Recenze: NHL 5-on-5 2006 – lepší jak realita

Není žádným tajemstvím, že pro mobilní telefony je opravdu vydařených simulátorů ledního hokeje žalostně málo. Ovšem s příchodem NHL 5-on-5 2006 se nad vyprahlými pustinami nakonec sešla mračna, aby ukojila žízeň všech hojeku-chtivých hráčů.
Recenze: NHL 5-on-5 2006 – lepší jak realita

Žánr: Simulátor ledního hokeje
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Přistupoval jsem k NHL 5-on-5 2006 poněkud nejistě. Vlastně jsem očekával, že z ambiciózně vyhlížejícího díla se stane fiasko nechutně vydělávající na licenci se jménem a celkově na slávě NHL. Moje počáteční předtucha, jakoby z úst zlých jazyků vytržená, se ale naštěstí nevyplnila. Namísto pochybných kvalit jsem se setkal až s překvapivě vydařeným simulátorem látajícího puku, vhozených branek a rozbitých zubů.

Jak moc je to simulátor?

Je více než zřejmé, že od  potenciálního simulátoru pro mobilní telefony nelze očekávat nic převratného. Ovšem v podání NHL 5-on-5 2006 se přeci nějaký malý převrat koná. Spoluhráči i protivníci nelátají na ledě jako splašené slepice, jistou taktiku nepostrádají a snaží se vás za každou cenu zbavit získaného puku. O to horší je ho dostat zpátky, jestliže jej ukořistí soupeř ve snaze dát gól. V tomto případě rychle směřují úsilí k vaší brance a je pouze otázka vteřin a štěstí, jestli gól dají nebo ne.

  
Chystám se na led

Principy sportovního simulátory ne nepodobné hrám FIFA a NHL jsou u právě recenzovaného titulu takřka nedotknuty – vždy máte k dispozici celý tým a ovládáte pouze hráče, jenž se nejdříve dostal k puku. Jeho přepínání je přitom automatické, pokud se tedy nerozhodnete pro změnu sami. Ruku v ruce s ovládáním proto nebyl prakticky žádný problém podmanit se víru hokeje a maximálně si ho užít.

Laťka obtížnosti mimo jiné není nastavena do nepřekonatelných výšin, tudíž se z ročníku 2006 titulu NHL 5-on-5 stává opravdu zábavná hra. Přestože se někdy vyskytla chvíle, kdy jsem měl chuť mobil zahodit k vůli prohraným zápasům, jednalo se spíše o výjimečné situace – takže buď mi to prostě šlo od ruky anebo nevím.


  
Góóól! Joooo! Ehm, to byl vlastňák?

„Jen tak“ nebo sezóna

NHL 5-on-5 2006 nabízí ihned ze začátku dvě možnosti – buďto si zahrajete takzvaný rychlý zápas, tudíž se zbavíte otravného nastavování všeho možného, nebo se vrhnete vstříc dlouhým bojům sezóny. V druhém případě odehrajte několik zápasů, jejichž výsledky jde mimo jiné nasimulovat. Nicméně  NHL 5-on-5 nabízí také více možností po stránce týmu a jejich rozestavení, které jsou postaveny na základě licencí. O to více jsem jimi byl potěšen, protože jen málokterá hra se kromě podobných licencí může pyšnit opravdovou kvalitou. Výběr, za koho se rozhodnete hrát, záleží zcela na vás - každý je samozřejmě jinak účinný například v útoku, obraně apod.


  
Půjdeme na to rychle v rychlé hře

Co do grafického zpracování, ani zde bych hře moc nevytýkal. Hokej za hry vypadá jako hokej, hokejisté jako hokejisté a podobně jde hovořit o puku. Postavy jsou naanimované, hýbou se, což dodává NHL 5-on-5 reálnější a svižnější vzhled. Výtky bych akorát směřoval k hudbě – její forma mi přijde až moc symbolická, ale je to asi zapříčiněno gustem.

Světlé stránky hry
  • Opravdový simulátor ledního hokeje
  • Spousty týmu
  • Hratelnost
  • Grafické zpracování
Temné stránky hry
  • Symbolická hudba
  • Tu a tam je kumšt dát gól :-)

O pocit opravdového hokeje nebudete tak jako tak ochuzeni, což je nejhlavnější. Hra vede takřka po všech směrech a dlouho jsem se tak nebavil... a pravda ani nerozčiloval nad prohranými zápasy. Každopádně se ročník 2006 mobilní variace NHL vyvedl, a to až příliš překvapivě. Pokud tedy vyhledáváte solidní simulátor, s NHL 5-on-5 2006 nešlápnete vedle.

Grafika: 8/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Není sporu o tom, že se tento simulátor ledního hokeje opravdu povedl. Pokud jste tedy příznivci puku, hokejek a rozlámaných hokejistů bez zubů, jedná se o jasnou volbu.

Celkové hodnocení: 8.8/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A