Recenze: Panzer Tactics – taktika znamená vše

Veleznámý hit z Nintenda DS zamířil také na displeje mobilních telefonů a nebere si s sebou žádné servítky. Pokud patříte mezi fanoušky hardcore strategií, rádi dlouho posedáváte nad bojovou mapou a pečlivě rozmýšlíte každý tah, je pro vás tato hra jako dělaná.
Recenze: Panzer Tactics – taktika znamená vše

Žánr: Tahová strategie
Multiplayer: Ano
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Panzer Tactics, původně určené pro DS, rozhodně nepatří mezi oddechové strategie, které by se daly sfouknout během třech odpoledních přestávek v práci. Jedná se o titul odkázaný především pravým gurmánům libujícím si v dlouhém taktizování, pečlivém rozmýšlení nad každým krokem a velkém očekávání z následků. A jak již bylo v úvodu naznačeno, mobilní variace kráčí po stejných šlépějích.

Vzhledem k faktu, že Panzer Tactics disponuje licencí na původní hru, lze očekávat mnoho situací inspirovaných podle reálií z druhé světové války. Prakticky v každé z nich vás čeká větší či menší úkol, jeho splnění přitom není vůbec jednoduché a leckdy by se dalo označit až za nemožné. Třicet jednotlivých misí rozdělených do tří kampaní po deseti celcích spolehlivě zabere několik hodin. K mání jsou Tažení osy, Sovětská tažení a Spojenecká tažení. Herní dobu si ale přesně netroufám soudit už jen díky faktu, že já se úspěšně probojoval pouze do šestého kola .

  
Za každého počasí, v létě i v zimě...

Pro úspěšné splnění každé úrovně je třeba chytře plánovat pohyby jednotek, která dostanete pod svoji kontrolu. Škála jejich rozmanitostí je velká a v jádru jsou všechny rozděleny do pozemních, vodních a vzdušných celků. Samozřejmostí se proto stává taktizování a vhodné využívání té či oné jednotky do dané situace. Aktuální stav totiž dokáže nepříjemně ovlivnit mnoho okolností a spadá do nich i obměna počasí. Co kdyby vám tank zapadl ve sněhových závějích? Že to nejde? Ale jde! Šlamastik ve hře zažijete opravdu hodně, nicméně jak budete létat z jedné akce do druhé, vojáci budou nabývat na různých oceněních a vyznamenáních. Jak jinak také zlepšit motivaci v boji...

  
Kampak se vydáme? Jaké tažení zvolíme?

Panzer Tactics i přes všechnu svoji komplexnost oplývá poměrně přívětivým ovládáním, jehož základ je rozložen do jednotlivých šestiúhelníkových částí na hrací ploše. Přijít na kloub manipulaci s jednotkami nebylo těžké, akorát jsem se chvíli ztrácel v okolním prostředí. Nepřátelé mne zprvu drtili na každém kroku a nedávali mi mnoho šancí. Proto by bylo vhodné upozornit, že chvíli asi potrvá, než si celou hru osvojíte a přijdete na všechny její taje.

  
Velká vlastenecká válka a bla bla bla

Kouzlo této hry nicméně nepramení pouze v singleplayerových misích, ale také v multiplayerových kláních. V tomto případě se jedná o doslova gurmánskou záležitost, i když pravda – také dost zdlouhavou. Panzer Tactics totiž nabízí tahový režim, nejedná se o real-time strategii.

Světlé stránky hry
  • Propracovanost
  • Komplexnost
  • Spousta misí
  • Zábava na dlouhou dobu
Temné stránky hry
  • Není to hra pro všechny
  • Grafické zpracování mohlo být o trošku hezčí
  • Zvuky mi nefungovaly :o)

Příjemné je rovněž i grafické zpracování titulu, které celou válku znázorňuje v pastelových barvách, jednodušších ikonkách a nenáročných animacích. Možná jen v tomto směru mohla být hra vybroušenější, aby ihned zaujala oko hráče. Zato hudba mi z nějakého důvodu nehrála žádná a dokonce i po zvucích jako by se slehla zem. Nedokáži si vysvětlit, proč – prohrabal jsem se sáhodlouhými nastaveními, přitom také úvodní obrazovka nabízela možnost zvuky zapnout... přesto nebylo nic slyšet. Co naplat, u Panzer Tactics jsem i přes všechnu svoji nešikovnost ztvrdnul na velice dlouhou dobu a troufám si tvrdit, že se k nim ještě po dopsání těchto řádků vrátím.

Grafika: 7/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá, avšak velice komplexní tahová strategie, která rozhodně není určena všem.

Celkové hodnocení: 8.9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A