Recenze: Naruto: Ninja Destiny 2 – kterak jsem je všechny zmlátil

Mladý ninja Naruto je japonským oblíbeným hrdinou a vy se nyní můžete na NDS přesvědčit o tvrdosti jeho pěsti.
Seznam kapitol
  1. Železná pěst
  2. Hokage je šéf

Časy se mění a s nimi způsob vedení válek. Již ve středověku započal proces odosobnění boje – meče se postupem času měnily v luky a kuše, aby se s masovým využitím střelného prachu přetransformovaly do mušket. Boje už se neodehrávaly na krátkou vzdálenost, na šermířské umění se začalo zapomínat a pěstní souboje už dávno semlel neúprosný čas. Zbyl jen ten černý a smrtící prach, spolu s olověnými střelami.

 

V Japonsku se však stále uznávala bojová umění, kdy k usmrcení či ochromení protivníka stačil jeden jediný chvat.


Ukázka hraní předchozího dílu

Naruto se snaží připomenout právě toto prastaré umění válečníkovo. Cestu zatnuté pěsti a otevřené dlaně, figuru kudlanky nábožné a smrtícího chřestýše. V seriálu se setkáváme se spoustou moralistických poučení, stejně jako s několika souboji a ukázkami starého dobrého ninjitsu.

Na příběh vám zajisté padne vaše velectěná bulva jako první

Vývojáře tak napadlo zřejmé – využít značky Naruta a vytvořit bojovku, kde by střapatý blonďák hrál hlavní roli. S Ninja Destiny 2 se tak na NDS dostává další z japonských fenoménů. Má v rukávu ukryty finesy, nebo se pokouší udeřit pod pás?

 narutoninjadestiny_01.jpgnarutoninjadestiny_02.jpg

Samotná hra již při prvním spuštění evokuje legendární Mortal Kombat – záložka Single-Player dává na výběr z několika borců, v jejichž kůži můžete namlátit protivníkům. Zpočátku je však nabídka charakterů notně omezena, čímž sama hra pokládá otázku: Kde sehnat další postavy z univerza Naruta? Odpověď je nasnadě - pomocí několika dalších režimů, jež jsou si sice podobné, jako vejce vejci, ale zcela evidentně bylo potřeba něčím hru natáhnout a „vylepšit.“

TIP: Pro rychlé vítězství mačkejte nejsilnější útok a v případě nutnosti se přesuňte za soupeřova záda. Výsledek zaručen.

Legenda jménem Naruto

Anime seriál Naruto představuje velké množství charakterů a odhaluje divákovi zákulisí školy pro ninji. Začínající ninjové jsou rozděleni do skupin po třech, které jsou vedeny zkušeným mentorem – tzv. sensei. Naruto, jakožto vcelku problémový a arogantní hoch, působí zpočátku nemalé problémy svým soukmenovcům – Sasukovi Uchiho a Sakuře Haruno. Jeho nerespektování autorit se rovněž nelíbí Kakashi Hatakemu, jejich mentorovi. Proto hned na úvod zkouší všechny účastníky poněkud atypickým testem.

narutoninjadestiny_box.jpg

Nazývá ho trénink přežití a cílem jednotlivých ninjů je získat od Kakashiho zvoneček. Ten, kdo ho získá, dostane oběd. Zvonečky jsou pro skupinu tří jen dva – tak, aby se jeden ze skupinky musel na obědvající ninje jen dívat. Narozdíl od svých přátel ale Naruto nevolí opatrnou vyčkávací taktiku, ale pokouší se sensei konfrontovat přímo. Za tento tah si vyslouží na jednu stranu obdiv, na druhou spoustu bolesti a možná i posměchu. Toho druhého tedy hlavně od svého učitele.

I tato jediná příhoda dostatečně popisuje Narutův charakter. Proč se ale tento chlapec na sebe neustále snaží upozornit? Je to jednoduché – už v dětství byl Naruto postižen strašlivou nehodou. Byl do něj zaklet démon devítiocasé lišky, která terorizovala celou vesnici. Díky tomuto daru i prokletí zároveň sice ovládá pokročilé bojové techniky, ale trpí osamělostí. Lidé se jej totiž nadevše bojí. Naruto se i přes tento fakt chce stát jejich ochráncem – nejmocnějším ninjou, jenž se může pyšnit titulem Hokage.

Já chci být Hokage!

Hned první chuťovkou, na níž vám zajisté padne vaše velectěná bulva, je takzvaný příběh. Nerad ve svých recenzích vyzrazuji pokročilý děj hry, ale zde nemám na vybranou. Proč? Jednoduše proto, že se za tu hodinu, kterou vám dohrání příběhového módu zabere, nic jiného nestane. Ptáte se, co je tedy cílem vašeho heroického snažení? Sesbírat pro Mistryni roztroušené svitky, přičemž každý z nich hlídá nějaká postava ze seriálu. Nic víc od příběhu slabého jako kojenecká voda nečekejte – byli byste jen zklamáni.

Levely vývojáři vytvořili nejspíše generátorem náhodných map

Samozřejmě jsem vcelku rozumný člověk a jsem ochoten připustit, že zrovna od bojovky hlubokomyslné úvahy skutečně čekat nemohu. Proto jsem se upnul na přidanou hodnotu, jež by měl příběhový mód rozvíjet. Narozdíl od obyčejného mlácení totiž sliboval i pohyb po pečlivě vypracovaných levelech a předměty, jež se v nich měly nacházet a které měl Naruto využívat k získání výhody nad nepřítelem. Věci se bohužel smrskávají do klasického „uzdrav mě“ a „posil můj útok.“ Smutné je rovněž to, že jsem je za celou hru využil jen jednou.

 narutoninjadestiny_03.jpgnarutoninjadestiny_04.jpg

Samostatný odstavec si potom zaslouží pečlivě vypracované levely. V praxi totiž vypadají, jako by je tvůrci vhodili do generátoru náhodných map, vyzkoušeli, jestli se dají projít a zařadili je do hry. Tomu odpovídají i nezajímavé kulisy, které sice jednou představují poušť a podruhé prales, ale co naplat, když jsou to ty samé čtvercové místnosti propojené chodbami a obsazené stále těmi samými nepřáteli?

TIP: Jestliže použijete 4x za sebou slabý útok a 1x silný, provedete velice silné kombo.

 

Dostupné pro: 3DS
Žánr: Akce, Arkády | bojovka
Výrobce: Takara Tomy
  • Dá se rychle dohrát
  • Naruto
  • Jednoduché k recenzi
  • Soubojový systém
  • Jednoduchý koncept
  • Celková nezábavnost
Související články
  1. E3: Naruto: Rise of a Ninja – trailer

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A