle vše vede starou známou schizofrenickou fretku do dalších dobrodružství.
Recenze: Mr. Schizoo 2 – oranžový postrach

Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Již první díl titulu Mr. Schizoo působil zvláštním dojmem. Troufám si tvrdit, že jen díky svému ujetému zpracování zaujal spousty hráčů, kteří přímo či nepřímo donutili autory k tvorbě jeho pokračování. A dočkali jsme se – opět se nám dostává na displeje mobilních telefonů neotřelá a dosti ujetá sklákačka á la Mário. Jenže namísto fousatého chlapíka s do ruda zbarvenými kšandami budete mít co dočinění s oranžovou fretkou trpící závažnou nemocí a tikem v pravém oku.

Továrna na kožešiny

Kdo z nás by chtěl mít hlavní podíl na zimní kolekci? Kdo z vás by daroval vlastní kůži? Není divu, že ani naší fretce se při podobném pomyšlení zježí všechny chlupy (dobrá tedy, srst) na těle. Takové nebezpečí ji totiž právě hrozí a namísto malebné krajiny je umístěna v zaprášené továrně na kožešiny. Bohužel zde ale není sama. Kromě zlých robotů hlídající sáhodlouhé areály narazíte na další vězně, jež se ovšem nemohou dostat sami ven. Jedině vy tak dokážete otevřít nevzhledné klícky a vypustit do světa všechny svoje kamarády.

  
Tak tohle je schizo Schizo

Hra je rozprostřena celkem do devíti levelů. A i když zmíněný počet zrovna nezavání dlouhou herní dobou, věřte, že pravdou je spíše přesný opak. Každá z úrovní je totiž poměrně sofistikovaně promyšlená, obsahově narvaná všemožnými udělátky a rozsáhlostí se taktéž nejedná o nic malého. Vždy přitom budete mít za úkol zachránit čtyři zajaté tvory, jejichž počet mimo jiné dosahuje k slušnému číslu 36.

Inu, po stránce náplně žádná sláva. Alespoň z prvního dojmu bych tak mohl usoudit, nicméně věřte, že si Mr. Schizooa v novém podání i přesto zamilujete. Kromě skákání umí dělat také velmi rychlé kotrmelce – jednoduše se schoulí do klubíčka a začne se kutálet, skoro jako ježek Soník. Podobný kousek využijete především ve chvíli, kdy budete chtít vyskočit do výše položených míst. Jenže je třeba zároveň vědět, že našeho oranžového schizofrenického chlupáče v podobné okamžiku nic nezastaví. Valí se dál a dál, což je tu a tam nebezpečné.

  
Hop a skok... nic víc

Roboti pobíhající všude kolem si s vámi nechtějí hrát. Klasický koncept likvidování nestvůr (byť kovových) ovšem zůstal prakticky nezměněn na poměry hopsacích hříček. Buďto je můžete poskákat, nebo po nich hodit šneky.

Prase, jelen a nebo sob?

Po stránce grafické působí Mr. Schizoo 2 hezky. Vlastně se nekoná žádná revoluce, prostředí není trojrozměrné, jenže tento malý výčet stejně nikomu vadit nebude. Levely jsou celkově pestré, možná by mohly být hezčí některé nestvůry, ale přísloví „nenadchne, ani neurazí“ by se v tomto případě dalo určitě použít.

  
Blikající otazníky vás ublikají k smrti!

Za zmínku stojí také absence doprovodných skladeb při hraní, která mi však výjimečně vůbec nevadila. Vezmu-li v potaz kvalitu ozvučení mobilních telefonů, asi bych si pod pojmem hudba představil, byť rytmické, kvílení, jež by spíše lezlo na mozek. Zato zvuky se nesou v obdobném duchu, jako grafické zpracování a celkově tak hra po technické stránce sahá k hladině průměru.

Světlé stránky hry
  • Inovativní pojetí starého konceptu
  • Oranžová fretka se schizofrenií
  • Pestré složení levelů
  • Je to překvapivě zábavné :-)
Temné stránky hry
  • Absence hudby?
  • Nurazí, ale většinou ani nenadchne

 
Mr. Schizoo 2 je přesto zábavný a povedený kousek, jenž vsází na klasický koncept zabalený v netradičním a dosti ujetém hávu. Chcete-li si zvednou náladu už jen při představě, jak asi může vypadat schizofrenická oranžová fretka, určitě se po tomto oranžovém poděsu poohlédněte.

Grafika: 7/10
Originalita: 3/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Příjemná skákačka zabalená v netradičním a ujetém hávu. V hlavní roli oranžová fretka s tikem pravého oka a schizofrenií k tomu! No neberte to!

Celkové hodnocení: 7 /10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sam nemá penis

Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sa…

Můžeme mu začít říkat „bezkulčák"

28.  7.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A