Recenze: Pirates Ahoy – plujte mořem na vlastní hák!

Karibské moře je sice překrásné, jenže na modravých hladinách vod číhá řada nebezpečí. A tím hlavním jsou piráti... Spousty pirátu. Jen samí jednoocí, jednonozí a sprostí papoušci k tomu.
Recenze: Pirates Ahoy – plujte mořem na vlastní hák!

Žánr: Tahové akce
Multiplayer: Ano
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Pokud vás zaujala série Heroes of Might and Magic (HOMAM), měli byste v případě Pirates Ahoy zbystřit všechny smysly. Právě recenzovaná hra totiž vsází na značně podobný koncept založený na tahovém řešení, v němž budete bojovat proti nespočtu nepřátel, sbírat cenné poklady a objevovat skrytá místa mapy.

Samotný začátek začíná tradičně u výběru charakteru hlavní postavy, přičemž k dispozici jsou hned čtyři poměrné odlišní piráti. Jakmile vsi vyberete jednoho z nich, budete vrženi na čiré moře obklopované všemožným harampádím plujícím na hladině,  nespočtem vodních vírů a hlavně nepřáteli. Stejně jako vy i oni si kladou nárok na vše, co se dá ukrást, neb se řídí příslovím „co je doma, to se počítá“. Ostatně předem podotýkám, že ani vy určitě nebudete jiní, a proto nedoporučuji přehlížet jakoukoliv truhlu, co se kolem vás mihne.

  
Animované okýnko... ;-)

Mohou v sobě skrývat cenné poklady v podobě dělových koulí umožňujících více výstřelů za jedno kolo, silnější plachty pro delší plavby a jiná udělátka značně ulehčující hraní. Pravda, i v tomto případě mají všechny zlatavé mince dvě strany, které se občas projeví pastmi, nicméně sám jsem raději riskoval výbuch nastražené bomby, nežli abych se připravil o možné power-upy.

To víte, život na moři není žádné peříčko a souboje se nejeví jako procházky růžovým sadem. Přitom Pirates Ahoy nabízí hned dvě varianty útočení, nicméně v porovnání s výše zmíněným titulem HOMAM se neocitnete ve speciálním bojovém režimu s mnoha stvůrami. Zde se vše odehrává na jedné relativně velké mapě – stačí se buďto přiblížit k nepříteli a nechat CPU mobilu automaticky vystřelit, nebo zvolíte tvrdý postup, kde nejprve narazíte do protivníkovu loď a posléze ji rozstřílíte děly. Druhá varianta je samozřejmě tvrdší, má větší dopad na cizí loď, ale zároveň i vám trochu ubere na zdraví. Jenže když to prostě chcete kamarádovi nandat, dlouho přemýšlet nebudete.

  
Správný pirát má mít papouška!

Ano, Pirates Ahoy v sobě skrývá výtečný tahák, jenž umožňuje hrát multiplayerová klání na jednom mobilu. Stačí si opět představit HOMAM a rázem víte, u jaké noty se titul zrovna nachází. Hlavně v této části musíte začít taktizovat, protože veškeré plavby značně ztěžují nepříznivé větry, jež vás často zpomalí. Jak se to projeví? Často poloviční délkou jinak naplánované plavby za jeden tah. A nevyplatí se podceňovat ani ony modravé vodní víry, u nichž je změna kurzu na denním pořádku. Tuhle si umanete, že poplujete na sever a ejhle! V třetině cesty jste se nechtěně stočili na jih.

  
Zelenáče mám já nejraději

Škoda je akorát toho, že začne po kratší době Pirates Ahoy nudit, a to především v singleplayerových kláních. S kamarády je sice o zábavu na delší dobu postaráno, nicméně závany stereotypnosti přesto pocítíte dříve, než byste si mohli přát.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafika
  • Zpracování
  • Multiplayer
  • Zvuky
Temné stránky hry
  • Po kratším čase občas nudné

Alespoň, že grafické zpracování mohou ohodnotit na výbornou. Prostředí je detailní, víry se točí, lodě se pomalu pohupují na vodě... zkrátka idylka. A ozvučení už jen dotváří jinak skvělou atmosféru, a proto mi nezbývá, než vám Pirates Ahoy doporučit.

Grafika: 9/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 9/10
Hratelnost: 8/10

Pirates Ahoy je pro mne příjemným překvapením, které akorát přes všechny své kvality sráží malý závan stereotypu, jenž se během pár desítek minut dostaví.

Celkové hodnocení: 8.9/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A