Recenze: Predator – staňte se šelmou

Akční film Predátor, a to zejména jeho první díl, stále neztratil na popularitě. Důkazem tomu je i jeho mobilní variace, snažící se zaujmout a pobavit. Ovšem otázka, do jaké míry právě recenzovaná hra staví na licenci a do jaké míry na zábavnosti, není lehká na zodpovězení.
Recenze: Predator – staňte se šelmou

Žánr: Akce
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Pokud jste fandové filmu Predátor, v jehož prvním díle si zahrál hlavního klaďase Arnold Schwarzenegger, určitě byste neměli přehlédnout stejnojmennou hru pro mobilní telefony. Ta vás vhodí do role krále všech dravců, jehož přesný původ z vesmíru je neznámý. Každopádně jste v tuto chvíli přistáli v džungli Jižní Ameriky, blízko tajné vojenské základny a musíte začít lovit. Jako plnohodnotný Predátor budete vyhledávat kořist a vytrhávat jí kosti z těla. Máte na to žaludek?

Lov začíná!

Osm levelů, do nichž je rozprostřen příběh, bohatě vystačí na několik desítek minut. Dějová linie ale není nikterak komplexní a jak se dalo čekat, i zde je spíše odsunuta do pozadí. V Predatorovi nebudete řešit kdovíjak složitá klišé, nebudete se muset o nic starat. Vaším jediným cílem se stane lovení lidí poblíž kýžené vojenské základny. Stačí je přepadnout ze zálohy, využít moment překvapení a v okamžiku udeřit děsivou silou (ručně, laserem apod.). Po vykonání prvního kroku si ale musíte vzít i kostěnou trofej vytrhnutím lidského trupu přímo z těla. Jen tak totiž dokážete svoji sílu.

  
V džungli to mám nejraději

Brzděte, brzděte! Pravda, zní to lákavě, ovšem ještě před vyražením do terénu bych vám doporučil projít úvodním tréninkem. Autoři mobilní variace Predatora ho naštěstí neopomenuli a možná věděli proč. Ovládání je problémové, ač nevím, zda-li to byl úmysl nebo ne. Nicméně tak jako tak nelze hře upřít fakt, že se hraje opravdu mizerně. Postava reaguje opožděně a přetržitě na stisknutí daného tlačítka. Mnohdy jej musíte zmáčknout několikrát, a to rozhodně v akci plné napjatých nervů hratelnosti nesvědčí.

Predatora je jinak klasická dvojrozměrná akce, byť se tak zprvu netváří. Nápad lovit lidi je sice příjemným zpestřením, jenže po pár minutách strávených u hry přijdete na to, že máte zas a znovu v rukou několikrát nadstavovanou kaši. Můžete chodit, skákat, lézt, zabíjet, brát trofeje a... to je asi tak vše.

  
Ani v různých komplexech to není k zahození...

A nebo víte co? Kašlete na lov a běžte raději ven

Stereotypnost. Také nemáte rádi vyřknuté slovo? Bohužel, k Predatorovi by se hodilo do podnadpisu názvu hry. Náplň misí je stále stejná (pravda, nějaké „náznaky“ odchylek a úkolů se objeví, jenže nic převratného pod sluncem) a ono neustále likvidováni nepřátel začne brzy nudit. Ani bych se nedivil, kdybyste Predatora po necelé polovině odehraných misí odložili a již nikdy se k němu nevrátili – alespoň je výhoda, že můžete začít v jakémkoliv z nabízených kol.

  
Lebka je sice trofej, ale tohle mi do baráku netahej!

Dojem, jehož jsem při hraní nabyl, zkrátka není příjemný. A v celé té „kráse“ mne utvrdilo i grafické zpracování. Pokud jste si při pohledu na obrázky všimli, že předělávka filmu staví spíše na licenci, nežli hratelnosti a vizuálním zpracování, máte pravdu a já jen přitakám. 2D zpracování nevadí, horší to ale je s animacemi a v neposlední řadě i nepříjemnou chybou. Díky ní se mi ve hře za všemi postavami objevoval blikající černý obdélník – maska blíže nespecifikované grafické funkce. A to rozhodně nepůsobilo dobrým dojmem.

Světlé stránky
  • Je to Predátor
  • Můžete zabíjet lidi a vystavovat si je na poličce :-)
Temné stránky
  • Po čase se dostaví stereotyp
  • Opět ani špetka inovativního nápadu
  • Audiovizuální zpracování
  • Ne zrovna přívětivé ovládání
  • Polička vám bude smrdět :-(

V neposlední řadě je hodno zmínit i ne zrovna povedený hudební doprovod se zvuky. Predator zkrátka sotva dosahuje k průměru ve svém žánru a i když jsem skálopevný fanoušek stejnojmenného filmu, jeho mobilní předělávka mne zklamala, ale nepřekvapila.

Grafika: 4/10
Originalita: 1/10
Atmosféra: 5/10
Hratelnost: 6/10

No... žádný zázrak, povím vám. Licence opravdu neznamená vše a Predator je tomu zdárným důkazem.

Celkové hodnocení: 5/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

dnes | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A