Recenze: Red Nose The Sweeper - metař s posláním

Být metařem, řeknete si, žádná výhra. Práce je sice na čerstvém vzduchu, ale jinak nuda. Pokud ovšem nejste Red Nose - metař superhrdina.
Recenze: Red Nose The Sweeper - metař s posláním

Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Platforma: Java MIDP 1.0
Vývojář: Gameleons (
www.gameleons.com)
Vydavatel: Jabler/Omnigence
Zdroj: Simhit (
www.simhit.cz)
Cena: 60 Kč

Superhrdinové to nemají lehké. Aby unikli před davy hysterických fanoušků a novinářů, volí za svoje alternativní ega nějaké nevýrazné a ne příliš nápadné bytosti, jako jsou výstřední milionáři nebo bulvární pisálci. Jaké je pak překvapení, když se jednou takovou maskou stane obyčejný pouliční metař! Jeho nepřátelé taky nejsou žádní druholigoví paďouři, ale pěkně drsná partička městských chuligánů a zdivočelých psů. Bezpečnost a nejvyšší stupeň utajení jsou tedy na místě.

  
Red Nose pózuje s čoklem * Teď jak se dostat k té kočce * Ještě trochu popoletět a jsme nahoře

Pravda je, že dost excentricky působí i běžný pracovní vzhled tohoto zametacího hrdiny. Kromě úzkého červeného nosu, podle nějž je Red Nose pojmenován, oplývá neforemným žlutým tělem ve tvaru hrušky, párem malých nožiček, dvěma ručičkami a bohušovskou zmijovkou posazenou na vrcholu své žluté hlavy. Nicméně i přes tento limitující tvar zvládá bez nejmenších potíží úkony své pracovní náplně, které, jak jste jistě čekali, spočivají v zametání každého povrchu, jenž Red Nose spatří.

Kromě údržby čisototy veřejných ploch je Red Nose schopen i překvapivějších úkonů, například letu na střední a kratší vzdálenosti. To mu umožňuje dostávat se na hůře dostupné zdi, bedny, střechy a zídky, které mohou skrývat různá tajemství. Na nich mohou čekat například další hromady nepořádku, které je třeba zamést. K tomu přistupuje Red Nose profesionálně. S haldami špíny a odpadků, které mu stojí v cestě, se vypořádává klasickou manuální cestou, jinými slovy kmitá ručičkama s košťátkem sem a tam, dokud hromada není úplně zametená. Hráči naštěstí stačí jen držet pětku a dívat se, jak to jde chlapíkovi od ruky. Mimo zametání a létání umí Red Nose po stisku osmičky i scházet po schodech dolů, což ovšem patří mezi méně atraktivní schopnost, kterou dovede napodobit každý druhý hráč.

  
Létající Red Nose * Zátiší s popelnicí * Zátiší s labutí (ale kde je ta labuť?)

Práce s odpadky je naštěstí pestřena výskytem bonusových kočiček, ptáčků a budíků, které Red Nosovi zvyšují celkový bodový stav (kočičky 50 bodů, ptáčci 100 bodů) nebo trochu přidají k časovému limitu, za který je třeba daný level dokončit (budík +30 vteřin). Hůře je, když náš hrdina narazí na nějakého toho drsného chlapíka nebo nepřátelského hafana. Tehdy je zásadní otázkou, do jaké míry je zaplněn hero-meter (k vidění v levé horní části obrazovky), který určuje, kolik práce ještě metaři zbývá, než projde svojí superhrdinskou proměnou. Jen jako superhrdina se totiž Red Nose může postavit těmto nekalým živlům postavit a zlikvidovat je svým koštětem. Než je toho schopen, musí strategicky přelétal mezi jednotlivými částmi levelu a hledat odpad, který by mohl zamést. Hero-meter se ovšem brzy vyčerpá, a tak je po namáhavém boji náš hrdina opět odkázán na zápas se špínou a nepořádkem.

Světlé stránky hry
  • Létající metař, to tu ještě nebylo
  • Stylová grafika a design
  • Výchovný moment - zametání s paďoury
Temné stránky hry
  • Po čase stereotypní
  • Hero-meter nevydrží moc dlouho


Kolo končí vybitím všech padouchů, kdy se před vámi otvírá cesta do dalšího z dvanácti levelů. U nich můžete ocenit jejich design i vzhled animovaných spritů, o jejichž celkovou plynulost se stará GEM Sapphire engine. Kolem dokola vzato, na java hru profilu 1.0 se jedná o slušně rozsáhlou i udělanou plošinovku.

Grafika: 7/10
Originalita: 7/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 7/10

Komu chyběla slušně rozsáhlá klasická plošinovka se zajímavým nápadem a dobrým enginem, tady ji má.

Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A