Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Pirátské prostředí je na herním poli velmi nedostatkovým zbožím, což mnohé tvůrce nutí k tvorbě. Aktuální novinkou je filmová Pirates of the Caribbean.
Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Platforma: PC, PS2
Typ hry: akční arkáda
Multiplayer: ne
Minimální konfigurace: procesor 800 MHz, 256 MB RAM, HDD 1,6 GB na HD, 3D karta 32 MB
Testovací konfigurace: AMD 64+ 3000, 1024 MB RAM, GeForce GT 6600 256 MB, 1,6 GB na HDD
Výrobce: 7-Studios (
http://www.sevenstudios.com/)
Vydavatel: Bethesha Softworks (
http://www.bethsoft.com/)
Homepage:
http://pirates.bethsoft.com/

Pro milovníky filmu Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl tu máme lahůdku. Do rukou se nám totiž dostává počítačová hra předcházející filmovému trháku. Jedná se o titul Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow, který by měl hráčům přiblížit pirátské dobrodružství plné zvratů a nástrah.

  

Příklad chabé NPC inteligence * Tenhle drobek vzal našim hrdinům tři životy * Z moře rovnou do zlatých dolů

Hrdinové jako z vystřihovánek. K čemu vlastně?

Celou věc si vzali na starosti pánové ze 7-Studios, kteří si s příběhem nelámali hlavu. Není totiž daný jako celek, spíše obsahuje různá dobrodružství, která na sebe nenavazují. Hráčské pole působnosti bude představovat dvojrole - Jack Sparrow a Will Turner. Vše vypadá na první pohled vábně, nicméně praxe přinesla velké zklamání. Příběh se skládá ze třinácti kapitol, které se dělí vždy na několik částí. Dohrání Legend of Jack Sparrow je ale několika hodinová záležitost.

Mezi hrdiny si můžete plynule přepínat, což se postupně ukáže jako nezbytné. Pokud totiž bojujete za jednu postavu, tak ta druhá zůstane stát bez pohnutí nebo se snaží boj mírně přikořenit. Schválně jsem si chvíli počkal, jestli dokáže počítačem ovládaný spoluhráč vůbec někoho zabít. Bohužel, nedokáže. Jen si s ním hraje a na první pohled vše vypadá, jakoby zkoušel soupeřovy kvality. Zde tedy pomoc neočekávejte, na všechno jste sami.

  

Dobře uložený dynamit dělá divy * Poměrně sličná bojová zápletka * „Pocem ty šmudlo“

V pozdější fázi hry si odzkoušíte ještě roli krásné dámy Elisabeth, avšak žádné novinky nečekejte, vše zůstává při starém. Svoje síly poměříte s obyčejnými piráty, královskými pěšáky, magickými bytostmi a další verbeží. Druhů nepřátel není nijak závratné množství, ale pro hru to stačí. Ovšem jejich umělá inteligence je velmi chabá.

Ačkoliv je nepřátelská strana vždy lépe vyzbrojena a její počet vždy převažuje několikanásobně ten váš, jejich síla nespočívá v množství, ale v jednotlivci. Tím chci říci, že se mnohokrát dostanete do komických situací, kdy bojujete v tváří tvář s nepřítelem, zatímco jeho spolubojovníci zůstávají nehnutě stát nebo jen bláznivě okolo poskakují.

Kromě klasické bandy nepřátel si zabojujete i proti různým bossům. Jejich hlavní výhodou je dobrá pozice, na kterou se buď nemůžete dostat nebo je velmi pečlivě střežena. Nicméně nedá se hovořit o ledajakém umístění, neboť dostřelit na ono místo je takřka v nadlidských silách. Ovladatelnost hrdinů je totiž limitovaná a nějaké míření tak nepřichází v úvahu.

  

Doplnění zásob se vždy vyplatí * Později se síla nepřítele znatelně zvětší * Důmyslně skrytá past

Hrát sám nebo nehrát sám?

Jediná věc, kterou by možná šlo hodnotit kladně, je možnost hrát ve dvou. Ovšem po krátkém testování s kamarádem jsme se shodli na tom, že i zde je hratelnost mizivá. Pokud jsou ovládáni dva hrdinové zároveň, nelze ovládat pohyb kamery, tudíž se stává, že nevíte kam jdete nebo s kým bojujete.

Každý hrdina má určité zkušenosti, které lze uplatnit v boji. Jack má například schopnost zapálit svůj meč a tak jeho sílu zdvojnásobit. Krom toho dokáže házet zápalné láhve, které soupeři způsobí nemalé potíže. Na druhou stranu Will umí skvěle skákat a namísto ohni dává přednost vrhání seker. Oproti Jackovi je také zaměřen spíše na dálku. Jistou věcí však je, že bez sebe se tito dva „nebetelci“ neobejdou.

V Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou boje na denním pořádku, tudíž si po ihned všimnete stereotypních bitek. Naši hrdinové sice zvládají několik komb, nicméně jejich atraktivnost se brzy ztratí v nedohlednu a namísto velkolepých bojových zážitků si užijete chudých rubaček. Jistým oživením jsou kordy, avšak nedá se hovořit o výraznější změně.

  

Kombinace bambusových tyčí, ohně a šípů mívá často smrtící účinky * „No tady je humus!“* „Proč vrána krákorá?“

Zbytečný důraz kde není potřeba

Další věc, kterou jsem naprosto nepochopil, je složitost otvírání dveří, stočení lana a dalších věcí. V prvopočátku hry se s tímto faktorem určitě hodně zapotíte, neboť jednotlivé kombinace jsou někdy prostě přehnané. Myslím, že autoři neměli věnovat pozornost otvírání dveří, ale spíše se měli zaměřit na aspekty popsané výše. Ostatně ani výběr prostředí není nijak vábný. Dal bych přednost větším zápletkám odehrávajících se na palubě lodi nežli nudným misím v zachmuřelých dolech či nepřitažlivých nádvořích a budovách, kde se beztak vše stále jen opakuje.

Světlé stránky hry
  • Prvních několik minut hraní
  • Hrdinové
  • Hudba
Temné stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafické zpracování
  • Stereotypnost
  • Celkově nevyhovující titul

Bohužel ani grafika se nepředvedla. Nedodělané textury nelze přehlédnout, stejně jako bugy. Vše působí dojmem jedné velké nedodělávky. Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou podprůměrná záležitost, kterou bych nedoporučil žádnému hráči.

Grafika: 5/10
Hudba: 6/10
Zvuky: 4/10
Hratelnost: 4/10

Veškeré aspekty, jež má hra obsahovat, zde byly nelítostně pošlapány a podle toho celá hry vypadá.

Celkové hodnocení: 4/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Venku jsou první záběry ze hry Jurassic World Evolution

Venku jsou první záběry ze hry Jurassi…

Konečně se na nás chystá budovatelská strategie ze světa Jurassic Parku, kde si postavíte vlastní parčík. A tvůrci uvolnili první záběry ze hry.

9.  10.  2017 |