Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Pirátské prostředí je na herním poli velmi nedostatkovým zbožím, což mnohé tvůrce nutí k tvorbě. Aktuální novinkou je filmová Pirates of the Caribbean.
Recenze: Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow – pirátská řežba

Platforma: PC, PS2
Typ hry: akční arkáda
Multiplayer: ne
Minimální konfigurace: procesor 800 MHz, 256 MB RAM, HDD 1,6 GB na HD, 3D karta 32 MB
Testovací konfigurace: AMD 64+ 3000, 1024 MB RAM, GeForce GT 6600 256 MB, 1,6 GB na HDD
Výrobce: 7-Studios (
http://www.sevenstudios.com/)
Vydavatel: Bethesha Softworks (
http://www.bethsoft.com/)
Homepage:
http://pirates.bethsoft.com/

Pro milovníky filmu Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl tu máme lahůdku. Do rukou se nám totiž dostává počítačová hra předcházející filmovému trháku. Jedná se o titul Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow, který by měl hráčům přiblížit pirátské dobrodružství plné zvratů a nástrah.

  

Příklad chabé NPC inteligence * Tenhle drobek vzal našim hrdinům tři životy * Z moře rovnou do zlatých dolů

Hrdinové jako z vystřihovánek. K čemu vlastně?

Celou věc si vzali na starosti pánové ze 7-Studios, kteří si s příběhem nelámali hlavu. Není totiž daný jako celek, spíše obsahuje různá dobrodružství, která na sebe nenavazují. Hráčské pole působnosti bude představovat dvojrole - Jack Sparrow a Will Turner. Vše vypadá na první pohled vábně, nicméně praxe přinesla velké zklamání. Příběh se skládá ze třinácti kapitol, které se dělí vždy na několik částí. Dohrání Legend of Jack Sparrow je ale několika hodinová záležitost.

Mezi hrdiny si můžete plynule přepínat, což se postupně ukáže jako nezbytné. Pokud totiž bojujete za jednu postavu, tak ta druhá zůstane stát bez pohnutí nebo se snaží boj mírně přikořenit. Schválně jsem si chvíli počkal, jestli dokáže počítačem ovládaný spoluhráč vůbec někoho zabít. Bohužel, nedokáže. Jen si s ním hraje a na první pohled vše vypadá, jakoby zkoušel soupeřovy kvality. Zde tedy pomoc neočekávejte, na všechno jste sami.

  

Dobře uložený dynamit dělá divy * Poměrně sličná bojová zápletka * „Pocem ty šmudlo“

V pozdější fázi hry si odzkoušíte ještě roli krásné dámy Elisabeth, avšak žádné novinky nečekejte, vše zůstává při starém. Svoje síly poměříte s obyčejnými piráty, královskými pěšáky, magickými bytostmi a další verbeží. Druhů nepřátel není nijak závratné množství, ale pro hru to stačí. Ovšem jejich umělá inteligence je velmi chabá.

Ačkoliv je nepřátelská strana vždy lépe vyzbrojena a její počet vždy převažuje několikanásobně ten váš, jejich síla nespočívá v množství, ale v jednotlivci. Tím chci říci, že se mnohokrát dostanete do komických situací, kdy bojujete v tváří tvář s nepřítelem, zatímco jeho spolubojovníci zůstávají nehnutě stát nebo jen bláznivě okolo poskakují.

Kromě klasické bandy nepřátel si zabojujete i proti různým bossům. Jejich hlavní výhodou je dobrá pozice, na kterou se buď nemůžete dostat nebo je velmi pečlivě střežena. Nicméně nedá se hovořit o ledajakém umístění, neboť dostřelit na ono místo je takřka v nadlidských silách. Ovladatelnost hrdinů je totiž limitovaná a nějaké míření tak nepřichází v úvahu.

  

Doplnění zásob se vždy vyplatí * Později se síla nepřítele znatelně zvětší * Důmyslně skrytá past

Hrát sám nebo nehrát sám?

Jediná věc, kterou by možná šlo hodnotit kladně, je možnost hrát ve dvou. Ovšem po krátkém testování s kamarádem jsme se shodli na tom, že i zde je hratelnost mizivá. Pokud jsou ovládáni dva hrdinové zároveň, nelze ovládat pohyb kamery, tudíž se stává, že nevíte kam jdete nebo s kým bojujete.

Každý hrdina má určité zkušenosti, které lze uplatnit v boji. Jack má například schopnost zapálit svůj meč a tak jeho sílu zdvojnásobit. Krom toho dokáže házet zápalné láhve, které soupeři způsobí nemalé potíže. Na druhou stranu Will umí skvěle skákat a namísto ohni dává přednost vrhání seker. Oproti Jackovi je také zaměřen spíše na dálku. Jistou věcí však je, že bez sebe se tito dva „nebetelci“ neobejdou.

V Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou boje na denním pořádku, tudíž si po ihned všimnete stereotypních bitek. Naši hrdinové sice zvládají několik komb, nicméně jejich atraktivnost se brzy ztratí v nedohlednu a namísto velkolepých bojových zážitků si užijete chudých rubaček. Jistým oživením jsou kordy, avšak nedá se hovořit o výraznější změně.

  

Kombinace bambusových tyčí, ohně a šípů mívá často smrtící účinky * „No tady je humus!“* „Proč vrána krákorá?“

Zbytečný důraz kde není potřeba

Další věc, kterou jsem naprosto nepochopil, je složitost otvírání dveří, stočení lana a dalších věcí. V prvopočátku hry se s tímto faktorem určitě hodně zapotíte, neboť jednotlivé kombinace jsou někdy prostě přehnané. Myslím, že autoři neměli věnovat pozornost otvírání dveří, ale spíše se měli zaměřit na aspekty popsané výše. Ostatně ani výběr prostředí není nijak vábný. Dal bych přednost větším zápletkám odehrávajících se na palubě lodi nežli nudným misím v zachmuřelých dolech či nepřitažlivých nádvořích a budovách, kde se beztak vše stále jen opakuje.

Světlé stránky hry
  • Prvních několik minut hraní
  • Hrdinové
  • Hudba
Temné stránky hry
  • Hratelnost
  • Grafické zpracování
  • Stereotypnost
  • Celkově nevyhovující titul

Bohužel ani grafika se nepředvedla. Nedodělané textury nelze přehlédnout, stejně jako bugy. Vše působí dojmem jedné velké nedodělávky. Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow jsou podprůměrná záležitost, kterou bych nedoporučil žádnému hráči.

Grafika: 5/10
Hudba: 6/10
Zvuky: 4/10
Hratelnost: 4/10

Veškeré aspekty, jež má hra obsahovat, zde byly nelítostně pošlapány a podle toho celá hry vypadá.

Celkové hodnocení: 4/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 81 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A