Recenze: Pirates Ahoy – plujte mořem na vlastní hák!

Karibské moře je sice překrásné, jenže na modravých hladinách vod číhá řada nebezpečí. A tím hlavním jsou piráti... Spousty pirátu. Jen samí jednoocí, jednonozí a sprostí papoušci k tomu.
Recenze: Pirates Ahoy – plujte mořem na vlastní hák!

Žánr: Tahové akce
Multiplayer: Ano
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Pokud vás zaujala série Heroes of Might and Magic (HOMAM), měli byste v případě Pirates Ahoy zbystřit všechny smysly. Právě recenzovaná hra totiž vsází na značně podobný koncept založený na tahovém řešení, v němž budete bojovat proti nespočtu nepřátel, sbírat cenné poklady a objevovat skrytá místa mapy.

Samotný začátek začíná tradičně u výběru charakteru hlavní postavy, přičemž k dispozici jsou hned čtyři poměrné odlišní piráti. Jakmile vsi vyberete jednoho z nich, budete vrženi na čiré moře obklopované všemožným harampádím plujícím na hladině,  nespočtem vodních vírů a hlavně nepřáteli. Stejně jako vy i oni si kladou nárok na vše, co se dá ukrást, neb se řídí příslovím „co je doma, to se počítá“. Ostatně předem podotýkám, že ani vy určitě nebudete jiní, a proto nedoporučuji přehlížet jakoukoliv truhlu, co se kolem vás mihne.

  
Animované okýnko... ;-)

Mohou v sobě skrývat cenné poklady v podobě dělových koulí umožňujících více výstřelů za jedno kolo, silnější plachty pro delší plavby a jiná udělátka značně ulehčující hraní. Pravda, i v tomto případě mají všechny zlatavé mince dvě strany, které se občas projeví pastmi, nicméně sám jsem raději riskoval výbuch nastražené bomby, nežli abych se připravil o možné power-upy.

To víte, život na moři není žádné peříčko a souboje se nejeví jako procházky růžovým sadem. Přitom Pirates Ahoy nabízí hned dvě varianty útočení, nicméně v porovnání s výše zmíněným titulem HOMAM se neocitnete ve speciálním bojovém režimu s mnoha stvůrami. Zde se vše odehrává na jedné relativně velké mapě – stačí se buďto přiblížit k nepříteli a nechat CPU mobilu automaticky vystřelit, nebo zvolíte tvrdý postup, kde nejprve narazíte do protivníkovu loď a posléze ji rozstřílíte děly. Druhá varianta je samozřejmě tvrdší, má větší dopad na cizí loď, ale zároveň i vám trochu ubere na zdraví. Jenže když to prostě chcete kamarádovi nandat, dlouho přemýšlet nebudete.

  
Správný pirát má mít papouška!

Ano, Pirates Ahoy v sobě skrývá výtečný tahák, jenž umožňuje hrát multiplayerová klání na jednom mobilu. Stačí si opět představit HOMAM a rázem víte, u jaké noty se titul zrovna nachází. Hlavně v této části musíte začít taktizovat, protože veškeré plavby značně ztěžují nepříznivé větry, jež vás často zpomalí. Jak se to projeví? Často poloviční délkou jinak naplánované plavby za jeden tah. A nevyplatí se podceňovat ani ony modravé vodní víry, u nichž je změna kurzu na denním pořádku. Tuhle si umanete, že poplujete na sever a ejhle! V třetině cesty jste se nechtěně stočili na jih.

  
Zelenáče mám já nejraději

Škoda je akorát toho, že začne po kratší době Pirates Ahoy nudit, a to především v singleplayerových kláních. S kamarády je sice o zábavu na delší dobu postaráno, nicméně závany stereotypnosti přesto pocítíte dříve, než byste si mohli přát.

Světlé stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafika
  • Zpracování
  • Multiplayer
  • Zvuky
Temné stránky hry
  • Po kratším čase občas nudné

Alespoň, že grafické zpracování mohou ohodnotit na výbornou. Prostředí je detailní, víry se točí, lodě se pomalu pohupují na vodě... zkrátka idylka. A ozvučení už jen dotváří jinak skvělou atmosféru, a proto mi nezbývá, než vám Pirates Ahoy doporučit.

Grafika: 9/10
Originalita: 2/10
Atmosféra: 9/10
Hratelnost: 8/10

Pirates Ahoy je pro mne příjemným překvapením, které akorát přes všechny své kvality sráží malý závan stereotypu, jenž se během pár desítek minut dostaví.

Celkové hodnocení: 8.9/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A