Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Pirátské prostředí je na herním poli velmi nedostatkovým zbožím, což mnohé tvůrce nutí k tvorbě. Aktuální novinkou je filmová Pirates of the Caribbean.
Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Platforma: PC, PS2
Typ hry: akční arkáda
Multiplayer: ne
Minimální konfigurace: procesor 800 MHz, 256 MB RAM, HDD 1,6 GB na HD, 3D karta 32 MB
Testovací konfigurace: AMD 64+ 3000, 1024 MB RAM, GeForce GT 6600 256 MB, 1,6 GB na HDD
Výrobce: 7-Studios (
http://www.sevenstudios.com/)
Vydavatel: Bethesha Softworks (
http://www.bethsoft.com/)
Homepage:
http://pirates.bethsoft.com/

Pro milovníky filmu Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl tu máme lahůdku. Do rukou se nám totiž dostává počítačová hra předcházející filmovému trháku. Jedná se o titul Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow, který by měl hráčům přiblížit pirátské dobrodružství plné zvratů a nástrah.

  

Příklad chabé NPC inteligence * Tenhle drobek vzal našim hrdinům tři životy * Z moře rovnou do zlatých dolů

Hrdinové jako z vystřihovánek. K čemu vlastně?

Celou věc si vzali na starosti pánové ze 7-Studios, kteří si s příběhem nelámali hlavu. Není totiž daný jako celek, spíše obsahuje různá dobrodružství, která na sebe nenavazují. Hráčské pole působnosti bude představovat dvojrole - Jack Sparrow a Will Turner. Vše vypadá na první pohled vábně, nicméně praxe přinesla velké zklamání. Příběh se skládá ze třinácti kapitol, které se dělí vždy na několik částí. Dohrání Legend of Jack Sparrow je ale několika hodinová záležitost.

Mezi hrdiny si můžete plynule přepínat, což se postupně ukáže jako nezbytné. Pokud totiž bojujete za jednu postavu, tak ta druhá zůstane stát bez pohnutí nebo se snaží boj mírně přikořenit. Schválně jsem si chvíli počkal, jestli dokáže počítačem ovládaný spoluhráč vůbec někoho zabít. Bohužel, nedokáže. Jen si s ním hraje a na první pohled vše vypadá, jakoby zkoušel soupeřovy kvality. Zde tedy pomoc neočekávejte, na všechno jste sami.

  

Dobře uložený dynamit dělá divy * Poměrně sličná bojová zápletka * „Pocem ty šmudlo“

V pozdější fázi hry si odzkoušíte ještě roli krásné dámy Elisabeth, avšak žádné novinky nečekejte, vše zůstává při starém. Svoje síly poměříte s obyčejnými piráty, královskými pěšáky, magickými bytostmi a další verbeží. Druhů nepřátel není nijak závratné množství, ale pro hru to stačí. Ovšem jejich umělá inteligence je velmi chabá.

Ačkoliv je nepřátelská strana vždy lépe vyzbrojena a její počet vždy převažuje několikanásobně ten váš, jejich síla nespočívá v množství, ale v jednotlivci. Tím chci říci, že se mnohokrát dostanete do komických situací, kdy bojujete v tváří tvář s nepřítelem, zatímco jeho spolubojovníci zůstávají nehnutě stát nebo jen bláznivě okolo poskakují.

Kromě klasické bandy nepřátel si zabojujete i proti různým bossům. Jejich hlavní výhodou je dobrá pozice, na kterou se buď nemůžete dostat nebo je velmi pečlivě střežena. Nicméně nedá se hovořit o ledajakém umístění, neboť dostřelit na ono místo je takřka v nadlidských silách. Ovladatelnost hrdinů je totiž limitovaná a nějaké míření tak nepřichází v úvahu.

  

Doplnění zásob se vždy vyplatí * Později se síla nepřítele znatelně zvětší * Důmyslně skrytá past

Hrát sám nebo nehrát sám?

Jediná věc, kterou by možná šlo hodnotit kladně, je možnost hrát ve dvou. Ovšem po krátkém testování s kamarádem jsme se shodli na tom, že i zde je hratelnost mizivá. Pokud jsou ovládáni dva hrdinové zároveň, nelze ovládat pohyb kamery, tudíž se stává, že nevíte kam jdete nebo s kým bojujete.

Každý hrdina má určité zkušenosti, které lze uplatnit v boji. Jack má například schopnost zapálit svůj meč a tak jeho sílu zdvojnásobit. Krom toho dokáže házet zápalné láhve, které soupeři způsobí nemalé potíže. Na druhou stranu Will umí skvěle skákat a namísto ohni dává přednost vrhání seker. Oproti Jackovi je také zaměřen spíše na dálku. Jistou věcí však je, že bez sebe se tito dva „nebetelci“ neobejdou.

V Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou boje na denním pořádku, tudíž si po ihned všimnete stereotypních bitek. Naši hrdinové sice zvládají několik komb, nicméně jejich atraktivnost se brzy ztratí v nedohlednu a namísto velkolepých bojových zážitků si užijete chudých rubaček. Jistým oživením jsou kordy, avšak nedá se hovořit o výraznější změně.

  

Kombinace bambusových tyčí, ohně a šípů mívá často smrtící účinky * „No tady je humus!“* „Proč vrána krákorá?“

Zbytečný důraz kde není potřeba

Další věc, kterou jsem naprosto nepochopil, je složitost otvírání dveří, stočení lana a dalších věcí. V prvopočátku hry se s tímto faktorem určitě hodně zapotíte, neboť jednotlivé kombinace jsou někdy prostě přehnané. Myslím, že autoři neměli věnovat pozornost otvírání dveří, ale spíše se měli zaměřit na aspekty popsané výše. Ostatně ani výběr prostředí není nijak vábný. Dal bych přednost větším zápletkám odehrávajících se na palubě lodi nežli nudným misím v zachmuřelých dolech či nepřitažlivých nádvořích a budovách, kde se beztak vše stále jen opakuje.

Světlé stránky hry
  • Prvních několik minut hraní
  • Hrdinové
  • Hudba
Temné stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafické zpracování
  • Stereotypnost
  • Celkově nevyhovující titul

Bohužel ani grafika se nepředvedla. Nedodělané textury nelze přehlédnout, stejně jako bugy. Vše působí dojmem jedné velké nedodělávky. Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou podprůměrná záležitost, kterou bych nedoporučil žádnému hráči.

Grafika: 5/10
Hudba: 6/10
Zvuky: 4/10
Hratelnost: 4/10

Veškeré aspekty, jež má hra obsahovat, zde byly nelítostně pošlapány a podle toho celá hry vypadá.

Celkové hodnocení: 4/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A