Recenze: Panzer Tactics – taktika znamená vše

Veleznámý hit z Nintenda DS zamířil také na displeje mobilních telefonů a nebere si s sebou žádné servítky. Pokud patříte mezi fanoušky hardcore strategií, rádi dlouho posedáváte nad bojovou mapou a pečlivě rozmýšlíte každý tah, je pro vás tato hra jako dělaná.
Recenze: Panzer Tactics – taktika znamená vše

Žánr: Tahová strategie
Multiplayer: Ano
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Panzer Tactics, původně určené pro DS, rozhodně nepatří mezi oddechové strategie, které by se daly sfouknout během třech odpoledních přestávek v práci. Jedná se o titul odkázaný především pravým gurmánům libujícím si v dlouhém taktizování, pečlivém rozmýšlení nad každým krokem a velkém očekávání z následků. A jak již bylo v úvodu naznačeno, mobilní variace kráčí po stejných šlépějích.

Vzhledem k faktu, že Panzer Tactics disponuje licencí na původní hru, lze očekávat mnoho situací inspirovaných podle reálií z druhé světové války. Prakticky v každé z nich vás čeká větší či menší úkol, jeho splnění přitom není vůbec jednoduché a leckdy by se dalo označit až za nemožné. Třicet jednotlivých misí rozdělených do tří kampaní po deseti celcích spolehlivě zabere několik hodin. K mání jsou Tažení osy, Sovětská tažení a Spojenecká tažení. Herní dobu si ale přesně netroufám soudit už jen díky faktu, že já se úspěšně probojoval pouze do šestého kola .

  
Za každého počasí, v létě i v zimě...

Pro úspěšné splnění každé úrovně je třeba chytře plánovat pohyby jednotek, která dostanete pod svoji kontrolu. Škála jejich rozmanitostí je velká a v jádru jsou všechny rozděleny do pozemních, vodních a vzdušných celků. Samozřejmostí se proto stává taktizování a vhodné využívání té či oné jednotky do dané situace. Aktuální stav totiž dokáže nepříjemně ovlivnit mnoho okolností a spadá do nich i obměna počasí. Co kdyby vám tank zapadl ve sněhových závějích? Že to nejde? Ale jde! Šlamastik ve hře zažijete opravdu hodně, nicméně jak budete létat z jedné akce do druhé, vojáci budou nabývat na různých oceněních a vyznamenáních. Jak jinak také zlepšit motivaci v boji...

  
Kampak se vydáme? Jaké tažení zvolíme?

Panzer Tactics i přes všechnu svoji komplexnost oplývá poměrně přívětivým ovládáním, jehož základ je rozložen do jednotlivých šestiúhelníkových částí na hrací ploše. Přijít na kloub manipulaci s jednotkami nebylo těžké, akorát jsem se chvíli ztrácel v okolním prostředí. Nepřátelé mne zprvu drtili na každém kroku a nedávali mi mnoho šancí. Proto by bylo vhodné upozornit, že chvíli asi potrvá, než si celou hru osvojíte a přijdete na všechny její taje.

  
Velká vlastenecká válka a bla bla bla

Kouzlo této hry nicméně nepramení pouze v singleplayerových misích, ale také v multiplayerových kláních. V tomto případě se jedná o doslova gurmánskou záležitost, i když pravda – také dost zdlouhavou. Panzer Tactics totiž nabízí tahový režim, nejedná se o real-time strategii.

Světlé stránky hry
  • Propracovanost
  • Komplexnost
  • Spousta misí
  • Zábava na dlouhou dobu
Temné stránky hry
  • Není to hra pro všechny
  • Grafické zpracování mohlo být o trošku hezčí
  • Zvuky mi nefungovaly :o)

Příjemné je rovněž i grafické zpracování titulu, které celou válku znázorňuje v pastelových barvách, jednodušších ikonkách a nenáročných animacích. Možná jen v tomto směru mohla být hra vybroušenější, aby ihned zaujala oko hráče. Zato hudba mi z nějakého důvodu nehrála žádná a dokonce i po zvucích jako by se slehla zem. Nedokáži si vysvětlit, proč – prohrabal jsem se sáhodlouhými nastaveními, přitom také úvodní obrazovka nabízela možnost zvuky zapnout... přesto nebylo nic slyšet. Co naplat, u Panzer Tactics jsem i přes všechnu svoji nešikovnost ztvrdnul na velice dlouhou dobu a troufám si tvrdit, že se k nim ještě po dopsání těchto řádků vrátím.

Grafika: 7/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 8/10
Hratelnost: 9/10

Skvělá, avšak velice komplexní tahová strategie, která rozhodně není určena všem.

Celkové hodnocení: 8.9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A